Diskuze

Uživatel DaViD´82 smazal svůj příspěvek.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Ištván87

Ono je to na jednu stranu tak podrobně zmapováno krok za krokem, že v tomto ohledu tě chápu, ale zase nejedna motivace/počínání mnohých z těch postav nabízejí prostor pro interpretaci. Nebo myslíš co se týče techniky, zbraní apod.?

na příspěvěk reagoval Ištván87

Dadel

S tím zájmem má pan Špitálník pravdu. Na Facebooku jsem viděl spousty příspěvků a vždycky tam ty mladý káči skloňovali jedno: I love Jamie so much!!! Can't wait to watch this! Prostě mladý fanynky, zblázněný do Jamieho Dornana (naštěstí jsem tam viděl i jednu nebo dvě od fanynek Cilliana Murphyho), ty na to půjdou i kdyby měl být konec světa. Jen se dá předpokládat, že tohle nebude mít zdaleka takovou reklamu jako Titanic. Nehledě na to, že tohle je britský, ne americký film, takže to bude v USA bráno vyloženě jako nezávislák. :D Ale já se těším. Sice jsem ohledně tématu Atentátu na Heydricha dost pes na historický nepřesnosti, ale to snad přežiju.

na příspěvěk reagoval DaViD´82

Tristan Rafael

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Dadel

To asi těžko, když Metro Manila stál v přepočtu na naše něco kolem 2 800 000,- Kč. Anthropoid už bude podstatně jinde. Stačí se podívat na obsazení, nemluvě o dalších aspektech.

na příspěvěk reagoval DaViD´82

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Tristan Rafael

Dôvody budú možno dohľadateľné v nejakom rozhovore, ale odkedy prestal robiť s Angusom Hudsonom (a predtým Alexom Barberom) tak si na kamery dohliada sám.

Uživatel Tristan Rafael smazal svůj příspěvek.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Dadel

Což s ohledem na dva filmy o tomtéž (tohle a ještě HHhH) v tomtéž roce nemusí být zase takový ústřel... Speciálně ten druhý, pokud si ho vezmou do parády Weinsteini a protlačí si ho na festivaly a výroční ceny, by mohl vzbudit pozornost.

-Josh-

Pokud já vím, tak už dotočili asi před měsícem. Pokud nebudou dělat dotáčky (a na FB stránce o tom nic neříkali), tak se obávám, že už nebudou.

Uživatel Petrasuvicka smazal svůj příspěvek.

Petrasuvicka

Petrasuvicka (hodnocení, recenze)

Ištván87

mně to připadá hezký, protože je to pro ně mnohem těží, autentičtější pro ně. upřímně doufám, že se tady nestrhne diskuse, jaký je to stupidní nápad, jako před nedávnem u Dítě číslo 44, kdy všichni pindali na ruský přízvuk, když víme, že postavy jsou Rusové a příběh je v Rusku, ale tak jako tak jde prostě o tu autenticitu a přiblížení té doby, nejenom divákovi, ale i těm hercům. DRtivá většina diváků nebudou Češi

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Je to docela škoda. Pokud budou mít i nějaké scény, kdy si vojáci ve Skotsku nebo v Anglii povídají s nějakým angličanem, tak dejme tomu, ale pokud ne, tak mohli nechat čistou angličtinu. Trochu to odvádí pozornost od děje, když do toho míchají přízvuk.

na příspěvěk reagoval Petrasuvicka

Tristan Rafael

No jo, to věřím. Ono to dost dobře vypadá i v tom filmu Atentát od Jiřího Sequense. Mimochodem, pokud je tu nějakej neznaboh, kterej ještě film Atentát neviděl, tak se koukněte. Přeci jen scéna dobývání kostela je nejspíš nejlepší akční scéna v dějinách české kinematografie. A ti herci - no jedním slovem lahůdka. Mimochodem, do role Karla Čurdy prý teď obsadili Jiřího Šimka - vypadá zajímavě, akorát se bojím, aby vedle ostatních parašutistů nevypadal moc mladě. Přeci jen Karel Čurda patřil mezi parašutisty k těm suverénně nejstarším.

Tristan Rafael

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Ištván87

Tak tu střelbu z kulometu z protějšího domu jsem viděl přímo na vlastní oči v Resslovce v sobotu)) Pálilo se z horního bočního okýnka, byla to fakt síla!)

na příspěvěk reagoval Ištván87

gonga

Když náckové dorazili do kostela, tak nejdřív procházeli ten chrám a tam taky proběhly nejtěžší boje. Nahoře na galerii totiž byli Adolf Opálka, Jan Kubiš a Josef Bublík. A zatímco krypta během obléhání k úhoně moc nepřišla (až na tu vodu, nějaký díry po kulkách a odpálený kryt schodiště), tak v chrámu to vypadalo, jako kdyby se tam prohnalo tornádo. Střelba z kulometu z protějšího domu, granáty a ještě střelba od samotných parašutistů (nehledě na tu zmíně nou desku nad schodištěm vedoucím do krypty) - takže tam to bylo plný střepů, děr od granátů a kulek, obrazy taky asi musely vypadat hezky, nehledě na oltář. Na kryptu se nácci zaměřili až po dobytí chrámové lodi. Takže zatímco u tý krypty by při troše ště a šikovnosti (s přimhouřením obou očí) stačilo jenom vystěhovat výstavku, tak přeci nerozstřílejí opravdovej chrám kostela.

na příspěvěk reagoval Tristan Rafael

gonga

gonga (hodnocení, recenze)

V barandovských ateliérech postavili repliku chrámu v měřítku 1:1. To asi těžko, pokud vím, tak postavili repliku krypty, na co by asi tak potřebovali celý kostel?

na příspěvěk reagoval Ištván87, Petrafik

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál