Slovenskou dělnici z místní tabačky dovedou do nemocnice na poslední chvíli. Zjevně jde o následky nelegálního potratu a nebude to první případ. Martin se Zdeňkem mají k pátrání o motiv navíc. U andělíčkářky přistihli i Stáňu, dceru četnické hospodyně, a ještě nedávno Martinovu milou. A dopis, který bloudil několik let vojenskou poštou, odhalil příběh dvou žen, které z okolí Luhačovic zmizely ještě během války. Nový případ četníků ukazuje temnou tvář života v nově vznikající republice. (Česká televize)

Diskuze

Rovensky

Rovensky (hodnocení, recenze)

Zatím nejslabší díl. Přestřelka byla spíš k smíchu, doteď nechápu, jak mohl někdo, kdo někdy válčil, neustále lést vlastním lidem do trajektorie třely. Nicméně to nebylo nejhorší, nejhorší je gradace linie Stáňa - Vorisek. Absurdní už bylo, že by lázeňský povaleč oblboval holku ze společenské chudiny (posluhovačka - strážník) kvůli věnu, které mu pokryje sotva měsíční náklady. Scénárista si asi potřeboval vytvořit prostor pro její zbouchnutí, aby nás poučoval o špatnostech odmítání potratů, jinak si to neumím vysvětlit. Tahle linie už je fakt křeč, tak ji už na tom Slovensku prosím nechte až do konce.