Jeffrey Dean Morgan hraje hlavní roli Vaughna - krupiéra v kasinu, kterému štěstí zrovna nepřeje. V zoufalé snaze sehnat peníze na operaci své nemocné dcery se Vaughn spolčí s kolegou z práce, aby kasino vykradli. Loupež se ale zvrtne a Vaughn i jeho parťák jsou nuceni unést městský autobus a pokusit se o téměř nemožný útěk. Robert De Niro ztvárňuje Papeže, nelítostného a zvráceného majitele kasina, který se nezastaví před ničím, jen aby získal své peníze zpět. (HBO Europe)

sedm.1

Zatraceně svižný béčko, kterému nemám problém dát i přes lehčí předvídatelnost a pár jemných nedostatků přestřelenější nadprůměrné hodnocení, neboť jsem se u toho prostě od první minuty až do závěrečného, povinného happyendu, upřímně bavil a užíval si celou tu docela slušně našláplou jízdu. Zápletka tedy byla vážně toho béčkovějšího, jednoduššího ražení, ovšem její zpracování bylo dynamické, napínavé a s několika opravdu fajn zvraty. Film pak disponuje i slušnou dávkou akce, která je opravdu povedená, skvěle nasnímaná a překvapivě i krvavá. Bus 657 je ale i hodně o emocích, což byl docela risk, nicméně tentokrát to poměrně vyšlo a lze je skutečně označit za značně působivé. Jinak mě bavil i styl a vizuál, ovšem asi tím nejvýraznějším prvkem je obsazení, kde mě velmi mile překvapil sympatickým projevem J. D. Morgan, který mi tu fakt sedl, ale i statní herci tu odvedli v poměrně výrazných postavách vážně přesvědčivé výkony, navrch pak samozřejmě s třešničkou na dortu, mistrem Robertem de Nirem, který i v menší roli nad všemi ostatními opět jasně vyčníval. Linka č. 657 je zkrátka povedená, nenáročná, zábava, se kterou mohou mít problém skutečně jen ti největší hnidopichové. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chceš okrást Popea. Chystej si parte." Zoufalé situace volají po zoufalých činech a kdyby mi chyběly peníze na léčbu mého dítěte, tak taky učiním ten nejzoufalejší čin v mém životě - půjčím si v bance. Jenže Vaughn s Coxem evidentně nechtěli předkládat potvrzení o příjmu a tak jednoduše vzali peníze těm, kteří podobným vykukům láskyplně doplňují nedostatek olova v těle. Já se přitom celkem bavil, adrenalinovou jízdu v autobuse jsem si taky užil a i ten pohádkově pitomý konec mne nakonec vlastně uspokojil. Vždyť celá ta loupež, únos a vražda se dá jistě bez problémů scénáristicky obhájit jako jednání v krajní nouzi, i když to žádný trestní řád neumožňuje. ()

LadyPupu

Milé děti, dnes se naučíme nové písmenko. A bude to "B". B jako béčkový film, lidově řečeno béčko, pro anglofily B-Picture. V tradičním pojetí se jedná o komerční nízkorozpočtový film bez velkých uměleckých ambicí a obsahující klišé. Přesně jako tento snímek. A protože jsme se hezky naučili písmeno B, dáme Bobovi symbolicky jednu hvězdu. ()

Fiftis

Toto bolo naozaj výborné. Občas sa mi stane, že akčná popcornovka na jeden večer príjemne prekvapí. Dramatický thriller nakrútený v štýle 90.rokov, z ktorých námetovo aj čerpal. Vlastne je to taká filmová spomienka a pocta k rôznym snímkam. Heist je zmes akčného trháku 90.rokov Nebezpečnej rýchlosti a casinových prepadnutí. De Niro po dlhej dobe hrá slizského záporáka. Svete div sa, plusom je ďalej celá rada filmových klišé, aby divák bol nakoniec naozaj prekvapený z príbehu o lúpeži. S podobnými typmi snímok nemám najmenší problém, viem totiž čo si púšťam a preto potom neanalyzujem scenár. Veľmi zaujímavý film o lúpeži a následnom unesení mestského autobusu. Film je jednoducho taká akčná pohodovka so zmyslu-plným príbehom. ()

Xmilden

Překvapivě kvalitní videobéčko, které svou vyšší kvalitou hodně překvapí. Herecká sestava je zajímavá, ale co je zajímavější filmu opravdu až na nějakou tu logickou dírku nemůžu nic vytknout. Jeffrey Dean Morgan v hlavní roli obstál a jak tady diváci píšou škoda že neproběhl nějaký ultimátní fight Bautista Carano. 60% ()

• Číslo autobusu na jeho střeše stále cestuje. Jednou je vpředu, pak je vpředu a zároveň uprostřed atd. Navíc se mění i typ autobusu, což se dá poznat podle vzduchotechniky na střeše (hrb ve středové části střechy). (Endrju)