Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (více)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (72)

Cannonade (2022) (S06E01)

Je na čase seriál konečně dojet, ale ne kvůli tomu, že bych chvátal z pouhé setrvačnosti jako mnoho jiných, nespokojených s nepřítomností Bobbyho Axelroda. Věřím, že i bez něj se bude na co dívat. ()

Lyin' Eyes (2022) (S06E02)

Piper Perabo registruju už od béčkového hororu Jeskyně, jsem rád, že se usadila alespoň menšími rolemi v televizi a tady ji vítám o to radši, protože ke Coreymu Stollovi sedí mnohem více, než když v Yellowstonu jako ujetá ekoaktivistka lezla do postele s o třicet let starším Kevinem Costnerem. ()

STD (2022) (S06E03)

Vážně jsem se bál, že s přibývajícími modrými díly bude v přímé úměře narůstat nuda, opak je ale pravdou a ze všech mnou momentálně sledovaných seriálů mě paradoxně Miliardy baví nejvíce. ()

Burn Rate (2022) (S06E04)

Tady je nejvíce znát, jak se mnoho diváků nechá strhnout, přitom takhle nabušená epka tu nebyla mimo finále předchozí řady opravdu dlouho. ()

Rock of Eye (2022) (S06E05)

Úplně ignorujte ty dva hnidopichy vedle mě v komentech, i když je díl tristně podhodnocený, vůbec se tu nezpomaluje oproti ostatním dílům, naopak se dostává konečně prostoru i postavám, co celý seroš jen přicmrndávali, viz Kate Suckerová. Její glowup přímo žeru. ()

Hostis Humani Generis (2022) (S06E06)

Všichni, co hlásají, že bez Axe to není ono a hážou jen kvůli tomu nízký počet hvězd, by si měli sáhnout do svědomí a objektivně zvážit, v čem je seriál tak jiný, než byl předchozích pět řad. Já sám hledám rozdíly opravdu těžce. ()

Napoleon's Hat (2022) (S06E07)

Mike je zase o krůček blíž k nejambicióznějšímu plánu největších boháčů Velkého jablka, stále tu je ale Chuck Rhodes se svým Axeovým komplexem a potřebou být zaměstnán ruinováním vizí ostatních. V tom jediném mi vadí, že se jeho postava zastavila na absolutně mrtvém bodě a jinam se nevyvíjí. ()

The Big Ugly (2022) (S06E08)

Až teď mi dochází, jak jsou pro stabilitu seriálu důležití i sidekickové jako je třeba Rian. Eva Victor v sobě skrývá cosi, co je hrozně zábavné sledovat i poslouchat a v tom by měl být silný jakýkoli seriál. ()

Hindenburg (2022) (S06E09)

Chuck zase promlouvá ke světu, seč mu síly stačí a my bychom mu to měli žrát, já se ale nikdy netajil tím, že jeho postavu nemusím od samotného začátku a Mikeovi fandím v jeho úmyslech i víc, než jsem kdy stál na straně Bobbyho Axelroda. Jen je škoda, že se tu víc neprohlubují rodinné vztahy, Mikeovy dcery mi svými krátkými štěky dokázaly zaujmout. ()

Johnny Favorite (2022) (S06E10)

Jestli 6. sezóna patří nějaké postavě, rozhodně Kate Sackerové. Tahle kdysi šedá myš Chuckových právních pohnutků je teď po Princově boku právem mnohem víc vidět a já žeru každou její repliku. ()

Succession (2022) (S06E11)

Tady se musím přiklonit i já k nemastnosti, neslanosti, kterou mnoho ostatních sledovatelů přisuzuje sérii už od první epky. Já se vyloženě nudil až tady. ()

Cold Storage (2022) (S06E12)

Solidní budovačka napětí na finále sezóny, která v konečném sledu nepřinese žádnou extrémní katarzi, ale nechá diváky, aby byli zvědaví, jak se tenhle konflikt rozvětví ve chvíli, kdy se na scénu vrátí Bobby Axelrod. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (více)