Beetlejuice Beetlejuice

• USA Beetlejuice Beetlejuice (více)

Snímek s názvem Beetlejuice Beetlejuice vypráví příběh tří generací rodiny Deetzových, které se po nečekané rodinné tragédii vracejí domů do Winter River. Život Lydie, kterou stále pronásleduje Beetlejuice, se obrátí vzhůru nohama, když její vzpurná dospívající dcera Astrid objeví na půdě tajemný model města a omylem se otevře portál do posmrtného života. V obou říších se rodí problémy a je jen otázkou času, kdy někdo třikrát vysloví Beetlejuicovo jméno a rozpustilý démon se vrátí, aby rozpoutal chaos jemu vlastní. (Vertical Entertainment)

filmmovier

Jo! Tim je zpátky ve formě a já jsem nadšen! Druhý Beetlejuice mi udělal skutečně nepopsatelnou radost a já doufám, že to bude hit! Michael Keaton je ďábel a srší energií, stejně tak Burton. Hromada úžasných nápadů (stylové flashbacky, celkově nápadité záhrobí, hudební čísla...), naprosto dokonalí herci (Jenna je jako vždy úchvatná, Catherine O'Hara překvapivě zábavná a snesitelná, Monica Bellucci nádherně děsivá a stylová, takže je škoda, že je ve filmu ve výsledku spíš zbytečně, Willem Dafoe si každou scénu krade naprosto pro sebe a potěšilo i jedno moc pěkné cameo). Bomby samozřejmě jede i Danny Elfman, který strhne od první vteřiny. Filmu to strhnutí sice pár minut trvá, ale pak to opravdu stojí za to. Je to nádherně ujeté, skvěle fungující černý humor i dobrý příběh (který sice není zas až tak originální, ale to je jedno). No a ve výsledku je to možná ještě o chlup lepší než originál. A úplně celé je to od začátku až do konce nádherně burtonovské (osmdesátkově a devadesátkově burtonovské). Ani po Wendesday jsem moc nedoufal, že by něco takového mohlo přijít, ale stalo se. A já mám ohromnou radost. Skvělé! Už dlouho jsem si nic tak neužil. 85 %. ()

Triple H

Beetlejuice Beetlejuice, alebo ako dostať usvedčeného pedofila/detského pornografa (usvedčeného dôvodne? kto už vie...) Jeffreyho Jonesa do filmu bez toho, aby bol vo filme, ale bol v X scénach. V kine som bol ja a dve asi 15-ročné dievčatá (ktoré do kina pritiahla predpokladám/dúfam Jenna Ortega) a tak ma napadlo...dnešná mládež to má vlastne akési horšie/komplikovanejšie ako v ich veku minimálne dve predchádzajúce. Aké máme top filmy v roku 2024? Inside out 2 - trochu nostalgia a vek frančízy: 9 rokov. Deadpool x Wolverine - trochu nostalgia a vek frančízy: 8 a 24 rokov. Despicable me 4 - trochu nostalgia a vek frančízy: 14 rokov. Duna 2 - slabšia nostalgia (kniha, štýl á la Nolan) a vek frančízy: 3 roky. Twisters - veľmi nostalgia a vek frančízy: 28 rokov. Godzilla x Kong - trochu nostalgia a vek frančízy: 70 a 91 rokov. Kung Fu Panda 4 - trochu nostalgia a vek frančízy: 16 rokov. Bad Boys 4 - veľmi nostalgia a vek frančízy: 29 rokov. Kingdom of the Planet of the Apes - dosť nostalgia a vek frančízy: 66 rokov. Alien romulus - dosť nostalgia a vek frančízy: 45 rokov. Priemerný vek frančíz top filmov tohto roka (a všetko sú zabehnuté frančízy): 29,77 rokov. A aktuálne tu máme Beetlejuice Beetlejuce - veľmi nostalgia a vek frančízy: 36 rokov. Veľa ľudí v strednom veku a starší (vrátane mňa) dumá o tom kam svet speje, a či dobre a či zle, a či sa nekazí,  a nakoľko ho kazíme my a či nebolo lepšie...ale sledovať film ako Beetlejuice Beetlejuice, kde je všetko, vrátane dialógov, rodinných/vzťahových peripetií ako keby cez kopírák prevzaté z roku 1988, viedlo u mňa viac-menej k tomu, že na jednu stranu som si spomenul na to aké trendy hýbali spoločnosťou a kultúrou 30 rokov dozadu...na druhú stranu ak by som v nich mal sedieť neustále aj dnes, začal by sa vkrádať pocit, že sa snažím nasilu vracať a udržiavať niečo čo už desiatky rokov neexistuje a pri tom ako funguje ľudská spoločnosť a ako sa mení a vyvíja, už v takej istej forme ani existovať nemôže. Neubránil som sa pocitu, že mladšia generácia takej Jenny Ortegy, ktorá má tento rok 21 a v roku 1988 kedy išiel do kín pôvodný Beetlejuice ešte mala mínus 14, sa v dnešnej dobe musí asi častejšie prispôsobovať trendom, ktoré sú už pomerne zaprášené a k tomu sa ešte pozerať na to ako sa svet rúti smer prdel, lebo "starí kokoti" ako napríklad Putin, Trump a polovica aktuálnej 35-40 a vyššie populácie si idú akési špecifické vyrovnávanie dlhodobých účtov, či vypúšťa paru a útočí na seba za roky nazbieraných frustrácií z kadečoho mimoriadne dôležitého (Donbas, černosi, homosexuáli, Mexičania, Palestína, atď.), a akosi im mnohým nejako viac než obvykle agresívne jebe na hlavu...a k tomu sa ešte verejne cez sociálne siete a inak urážajú, kradnú ako keby sa mala končiť civilizácia...a popri tom sa všade, zatiaľ stále len do vetra, hlása, že ak nebudeme do 4-och rokov fakt to globálne otepľovanie riešiť, do roku 2050 ním bude zasiahnutá polovica populácie. A popri tom sú streamy plné kadečoho a asi preberajú v zábave prim, nie je jasné či v USA či kde byť LGBTI sa opla alebo neopla (podľa toho či bude pri kormidle rétorika á la Trump alebo á la Kamala) a do kín sa valia rôzne nostalgicky ladené predražené opulentné spektákly, a generácia 70+ ako Keaton, Burton, Dafoe, Scorsese, Scott a pod. nieže si točí stále to svoje, ale neustupuje do úzadia a ukončuje svoje kariéry rozmáchlými rozbujnelými eposmi (hoci Burton sa rozumne držal v zásade na uzde) a popri tom sa natíska otázka kto to po nich vlastne preberie. A aktuálne mladí nám aj trošku zapadajú momentálne a človek ani nevie čo v nich táto doba vlastne zanechá a kam to celé posunú. No, čiže tak - bolo to pre mňa ako niekoho kto má rád jednotku zábavné, hoci asi trochu zbytočnejšie než som od Burtona dúfal, a natoľko prísne sa držiace trendov spred 30+ rokov, že človeku neostane než si objektívne priznať, že nostalgia klame veľmi a mylne nás utvrdzuje v tom, že naša minulosť bola romantickejšia, pritom bola tiež len produktom doby a no...Držím filmovej omladine palce, majú to asi momentálne kus náročnejšie, skákať medzi progresívnymi a trans a inými ideológiami a potom niečím tak už veľmi staroškolským a neaktuálnym ako Beetlejuice Beetlejuice...uvidíme čo to s nimi urobí...zatiaľ si stále nie som úplne istý čím vlastným, do budúcna ikonickým, sa na poli filmov profilujú a definujú. **1/2 () (méně) (více)

JohnnyD

Budúca halloweenska klasika a jednoznačne najlepší Burton od Sweeney Todd. Našťastie nejedná sa o žiaden poloremake ako Jurský svet alebo Force Awakens, ale o regulérne pokračovanie s výborným príbehom, množstvom nových nápadov, vynikajúcim audio-vizuálom a skvelo napísanými postavami, ktoré sú ešte lepšie zahrané (Catherine O'Hara!). Hádam len ten záver bol prirýchly. Na druhej strane taliansky flashback ma totálne odrovnal. Po strašne dlhej dobe vidieť z Tima Burtona to nadšenie, ktoré som na ňom kedysi tak miloval. ()

Kass

Z posledních Burtonových filmů je "Beetlejuice Beetlejuice" určitě tím, který má největší grády. Divákům, jenž mají rádi původní film, bych tedy návštěvu jeho pokračování rozhodně doporučil. Dost mě překvapilo, když mi moje sedmiletá dcerka sama od sebe řekla, že ji "Beetlejuice Beetlejuice" bavil víc než "Já, padouch 4" a "V hlavě 2". ()

Pierre

Za těch 36 let se ledacos měnilo...Nyní už samozřejmě dospělá  Lydia teď o své schopnosti vidět duchy dělá televizní show, její macecha si otevřela extravagantní galerii s několika velkoplošnými obrazovkami, Beetlejuice má zase problém ještě s jinou ženskou....a Tim Burton taky ušel za tu dobu kus cesty. A podle mě mu nejlépe sedne, když se může ,,jen tak´´ utrhnout ze řetezu. Tady je schopen narvat nápady na třicet scének najednou do jednoho momentu. Třeba vlak cajďák, to byl panečku vizuální nářez! Tam by bylo možná zajímavé, kdyby se možná odehrával nějaký celý film a ne jen pár desítek vteřin.:D Ostatně třeba celé finále je svatbě je skvostné,  ale občas je mi tady těmi dávkami nápaditosti (třeba ještě ta vzpomínací sekvence ve stylu starého filmu, kdy se úplně změnil obraz, ale dokonce i fond českých titulků) i teda trocha větší  prodlevy, kdy scénáristi  nakusují x dějových linek najednou mezi kterými se pak jen tak nějak přeskakuje a v závěru se najednou docela rychle vyřeší. K hypu na Ortegu se opět přidat nemohu, z nováčků mě nejvíce bavil otčím  v podání Justina Therouxa. Hlavní padouška v podání Monicy Bellliculi mohla být skvělá, když vysává duše a měla tak impozantní představovačku, ale na konec se sotva mihla, to moc nechápu. Má oblíbená příšerka z jedničky, ale konečně dostala i svoje jméno Bob a mnohem víc prostoru než minule.:D Dokonce ji byla v titulcích uctěna vzpomínkách, když tedy alespoň musela dopadnout tak nezdárně.:D A závěrečné tři minuty vám možná ještě pořádně zamotají hlavu. ()

• Před realizací tohoto filmu vznikl scénář pro film s názvem „Beetlejuice Goes Hawaiian“. Na jeho uskutečnění však nikdy nedošlo. (KGBelik)
  • Původně se měla ve filmu objevit i Geena Davis, která svoji účast odmítla s vyjádřením že: „Naše postavy byly navždy zaseknuté tak, jak vypadaly, když zemřely, takže už je to nějaká chvíle, už je to minuta.“ (lyukassza)

Zlatého lva v Benátkách získal Vedlejší pokoj

Zlatého lva v Benátkách získal Vedlejší pokoj

včera

V sobotu 7. září proběhlo slavnostní zakončení 81. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Jednu z největších evropských filmových událostí roku otevřel 28. srpna nejnovější počin Tima… (více)

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

Z Michaela Keatona bude Michael Douglas

06.09.2024

Oblíbený herec Michael Keaton (Birdman, Batman) poslední dny a týdny tráví zejména mediální propagací svého nejnovějšího snímku Beetlejuice Beetlejuice v režii Tima Burtona (Dumbo, Sirotčinec slečny… (více)

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi