Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Da_reba odpad!

Videl som z toho asi 15 minút a to mi úplne stačilo. Nezachráni to ani Sklár ani Polnišová. Veľmi ma mrzí že slovenská aj česká produkcia sa sústredí na tieto trápne pokuse skopírovať produkciu amerických TV staníc pretože to jednoducho nevedia! Chápem že cielová skupina sú ľudia s IQ pod 90 bodov a tí im to aj žerú ale na mňa je to jednoducho priveľa. Každý nový seriál je horší a horši... Zaslúžený odpad! ()

ChrisBa odpad!

Toto nie je hate..ale ja vážne nevidím dôvod na to, aby som tomuto seriálu dal viac hviezdičiek. To vážne niekoho toto baví? Humor postavený na trápnych grimasách, primitivizme a absurdizme? Nevieme už na Slovensku vymyslieť trochu inteligentnejšiu zábavu? Horná dolná mi príde zábava pre ľudí s veľmi nízkym IQ.. nechápem ako je možné, že v susednom česku sa dokáže natočiť geniálny zábavný seriál(Okresní přebor) a na Slovensku my dokážeme robiť iba takýto trápny humor. Dokonca ani herci nie sú dobrí. Veď taká Polnišová má zopár grimás nič viac. V takom S.O.S bola super, no na hraný seriál nemá.. Sorry.. ()

TomDolly

Tak trochu typický slovenský seriál, ktorý sa snaží o neuveriteľne veľkú komédiu. Trápne vtipy, ktoré by aj boli vtipné keby sa neopakujú v každej jednej časti. Prečo naše komédie upadajú? Keď toto dielo porovnáte s našimi staršími seriálmi tak ani nemôžte dať viac ako dve hviezdičky. Je mi veľmi ľúto, že sa takéto veci stále točia (aj keď predpokladám, že sa u nás aj stále točiť budú) už len pre herecké obsadenie v podaní Polnišovej, ktorá má podľa mňa na viac ako je Horná Dolná. Takisto mi je priam nepríjemné, že sa Kožka „vypracoval“ z Tisícročnej včely na tento seriál. Samozrejme, väčšina národu, ktorý sedí v obývačke si toto „úchvatné“ dielo pustí a zabáva sa. Pre mňa nepochopiteľné prečo tomu tak vlastne je... ()

Uesbe

nuž, čítam, že milostiví očakávali Monty Python....ktorý sa, ,,prekvapivo" nekonal.....úprimne, ani mne sa určité vtipy nezdali smiešne, lebo boli až desivo pravdivé....o.k. dôvody, prečo si pozrieť aj druhú epizódu: 1. Sklárovo starostovanie, 2. ping-pong medzi Majským a Kožkom 3. policajt ešte neskončil 4. trio aktivačných pracovníkov 5. paródia na trdelník. Súhlasím s komentármi: Lochnes009, klichem ()

ti88na

Ja sa zatiaľ veľmi slušne zabávam. Po tých uplakaných telenovelách je to príjemné osvieženie, aj keď ten humor je niekedy lacný a vtipy občas vyznejú trochu nasilu. Lenže za týmito smiešnymi scénkami sa skrýva aj kus pravdy, síce zosmiešnenej, ale tak to má pri komédii byť. S hercov mi asi najviac vadí Peťa Polnišová (aj keď sa to s každým dielom trochu zlepšuje), hlavne jej neprirodzená a afektovaná intonácia hlasu. Bez chybičky však idú Peter Sklár a Dano Heriban. Farár Mareka Majeského a jeho sutana to je kapitola sama o sebe. Na vypnutie je to super a moja inteligencia tiež sledovaním tohto seriálu neutrpela. ()

• Epizóda Rybník mala stanovenú TV premiéru 19. januára, ale televízia ju nedopatrením zverejnila online už 12. januára. (Karamanlis)
  • Autorom jednej z epizód je aj Stano Dančiak mladší, ktorý sa podieľal aj na tvorbe počiatočného konceptu seriálu. (Zdroj: medialne.etrend.sk) (tommy187)
  • Pôvodne mala byť Horná Dolná iba 10-dielny letný seriál. (krasomama)