Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

berg.12 

všechny recenze uživatele

V posloupnosti u mě tenhle remake předcházel originálu, hodně dlouhou dobu jsem ani netušil, že nějaký originál je. Oproti němu tenhle film opravdu hodně zlidšťuje, nejen King Konga, ale i hlavní představitele. Místo nafoukaného seladona je zde uvědomělý ekolog a místo jakési vřeštící kosti, je tu žena, která pochopí, že i tahle přerostlá opice má srdce. I téměř celý Ztracený svět ustoupil prohloubení vztahu kráska - netvor. Hodnocení je pravda trošku nostalgické, spousta věcí je ve filmu trochu zastaralých (o Newyorských Dvojčatech nemluvě), ale atmosféru a napětí určitě má a oproti předloze přibylo i trochu humoru. Pro mě je to zkrátka stále ten první King Kong. ()

WolfR 

všechny recenze uživatele

Je to určitě nadprůměrný snímek s dobrým příběhem a především úžasnými hereckými výkony! Akční scény jsou bomba a to tajemno kolem monstra jménem King Kong je fakt výborné. Je to určitě 4hvězdičkový film, ale jelikož znám King Konga od Petera Jacksona z roku 2005 tam musím dát 3 hvězdy, protože tento snímek je o třídu horší než ten od Jacksona. Ale jako jinak dobře jsem se bavil. Navíc triky jsou na rok 1976 výborné! ()

Reklama

Němi 

všechny recenze uživatele

Do 70.let přenesený příběh prošel nezbytnou proměnou tak, aby odpovídal světu tehdejší doby. V tom není žádný problém až na to, že objevení ostrova, který není na mapě už působí narozdíl od roku 1933 krapet "na nadzvihlé obočí". V čem je problém, že nejslavnější scény z milovaného originálu Guillermin podal nově naprosto bez fantazie (kus, kdy Kong shazuje namořníky z klády do rokle je zase vrcholným příkladem toho, jak nejvíc se dá odfláknout celá scéna - režisér to snad ani nechtěl natočit). V čem také film oproti originálu dost hapruje je nijaká návaznost ve scénách, kdy se střihem prolínají momenty s chlápkem v opičím kostýmu, obrovskou robotickou rukou držící Dwan (?!) a studiovou výpravou. Je tak strašně očividné, že se každá scéna natáčela o týdny jindy, že to neuvěřitelně ruší... víc jak zadní projekce, která je nečekaně snesitelná. Kong - narozdíl od nového i starého bratříčka - je až moc polidštěný a chůze po dvou a vůbec celkově očividný "chlap v kožichu" je strašný omyl. Majestátnost se vytratila. Kam se hrabe na film z roku 1933! Občasné "výpadky inteligence" scénáře vynahrazují Bridges a Lange (kočka), kteří dohromady fungují dobře a není pochyb o jejich kvalitách. __ Bohužel slušnému filmu nejvíc podráží nohy sám režisér, který ho zpracoval s nezájmem a bez atmosféry. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

Po Jacksonově remaku jsem byl zvědavý a znovu se podíval na "sexuální verzi" z roku 1976. Její posměšný přídomek jsem pochopil velice záhy. Bezpohlavní Kong vyvaluje na Jessicu Lange svá nadržená kukadla, "prstíkem" ji odhaluje a masíruje ňadra a milá Jessica u toho vzdychá jako v docela kvalitním pornu. To je bžunda, přátelé! Ale i tak mě tato starší klasika učarovala nádhernými exteriéry, hudbou Johna Barryho a i na Jessicu Lange se pěkně kouká, i když svým "herectvím" připomína Keiru Knightley. Triky jsou na svou dobu kvalitní. Je zcela evidentní, že jde o muže v převleku, ale je to všechno tak dobře zakomponované, že bych na to i rád zapomněl. Horší už je to po těch letech s emocemi. Když mně bylo deset, hrozně jsem se do filmu vžil, ale teď když vidím chlapa v obleku Konga, který chodí po zadních, tak neustále vidím spíš nějaké bezduché godziloidní monstrum, než obrovskou gorilu. V tomhle Jackson jednoznačně vyhrál. O ždiblínek nad průměr vytahují "sedmdesátšestku" neustálé narážky na sebe sama a docela příjemná stupidita filmu, která vyvrcholí "zveřejněním" Konga v New Yorku (nebudu prozrazovat, ale reagoval jsem ve stylu WHAT THE FUCK...) a dále oddychovou scénou s panákem whiskey v restauraci, když Kong demoluje město. ()

tibenskym 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne najslabšie (a zároveň najvtipnejšie) spracovanie King Konga. Pútavý začiatok, vystrieda nemastný-neslaný a najmä neakčný stred, ktorý speje až do pomaly plynúcej finálnej časti v meste. Prenesenie príbehu do aktuálnejšej doby, kde na ostrov nejdú filmári, ale ľudia z ropnej spoločnosti, a Kong šplhá na dvojičky Svetového obchodného centra namiesto toho, aby liezol na Empire State Building, samotnému príbehu nijak neškodí. Čo mi však chýbalo, boli dinosaury alebo iné potvory žijúce s Kongom na ostrove, pred ktorými Kong klasicky chráni hlavnú ženskú hrdinku. Dočkal som sa akurát jednej anakondy :-). Herecký prejav Charlesa Grodina bol viac než dobrý, mladý Bridges v pohode, no ukričané a hlúpe repliky Jessicy Lange liezli na nervy. V porovnaní s Jacksonovým King Kongom vyzerá táto verzia ako stupidita a samotný Kong ako retardovaná opica, avšak ako dobrodružná oddychovka film funguje. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (36)

  • Celosvětově snímek utržil 90 milionů amerických dolarů, což bohatě stačilo na pokrytí výrobních nákladů, které činily 24 milionů. Studio Paramount ovšem očekávalo lepší výsledky a tržby činící alespoň 150 milionů. Producent Dino De Laurentiis pak před premiérou suverénně prohlašoval, že King Kong překoná v tržbách Čelisti (1975) – ty však v době uvedení (tzn. bez opětovných uvedení) vydělaly přes 260 milionů. (fiLLthe3DD)
  • Maketa King Konga je vysoká 12 metrů a je tedy největší postavenou mechanickou loutkou na světě. (WolfR)
  • Existuje i rozšířená televizní verze, která mám stopáž 185 minut. (Roztržitý Luke)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama