Na jaře roku 1917 po únorové revoluci v Rusku se vlivem bolševických agitátorů i německých špiónů rozpadá bojová morálka armády, ale i tradiční společenské vazby. Velitelé nemohou rozhodovat bez souhlasu tzv. rudých vojenských výborů. Vojáci nechtějí bojovat. Ztracenou bojovou disciplínu chce velitelství pozdvihnout pomocí vzorového ženského bataliónu smrti. Dobrovolnice, dívky z různých společenských vrstev, procházejí výcvikem v týlu a poté odcházejí na frontu. Zde se setkávají s demoralizovanou armádou a pochopitelně i s drsnou realitou války. Jejich kamarádky umírají na otravy nebo v nerovném boji. Svou odvahou a chrabrostí jdou příkladem a probouzí zbytky cti i v ruských vojácích. (fly)

a0001

Emotívne, kvalitné drama. Jednotlivé postavy a ich príbehy skvelo spracované, herecké výkony famózne. Mierne naivné a viac melodramaticky prifarbené. Ale inak príjemný filmový zážitok. 75% ()

t.b.kat

Pokud hodnotím tento film, musím jej porovnat s tematicky obdobným a to: ... A jitra jsou zde tichá. Sice se jedná o dvě různé světové války (1 a 2), ale v hlavní roli tu jsou ženy a jejich jednotky. Zatímco film ... A jitra jsou zde tichá bohužel promluvil na diváka drobek naprázdno (nelogičnosti, zbytečně násobená hrdost), přeci jen Batalon měl větší hloubku a příběh, z diváckého hlediska se mi libil více. Proto 3* ()

Saxos

Film ještě stále bez komentáře a jen 15 hodnocení? Tak přidám první. Kdybych na konci každého filmu mohl bez rozmýšlení odškrtnout 5 hvězd to bych měl radost. Filmová tématika 1. světové války je celkem hodně opomíjená. Kdo jiný by se do toho měl pustit než rusáci, kteří v tom prostě umí chodit. Tohle není žádný velkofilm se závratným rozpočtem, ale dobře zpracovaná realita jejíž plusem je skutečný příběh. Klady: výběr hereček; Marie Bočkarjova; nepřikrášlená zákopová válka s bojem muže proti muži, tedy tady vlastně ženy proti muži; klasické ruské zpracování, ale bez zbytečných hluchých míst a tím pádem žádná nuda; všechno to k sobě tak nějak sedělo. Zápory: nic moc mě nenapadá, opravdu se mi to líbilo i s tím jejich klasickým urááá, nebo jsem měl náladu přesně na toto. ()

mdf

Po dlouhé době ruský válečný film,který se už řemeslně zvednul a má nakročeno Vás prostě nenudit. ()

Motyuek

Po stránce příběhu je to OK. Dívat se na to dá, nenudíte se. Líbila se mi práce s kamerou, dál se mi líbí, že to není četa plná modelek ale hrajou tam normální ruské ženy, takže v tomto se to blíží realitě. Dobrá je i ta atmosféra vzrůstající hrozby komunismu. Až mě překvapilo, že v Rusku vznikl film s takovým úhlem pohledu. Neštěstím jsou ale bojové scény. Efekty dobré, lebky si tam rozbíjejí a vzájemně se s germánama propichujou bodákama pěkně, ale musel to točit někdo, kdo si myslí, že taktika a strategie jsou druhy italských špaget. Na jedno podívání to bohatě stačilo. ()

AmunRa

Rusové se, zdá se, naučili točit válečné filmy přijatelné i pro neruského diváka. Sice jsou stále naivní a plné propagandy, ale to už je úděl téměř každého válečného filmu jakékoli provenience. Krom toho ani moc nepřekrucuje historii a ani rusové nejsou podáni jako samí gerojové, ale občas i jako pěkné svině. Důležitější je, že film má smysluplnný scénář, slušnou režii a zajímavě napsané i zahrané postavy. Chybí větší vyváženost akce a politiky, neuškodilo by více se věnovat menšímu počtu hrdinek - po oholení hlavy se spatně rozlišují a zbytečně se rozmělňuje čas. ()

Unlikelyhero

Škoda, že hlavní hrdinka vypadala jako Švejk, jinak smutný film, holky šly na smrt a v německém vlaku už seděl šílený Uljanov s pytlem peněz a plánem jak se s Němci dohodnout ()