Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

Legas 

všechny recenze uživatele

Po Jacksonově remaku jsem byl zvědavý a znovu se podíval na "sexuální verzi" z roku 1976. Její posměšný přídomek jsem pochopil velice záhy. Bezpohlavní Kong vyvaluje na Jessicu Lange svá nadržená kukadla, "prstíkem" ji odhaluje a masíruje ňadra a milá Jessica u toho vzdychá jako v docela kvalitním pornu. To je bžunda, přátelé! Ale i tak mě tato starší klasika učarovala nádhernými exteriéry, hudbou Johna Barryho a i na Jessicu Lange se pěkně kouká, i když svým "herectvím" připomína Keiru Knightley. Triky jsou na svou dobu kvalitní. Je zcela evidentní, že jde o muže v převleku, ale je to všechno tak dobře zakomponované, že bych na to i rád zapomněl. Horší už je to po těch letech s emocemi. Když mně bylo deset, hrozně jsem se do filmu vžil, ale teď když vidím chlapa v obleku Konga, který chodí po zadních, tak neustále vidím spíš nějaké bezduché godziloidní monstrum, než obrovskou gorilu. V tomhle Jackson jednoznačně vyhrál. O ždiblínek nad průměr vytahují "sedmdesátšestku" neustálé narážky na sebe sama a docela příjemná stupidita filmu, která vyvrcholí "zveřejněním" Konga v New Yorku (nebudu prozrazovat, ale reagoval jsem ve stylu WHAT THE FUCK...) a dále oddychovou scénou s panákem whiskey v restauraci, když Kong demoluje město. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nakoniec išlo o celkom slušnú zábavu so solídnym tempom. Nevýhodou je, že ako remake je tento King Kong až priveľmi predvídateľný, výhodou naopak to, že je zábavné porovnávať menšie či väčšie zmeny oproti originálu. Efektu sú adekvátne dobe, ale nemal som dojem, že by napríklad v takom o dvadsať rokov stašom Incredible Shrinking Man boli výrazne slabšie. Bohužiaľ sa ale táto látka podľa mňa do sedemdesiatok príliš nehodila, čo sa odráža najmä vo finále v New Yorku, ktoré vyznieva oproti ostrovnej časti omnoho rozpačitejšie. Kong ´76 dostal ekologickú patinu, čo mu nemám osobne vôbec za zlé, ide v podstate o jednoduchú metaforu ľudskej nadvlády nad prírodou za účelom maximálneho zisku bez ohľadu na následky. ()

Reklama

Falcor 

všechny recenze uživatele

Jakékoliv filmy s velkou nestvůrou (zde jen stvůrou) byly vždy trikovou záležitostí, aby diváci v kině zavíraly pusu co možná nejméně. To snad King Kong vždy splňoval a splňovat bude. Nemůže to být videoklip, takže v druhém plánu se tam naroubuje příběh, nejlépe poplatný době. Ona zoo-bizardní láska zde asi taky dříve fungovala. Ta vždy někoho oslovit musí, ne? Dnes mě však z toho všeho zaujme jen ponurá atmosféra z počátku děje a Jeff. Uznávám, že s opicí se to někomu může líbit víc, pokud je navíc opice několikadenní či ve vrcholné veselé fázi, může dokonce TV obrazovka při stmívačkách zastat funkci zrcadla. Proč ale hodnotit krále opičáka popisem toho, že jiný je lepší, protože je jiný? A co ten v zrcadle? ()

papaJA21 

všechny recenze uživatele

Tak to teda opravdu bylo něco. Asi nebudu komentovat triky a zvláštní efekty, ty jsou hodně prostinké a úsměvné. Ale pocitově fungují dobře. Horší je to se scénářem a dějovou linkou. Ta se v New Yorku úplně zhroutí a nezbude než se prostě dívat a moc nad tím chaosem nepřemýšlet. Celkově bych řekl že první hodinka je hodně lepší než druhá. Jessica Lange sice moc dobře nehraje, ale je vážně vtipná. Kdykoli je na plátně čekám někde logo Playboye. Bridges je takový jalový, ale co má taky hrát s tímhle scénářem? Velké překvapení pro mě bylo že opičák leze na WTC. A nejlepší scéna? - Kong bere Dwan do sprchy pod vodopád a pak se ji snáží osušit foukáním. To jsem vážně málem spadl z gauče :))) V českém dabingu mluví Bridgese Vašut. To je téměř nesnesitelný zážitek. Já to vydržel deset minut než jsem přepnul na originál. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Žádnej extra film to zrovna neni, ale v porovnání s ostatními filmy s King Kongem se jedná o celkem zdařilej snímek s na svojí dobu dobrými triky, Jessicou Lange a Jeffem Bridgesem, ale na to jak je film dlouhej je tam jen málo zajímavých okamžiků a první setkání s Kongem travá na můj vkus trochu moc dlouho, ale zase na druhou stranu museli tomu dát nějakej příběh a hodit konga před kameru hned v první minutě by asi taky nebylo nejlepší, ale i tak jsem se chvílema nudil a příběh taky nebyl zrocna silnou stránkou filmu, takže jenom průměrný hodnocení ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Ve scéně, kdy Kong skočí z jedné věže Světového obchodního centra na druhou, je možné všimnout si, že je držen dráty. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama