Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

BrckoGOS

Není to uplně typická Stillerovina a možná to je to, co mi na tom filmu vadilo nejvíce. Stejně tak kombinace s Drew Barrymore mi neseděla. Není to špatné, jen tomu chybí šmrnc, nějaké napětí, nějaká legrace. Považuju to za velmi slušnou suchařinu. ()

Pitryx

Není to nic na Oskara, ale mne to příjemně pobavilo. Prostě taková příjená oddechovka, která se vám ovšem asi do paměti nijak nevryje. 201409117944/8531 ()

Muff

Film, který jsem viděl třikrát a stále se některým scénám směju, nemůže být špatný, tudíž dám 4*, i když je to vlastně ptákovina. ()

AVP

Pořád stejný Stiller a taková divná, nijak nepřitažlivá Drew, ale jinak pohoda, člověk se občas zasměje a to je asi tak vše co se dá od tohodle kousku čekat. A jinak. Ta babka je ďábel :) ()

david666

Slušně jsem se pobavil. Myslím, že tahle komedie si drží laťku po celou dobu trvání, nejsou tady hluchá místa. A "baba" je fakt skvělá. ()

Sonick

Není to přímo špatné, ale mě to iritovalo. Každá scéna, dvojice Barrymore-Stiler a hlavně ta bába. I když ta možná měla. A iritoval mě fakt, že to zkonstruoval deVito. ()

Alex.89

Stiller předvedl (obvykle jako téměř vždy) dobrý výkon.... Ale ta baba!! Lezla mi na nervy asi od 30. minuty :-/ ()

Bugiii

Pro mě je to jedna z těch lepší komedií, některé vtípky se povedly, některé ne. Rozhodně to ale má děj, smysl a originální téma;) ()

cici24

Dobrá komedie....bába je fakt hrozná a nájemníci prostě neschopní....kdo mi trochu vadil byl samotný Stiller, jakoby se pro tuto roli nehodil, nevím nějak mi v tom nesedl....neříkám, že jinak hraje parádně, ale tohle byl z jeho horších projevů...jinak dobrý... ()

Mapl

Obecně se to nedá považovat za úspěšné dílo, ale mě to pobavilo, rozesmálo a místy i šokovalo a to byl asi hlavní záměr tvůrců. Ideální pro nudný večer, když se chcete zabavit... 3* - lepší průměr. 65 % ()

Vala

Baba pobavila! :D Ale nervy bych na ní neměla to teda ani náhodou.Ale musím uznat,že Eileen Essell podala na svůj věk výborný výkon! ()

LencaN

Dost často předvídatelné, někdy laciné, jako pár se mi Stiller a Barrymore nelíbili a některé nástrahy babči podnájemnice byly moc na sílu. Ale smála jsem se a to jsem se dlouho u něčeho tak nezasmála a to je pro mě u komedie hlavní. Plus ta pointa na konci ... celou dobu mi něco neštimovalo, ale tohle mě opravdu nenapadlo. ()