Zpívej

• USA Sing (více)

Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár, který se rozpíná od Franka Sinatry po Lady Gaga. Možná by ta Busterova talentová show nebyla tak velkolepá, kdyby se jeho věrná sekretářka slečna Crawlyová (chameleónka s velmi neposednýma očima) nespletla ve výši finanční odměny pro vítěze na letácích, jimiž pak zaplavila město. A tak se v den soutěže před Busterovým divadlem dlouho před jejím zahájením vytvoří dlouhatánský had snílků, kteří věří ve vítězství. Mezi nimi čekají i očividné talenty, jimž ve hvězdné kariéře dosud bránil osud. V případě opičáka Johnnyho má podobu jeho otce, proslulého gangstera, který synův zpěv neuznává, protože banka se s ním vykrást nedá. Rosita je zase tak zaměstnaná řáděním svých malých prasátek, že si může zpívat maximálně v kuchyni u dřezu, a hlasově dokonalá slonice Mína ze sebe před lidmi nedokáže vydat ani hlásek. Jenže když máte sen, měli byste za ním jít, i kdybyste měli při svém snažení na chvíli padnout. Jak říká Buster Moon: „Na tom, že dopadnete na dno, je nejlepší to, že dál už vede cesta jenom nahoru." (Cinemart)

VanTom

Přehledná historka o pořádání pěvecké soutěže se drží v bezpečných mantinelech mnohokrát viděné "zvířátkovské" dětské estrády a ze židle nezvedne, stejně jako nijak zvlášť nezaujmou standardní minipříběhy protagonistů. Energií tak nabíjí především soundtrack s ohromným množstvím komerčních popových hitů, při spektakulárním koncertu v závěru schopný na moment i strhnout. ()

FrankSusta

Animáky mám rád, hudbu taky, zvířata tak nějak taky. Takže tohle je naprosto ideální kombinace/mix, který byl předurčen k mému zájmu. Písničky jsou s chytlavou animací perfektně zpracovány. Příběh je sice průměrným animákovým dětským příběhem (s fajn vtipy) a mě to nevadilo. Největší překvapení pro mě však bylo zjištění o obsazení, (protože jsem to viděl s dabingem) protože takový nával známých herců jsem opravdu nečekal. Moc zábavná blbinka. ()

BMW12

Tentokráte tu máme animák o zpívání, resp. o pěvecké soutěži. Myslím, že to je zajímavý nápad a u tohoto animáku je cílem se předevšim bavit, což funguje. Chválím výběr písní, většina se mi líbila. A dokonce si dovolím říci, že toho zpívání tam mohlo být ještě více, i přesto, že i tak je ho tam dostatečně. ()

Xmilden

Nejsem fanda těchto pěveckých estrád. A pokud si někdo myslel že mě vezmou za srdce zpívající slonice, dikobraz, myš anebo prasata, tak se solidně spletl. O dospělácký animák se určitě nejedná. Pro děti to také moc není. Vlastně bych ocenil, kdyby pokračování nevzniklo. Podobné filmy na zakázku určitě nebrat. 50% ()

Handle

Musím říct, že jsem čekal mnohem větší pecku. Není to špatné, ovšem je to příliš dětské (víc než by muselo být) a humor šel tím pádem zcela mimo mě. Doufal jsem, že to bude více parodovat talentové soutěže a že se to tak nějak celkově více odváže, ale o tom nemůže být ani řeč. Škoda, výsledek je poměrně tuctový, ačkoli potenciál byl obrovský. ()

• Vtipná písnička, kterou během castingu zpívají červené pandy, je „Kira Kira Killer“ od Kyary Pamyu Pamyu. (Endavour)
  • S dĺžkou 110 minút doposiaľ najdlhší film produkčnej spoločnosti Illumination Entertainment, zároveň prvý bez ľudských postáv. (beso74)
  • Celosvětová premiéra proběhla 11. srpna 2016 na filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord