Hybná síla

Když se Alex, ostřílené zlodějce s tajemnou minulostí, omylem podaří prozradit svou totožnost během původně plánované rutinní loupeže, záhy se ocitne zapletená ve vládním spiknutí a vtažená do smrtící hry na kočku a na myš s nebezpečným vrahem a jeho týmem zabijáků. Alex, vyzbrojená vlastním arzenálem smrtících schopností, je rozhodnutá pomstít své zavražděné přátele a odhalit přitom pravdu. Olga Kurylenko exceluje po boku Jamese Purefoye v hlavní roli akční hrdinky v tomto dynamickém thrilleru. (HBO Europe)

vitac.

První půlka byla lepší než druhá, zato Olga má obě půlky stejně dobrý a za každou si (to) jednu hvězdičku zaslouží:) Hotovo, nebo by se slušelo napsat něco serióznějšího? Ach jo, tak dobře... Přítel na telefonu Morgan je ve filmu jen na okrasu. Zápletka je příšerně vykonstruovaná a chaotická (proč mezi diamanty? proč fleška? a když už - šifrování - známe?). Nejlepší okamžiky s filmem jsem tak zažil v první části, kdy člověk o pozadí (a je to tu zase:)) děje nic nevěděl a jen sledoval celkem slušnou dynamickou akci. Hlavní padouch je užvaněnej až hrůza a spolu s jeho pohůnkama si docela libují v sadistických praktikách, které divákovi ovšem kameraman pořádně ani neukáže:( (navíc se jim je často nedaří dotáhnout do úspěšného konce). Závěr snad neměl naznačovat, že se chystá pokračování - bylo by zbytečné, i v rámci žánru je dost mnohem lepších filmů. ()

DJ Kritik

Akcia strieda akciu a tak nejak bez akejkoľvek zmysluplnosti sa prestrieľame až na letisko. Pozerá sa na to dobre, ale nič viac. Čo viac naštve, že záver akokeby čakal na odozvu divákov a poprípade natočili 2,3, atď. Dúfajme, že nie. ()

elanista1

Keď sa na to pozriem z istého pohľadu, tak to nie je nudný film, lebo stále sa strieľa, naháňa a mučí, ale otázka je či to naozaj stačí. Asi nie. Je to povrchný a naivný film hraný na efekt, na ktorý do zajtra zabudnem. Niektoré momenty boli aj celkom zaujímavé a aj som pri nich zatajil dych. Ale aj napriek tomu dosť slabé. Olga Kurylenko je najväčším lákadlom filmu to je jasné, ale ani hlavný záporák nebol zlý, len niekedy príliš veľa rozprával. ()

srolyma

Průměrná akční střílečka v hlavní roli s ruskou modelkou. No proč ne? Akce slušná, stopáž přiměřená, jako jednohubka to docela funguje. Bohužel ten neuzavřený konec svědčí o tom, že tvůrci to jako jednohubku neberou a chystají nám další pokračování. Nebo si k němu aspoň nechali otevřená vrátka. ()

Pitryx

Už móóóóc dlouho se mi nestalo, že bych se podíval, kolik zbývá do konce filmu až skoro po hodině. Tady se totiž nikdo s ničím nemaže, děj jede jak splašený, a není čas si vydechnout. Už jsem měl nachystáno ohodnocení nejvyšší, když zazní prásknutí pomyslného biče, a hlavní záporák začne vyprávět. Jeho skoro desetiminutový monolog je sice občas něčím osvěžen, ale bohužel, tempo filmu to prostě naprosto podělalo. Pak už i ten závěr nějak postrádá šmrnc, i když akce se mu upřít nedá. Je to opravdu škoda. Tohle měli vymyslet lépe. Hlavu v tašce jsem nějak nepobral, asi jsem někde něco přehlídnul. Nu, podruhé budu koukat lépe. ()

Domas88

Bez nápadu a prázdné. Olgu, jsem poprvné, viděl v Hitmanovi a ani tam se mi vůbec nelibila, nyní na mně udělala ještě horší dojem, filmy sní určitě vyhledávat nebudu. Nuda! ()

Saxos

Takové neukončené béčko s možností pokračování. Nic oslnivého. Klady: dobrý pracovní oděv na loupeže. Zápory: bez nápadu, vše už jsme viděli. ()

zvolsi

Tohle byla jasná profesní sebevražda prakticky všech tvůrců. Hrůzy co vypotili scénáristé se o zlomkrk snažil překonat režisér s kameramanem, ale řekl bych, že to nakonec pro sebe celé ztrhl střihač, i když hudba od Laurent Eyquem byla taky dost velkej favorit. Trochu to zachraňují herci, záporák v podání Jamese Purefoy by obstál i v mírně nadprůměrném kousku. Ovšem co tady dělal zkušenej profík, jako je Morgan Freeman, to vážně netuším. Jediné plus filmu je účast kočičky Olgy Kurylenko, díky které se má člověk aspoň na co dívat, ale ani její opravdu parádní prdelka, věc která zajisté potěší oko nejednoho estéta, tuhle hrůzu nedokázala zachránit a tak tak ji dotlačila do horšího průměru. ()

bonovox

Hrozný film, Kurylenko jej úlohu nie je možné uveriť a ešte horšie na tom je toporná réžia. Škoda zabitého času. ()

Rian_witcher

Vykradení pár áčkových a béčkových akčních filmů 90 let minulého století. Zrychlované honičky automobilů, kdy blikající policejní světla působí jak žárovičky na stromku od vietnamských prodejců. Chudák Morgan Freeman, který už na důchod bere vše, bez ohledu na prestiž. Své udělala i bídná dabérka Olgy Kurylenko. Nakonec na celém filmu působily realisticky snad jen její umělá prsa. Co by v minulém století bylo na 3 hvězdy, je dnes bídný TV film pro publikum po půlnoci, co nemůže usnout. ()

Nugat

Tyto akční filmy mám ráda, ale tady museli mít všichni hrdinové nadpřirozené schopnosti, aby vše zvládli.... ()

Mukade

často detinské (hneď na úvod tí vysvietení Power Rangers, WTF, už som vedel že je zlé, lol), ale bavilo ma to :)) ,aj vďaka Olinke :) ................... ale má to aj 4-5** sekvenciu (historka o identite...) ()

Mark1983

Možná jsem v některých případech nenáročný divák dle některých úhlů pohledu, ale já se u filmu bavil od začátku do konce, ač se mi líbil děj i celkové zpracování. A u nás doma se to líbilo všem. ()

pekos

Film Momentum je scenáristicky zvládnutý, no celkový výsledok nie je rozhodne dobrý. Akcia strieda akciu a tento smrtiaci uragán sa zastaví až na konci filmu. Ak chcete prežívať napätie a uveriť v akčné scény tohto filmu, musíte odpustiť tvorcom naivitu a všadeprítomnú nevieryhodnosť mnohých scén. Napriek tomu tento film kategórie B zaujme, no po skončení si poviete, že stačilo raz. ()

Sllada

Bych za těch 90 min musel vidět o něco více nežli je prdelka Olgy, abych tento film nezařadil mezi dalši odbytou sračku. ()