Labyrint

• Slovensko Labyrint
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Lenka Vlasáková, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Petr Stach (více)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty. Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků. Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

Cerna_kosile

Varování: Na úkor jinších věcí opravdu hrozí, že vás dostane i Strach.. - Strach je ten, co nedává mi spát. V moci má vpadnout, prosit a pak vplout do tebe.. ()

frenn

Škoda drobného vybočení druhou sérií, ale v českých vodách seriálové tvorby se jedná o špičku. Je sice pravda, že v první sérii chemie mezi vyšetřovacím týmem fungovala nejlíp a postavy mi opravdu přirostly k srdci, a proto mě trochu mrzelo, že se později o nich nikdo ani nezmínil (a ano, všimla jsem si těch fotografií na stole Remeše), ale to už se v tom vyloženě nimrám. Každý díl byl nadupaný a končil tak, že jsem hned potřebovala vidět ten další (sice u šestého jsem přemýšlela, jestli to přežiju, ale zvědavost zvítězila). Druhé sérii její zaškobrtnutí odpouštím i přes to, že mi svým rozuzlením přišla nejslabší, ale paradoxně nejvíc zamotanejší, až jsem po dvaceti minutách opět nevěděla odpovědi na některé otázky. No a třetí série naštěstí nabírá kvalit té první. Ta myšlenka toho celého mě až nezdravě zaujala. Jinak myslím, že Strach se nenechal inspirovat žádnými severskými seriály nýbrž Hrou o trůny. Brutalita a počet smrtí by tomu odpovídali a do třetí série dokonce obsadil Jaimeho Lannistera 2.0.. ()