Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Opáčko po bezmála třiceti letech a ono je to pořád stejně fajn. Byť jsou triky z dnešního pohledu již lehce odhalitelné a viditelné, pořád jsou perfektní a člověk zažne nad tehdejší zručností. Pořád je to živější, působivější a hezčí, než dnešní chladné digitální sračky bez špetky života. Jo, film by mohl být trchu kratší, občas se tam mluvilo až moc. Postavy zajímavé, jen ta Dwan by nemusela být taková neustále ochranu a vedení potřebující pipka, ale tak, to je prostě odraz doby. A když už jsem u toho, Jessica lange tady má naprosto úžasné nohy, ale ještě jí chybí ten vnitřní šmrnc a sex appeal jejích pozdějších rolí (Velká Ryba, seriál AHS) - prostě jedna z těch žen, která zraje věkem. ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Byť mne k tomuto snímku neváže tak silné citové pouto jako k "Jacksonově" remaku, či trikově revolučnímu (a kupodivu i dějově dynamickému) originálu z roku 1933, tak ze všech tří počinů má právě tento asi tu nejlepší "myšlenku" a zdůvodnění, proč se vlastně naši hrdinové na ostrov vydali - těžba ropy a nenasytné korporace jako základ pro film o obří opici jsou mi totiž milejší než děj z prostředí filmařského zákulisí. Rovněž musím ocenit i technické zpracování - byť se zub času na vizuálních efektech viditelně podepaal, není to tak okaté jako například v japonských "Godzillách" (což je logické, jednak měli amíci vyšší rozpočet a jednak se vyvarovali vyloženě přepáleným akčním sekvencím). Na druhou stranu mi vadilo dosti rozvláčné tempo, kvůli kterému je zde řada hluchých a až tristně nudných pasáží, které pak musejí zachraňovat ikonický "Kong," podmanivá hudba a naivně roztomilá Jessica Lange. Slabší čtyři hvězdičky, vím že by se to dalo zpracovat i hůř (mám na mysli tu sra**u "Kong: Skull Island"). ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Kong! Kong! Kong! Kong! Kong!“ V roce 1976, kdy Dude Lebowski byl líný jen holit se a stříhat, natočil Guillermin svou verzi o opravdu velkém Bigfootovi, kterému se kvůli jedné pornoherečce ocitly lejtka v plamenech a nutno říct, že stejně jako autoři před ním i po něm, nedokázal patřičně rozvést romantickou linii. Mě třeba zajímá, kolik by si ten zamilovaný pár musel koupit lístků, kdyby šel do kina, jaké množství trsů banánů by padlo při romantické večeři, zdali stačí obruč ze sudu jako snubní prsten a hlavně, jakým způsobem by byly ukojeny Kongovy reprodukční touhy. Vždyť nacpat Kaplanovu turbínu do ruličky od toaletního papíru je prakticky nemožné. Jenže toto nechce nikdo řešit, tak musí vždycky přiletět vrtulníky, stíhačky, nebo dvojplošníky, co přinutí opičku opustit některou z newyorkských výškových budov jinak než po schodech nebo výtahem.. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

V roku 1990 - 1991, keď som film videl v kine, mi sánka padala na podlahu. Bol to môj prvý videný KING KONG a vlastne až do posledných minút som vlastne poriadne nevedel na čo to vlastne do kina idem. Zbožňujem prvého KING KONGA ( 1933 ), tak isto ma fascinuje aj Jacksonova verzia ( 2005 ), tento je však môjmu srdcu najbližší. Už som to spomínal, pani Nostalgia je veľká paní a ja ináč nemôžem. Film je aj tak sám o sebe strhujúcou a výpravnou dobrodružnou jazdou so zaslúžene oscarovými trikmy a mohutnou a dunivou hudbou Johna Barryho. Opäť vo svojej dobe, a vlastne aj teraz, nedocenené dielo. Je však jedným z filmov, ktoré vám ponúknu dve hodiny výbornej zábavy. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Bylo mi šest, když jsem na něj viděla ukázku před pásmem pohádek pro děti, na které nás vzala škola, a byla jsem tak stržena, že jsem dokázala něco nemyslitelného: donutit rodiče, aby mě na něj po mé večerce vzali do místního obecního kina. S odsupem času si ale uvědomuji, co filmaři provedli s původní předlohou, protože povídka od Edgara Wallace nám představuje obrovitou, zlou a frustrovanou bestii, která s tvorem v tomto filmu, jehož smrt nakonec hlavní hrdinové oplakávají, nemá pranic společného. Přesto všechno je to právě verze z roku 1976, která ve mně zanechala největší dojem. Nebudu hanit efekty, ačkoliv na tehdejší dobu byly výborné, nelze srovnávat s nejnovější Jacksonovou verzí. Tento King Kong pro mě přes všechnu naivitu a prznění předlohy zůstane nejděsivějším, možná i proto, že se odehrává v moderní době bez pohádkových kulis NY třicátých let, tudíž pro mě více fantazijním světě a Kong se tady vzpřímenou chůzí spíš podobá člověku než opici. Peter Jackson svou bestii zbavil veškeré hrůznosti a tajemna a všechno potopil pod plačtivosti, vrstvami bitev s jinými monstry a na Konga, jakoby se zapomnělo. Hold, co fungovalo ve 30. letech, nemusí fungovat v současnosti. Navíc Jacksonova Ann Darow je nesympatická, nezajímavá a naprosto hloupoučká - klidně by si mohla střihnout jednu z těch předobrých dívčin v Troškových pohádkách. Nebudu zastírat, že za mé vysoké hodnocení nemá vliv velká sentimentalita, ale King Kong (1976) je jedním z těch filmů, které ve mně probudili lásku k příběhům. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (36)

  • Ruka mechanické loutky King Konga málem zardousila herečku Jessicu Lange, tento záběr se nachází i ve filmu. (kriticom)
  • Práva na televizní vysílání koupila stanice NBC za částku 19,5 milionu amerických dolarů. Na TV obrazovkách se film objevil v roce 1978. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama