Reklama

Reklama

Cyberbully

(TV film)
  • Česko Teror na síti (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 2015, 62 min

VOD (1)

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila. Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly. (Cinemax)

(více)

Recenze (142)

fixaman 

všechny recenze uživatele

Doporučuji zkouknout dokument od americké CBS o Amandě Todd (je na YouTube) nazvaný "The Sextortion of Amanda Todd - the fifht estate". Zjistíte, že takových případů se neustále dějí neskutečné mraky. Úchyl se s dítětem začne bavit, dostane se k odhalenému obrázku, začne vyhrožovat, nabídne nepublikování fotek výměnou za pár fotek navíc... Pak je pošle všechny na pornoweby, na Facebook všem lidem v přátelích toho dítěte atp. Amanda Todd potom spáchala sebevraždu. Typa nakonec dopadli, ale mezitím takhle psychicky zničil desítky, možná stovky dětí. Dokonce mají svůj vlastní kanál na YouTube, TheDailyCapperNews, kde se upozorňují na "nové úlovky". Až po neskutečném množství stížností jim Google stáhl většinu videí, ale kanál nezrušil. Je to děsný :-/ ()

jasiska 

všechny recenze uživatele

Paráda. Celý film sa odohráva v jednej miestnosti, celý dej je vlastne dialóg medzi hlavnou postavou a hlasom z počítača a hlavná myšlienka by sa mohla zdať ako to otrepané a nanútené "toto nerob!" Napriek tomu ani na okamih snímok nestratil moju pozornosť a nemala som pocit, že by kázal či moralizoval. Casey nebola jednotvárna hrdinka ani záporáčka, ale ukázala mnohorozmernosť, vďaka ktorej sa s ňou divák dokázal identifikovať, a preto sa možno zamyslel aj nad svojím vlastným správaním na internete. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Hodinový výlet do pokojíčku a soukromí retardované verze Arye Starkovic. Nemám ji rád ani v nejlepším seriálu na světě, ale byl jsem zvědav, jestli zvládne ve svém nízkém věku, ve kterém se sotva může legálně koukat na hanbaté filmy, zahrát i něco jiného než nezletilou nelítostnou vražedkyni. K mému údivu musím konstatovat, že zvládne. Z filmu mám docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbila jeho forma. Výborná práce se zvuky, velmi slušný výběr písní a zdařilá práce s kamerou. Tahle kvalitní forma dokázala z nuzného obsahu udělat alespoň něco falešného, což ovšem mnoho lidiček dokonale sežralo a já trošku taky, protože pod 3 hvězdy nevlezu. ()

Ergon 

všechny recenze uživatele

Cyberbully se zabývá kyberšikanou, což je dnes velmi aktuální a dost podceňované téma, kdy zejména mladí lidé žijí život skrze displaye smartphonů, tabletů a notebooků a neuvědomují si, co jejich zdánlivě anonymní chování maskující se pod virtuálním identitami může způsobit. Tento film je takovým vztyčeným prstem, varováním, kam až to může zajít. Dobrý nápad na film, nicméně mi přijde takový nedotažený, jelikož není odpovězeno na, pro mně podstatné, otázky... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

(Je)pičí existence hnusky z internetu, kterou neznámý hacker drží v šachu v jejím pokojíčku poté, co ovládl její počítač, a začne ji vydírat. Asi si hravě domyslíte, jakým způsobem ji na dálku asi tak může vydírat, že. Pokud ne, tak stěžejní je pro něj zveřejnění kompromitujících fotek, na nichž je účastnice kyberšikany nahá. Tedy celkem banální kompromitující materiál, tudíž až tak nechápu, čeho se hlavní hrdinka bála. Stačilo zavřít komp a máš po legraci, Hujere. Režisér a scenárista Ben Chanan je zřejmě otcem nějakého uhrovitého jedince, o něhož se bojí. Za tímto účelem natočil tohle instruktážní video, v němž varuje jiné uhrovité jedince, panny a doživotní panice, jak se nechovat na internetu. V zásadě z toho vyplývá, že když se vyhnete sociálním sítím, nemůže se vám nic stát. Každý hacker je na vás krátký. Z filmového hlediska jsou zde úseky, které mají napětí, je jich ale málo. Casey je nesympatická holčina, kterou nikdo litovat nemůže, to už její kamarádka Megan měla alespoň u diváka náběh na imaginární masturbaci. Maisie Williams nebyla do hlavní role vybrána zřejmě jen tak náhodně, obětí kyberšikany se (údajně) stala i ve skutečnosti, tudíž její strach byl až téměř nehraný. Nedá se prohlásit, že by film byl vyložená nuda, nebo že by vůbec neodrážel realitu, akorát má nemnoho poutavých úseků. A co hůř, je nedodělaný. Nemá žádnou pointu ohledně identity hackera a jeho schopností hacknout vše, co si zamane, zakončení má úplně neschopné. Film zkrátka v ničem neoslní. Podobné příspěvky už zde byly, např. "Odebrat z přátel", ten nebyl tolik moralizující. Na tv film je to solidně natočeno, uzavřené prostředí jedné místnosti funguje, zahrané až autenticky, námět je svěží, do jisté míry ne tolik okoukaný, natočeno v sympaticky krátké stopáži, nicméně film plyne od ničeho k ničemu a v podstatě se k ničemu šokujícímu nedobere. Jo, umřete na blbing, nikoliv na trolling, a to máte z těch internetů. 5/10 ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Film si zakladá na skutočných udalostiach. (mivr)
  • Tweet, který Casey (Maisie Williams) napsala, má více než 140 znaků, tudíž by v podobě, jak je napsán, nemohl být na twitter poslán. (Scelleton)

Reklama

Reklama