Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

PatrikP4

Bába Eileen byla opravdu na zabití... Jen škoda že to s tím humorem nedopadlo trošku lépe... Mohlo to rozhodně vyletě v hodnocení vejš, nevím co tady nefugovalo, jestli kamera nebo střih, ale občas to bylo příšerné, škoda... Plus na tomto jsou jen Ben a Drew, kteří zahrály suprově a samozřejmě Eileen, ale jen to na film boužel nestačí... Stejně z toho ale vylezl naprosto průměrný snímek, který stačí vidět jednou za rok... ()

Igy007

Bába super, gagy moc dobré, bylo by to ale o mnoho lepší, kdyby tam nebyl ten otřesný nepříjemný stiller. ()

kacmi

Danny DeVito asi nemá veľmi dobré skúsenosti s postaršími dámami. A tak sa po druhýkrát jednu snaží odstrániť - a keď vyhadzoval mamu z vlaku, prišlo mi to vydarenejšie ako keď sa teraz snaží vyhodiť otravnú starenku z domu. Duplex by, myslím, mala byť čierna komédia, ale v konečnom dôsledku je málo čierna a veľmi málo vtipná. ()

Merťas

Tenhle film si asi nejvíc užije divák, který má sám nějaké zkušenosti se společným bydlením se seniory. Pro všechny ostatní průměrná komedie. ()

Chlo0opek

Pro mě jednoduchá matematika: Černá komedie, u které jsem se opravdu nenudil, měla spád, zajímavý závěr a sympatické hlavní představitele, kteří pěkně hráli = 5*. ()

CradleSKS

Vtipna komedie, kde jako vzdy exceluje Ben Stiller, sice na "Meet the Parents" a "Meet the Fuckers" to nema, ale zasmal jsem se u toho dost, nelze ani opomenout postavu "baby", ktera hrala taky vyborne.. ()

xhonza5

Bláznivá komedie. Občas je to dost přehnané, ale člověk nad tím nesmí přemýšlet. Je to přeci film pro pobavení. ;) Nějaké ty vtípky byly povedené. Snad nikdy takovou nájemnici mít nebudu, psychicky by to bylo na mě moc. =D ;) ()

Naby

Jedna z komedií, která je tak trošku šílená. Má to ale naštěstí vyváženou hranici, takže dobrý 3*. ()

Mukade

Tá debilná ježibaba pripravila o nervy nielen tých dvoch, ale skoro aj mňa! A zadosťučinenie na konci filmu žiadne, takže znechutenie z filmu naprosté. Keby som len bol vedel, nikdy na to nekukám!! ()

marysa

Ta stara ma neskutocne vytacala a ak o to islo tvorcom, tak im to vyslo. Ale inak som sa aj par krat vcelku pobavila. ()

saaaky

Kdysi jsem si, jako malý říkal, když jsem tento film viděl naposled, jak skvělá komedie to je a vždy se u ní perfektně zasmál. Ano, i dnes musím potvrdit - směji se stále. Některé scény, situace a celky jsou velmi vtipně provedené. Stále je ale cítit velmi silně ono americké pojetí a provedení a - když to řeknu bez obalu - stupidita ohraných a naprosto jednoznačně očekávatelných situací. To z Newmanovy Baby na zabití dělá pouze průměrnou rodinnou komedii vhodnou k odpolednímu nicnedělání a "čumění na bednu" ... ()

ladanda

Zoufale nudný film s hloupými fórky. Ztráta času. - Vlastně někdo tam jedl zvratky! Že by to byl ten černý humor? ()

McMcMeki

Vše je přitažené trošičku za vlasy, ani vtipem film nehýří, jak je popsáno v obsahu. Velice stará žena vydělávající peníze tímto způsobem? Může se snad živit i jinak, když zvládne zpracovat nájemného profesionálního vraha. Film mi bohužel nedával smysl (když chci někoho zabít a mohu ho nechat zemřít, aniž by mě s tím kdokoli spojoval zachráním ho? atd.) a ani nepobavil (viz. komentář POMO). Dvě hvězdičky jsou spíše za nápad a chvílemi zdařilé herecké výkony. ()

RomanBond007

Priemerná komédia, ale pobaví. Babka ktorá svojím konaním znepríjemňuje život mladému páru, a pritom si to pekne užíva. Ben Stiller je v pohode herec, Drew Barrymore je sympatická, dej je zakomponovaný do príbehu, fakt originálny film, ktorý donutí ľudí sa aj pousmiať = 55%!!! ()