Reklama

Reklama

Mr. Robot - Série 2

(série)
USA, 2016, 9 h 51 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Režie:

Sam Esmail

Kamera:

Tod Campbell

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Grace Gummer, Martin Wallström, Gloria Reuben (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Fsociety spouští revoluci. Skupina dál bojuje proti E Corpu a zvrácené myšlenky nutí Elliota, aby se neustále pral sám se sebou. (Netflix)

Recenze (36)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud něco první sérii vyčítat, tak občasné potíže s tempem. Což je problém, který přetrval a kvůli vyššímu počtu epizod je v první polovině této série o poznání znatelnější. Jednoznačná výtka směřuje i na adresu velkého zvratu v polovině série. Nic proti němu, je sám o sobě vynikající. Jenže je použit na špatném místě; respektive pozdě. V té době to totiž díky všem těm pečlivě rozesetým náznakům aktivní divák (a pasivnímu "seriále bav mě" divákovi Mr. Robot vskutku určen není) alespoň do nějaké míry prokoukne. Měl přijít již na konci úvodní epizody série; tam by měl ještě potřebný wow efekt a zároveň by umožňoval řádově zajímavější interpretaci v epizodách následujících. Tolik k problémům a je čas na klady. Tak především je třeba s povděkem kvitovat, že tvůrci nejdou po cestě vyšlapané první řadou (jakkoli, pravda, někdy na té nové cestě zbytečně přešlapují na místě). Audiovizuál je ještě o chlup vypiplanější a důmyslnější (také si to tentokrát celé zrežíroval Esmail sám), Malek a Carly zase o kus působivější. Chytré, uvědomělé, promyšlené, pomalu gradované, inovativní. To vše platilo a platí i nadále. Ve výsledku nesporně slabší první řady, ale stěží to považovat za vyložený ústup kvality. A když se vezme v potaz s jakým koncem museli tvůrci pracovat, že se museli obejít bez jednoho ze dvou největších tahounů (dějově i výkonem) první řady, že většinu sezóny jede každá z postav svou vlastní oddělenou linii a že se tentokrát opustilo od epizodického vyprávění, tak je výsledek vlastně ještě o dost lepší než by jeden čekal. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak celkově se už psalo a mluvilo o nastavované kaši a je to tak. Sice se začátek psychedelicky odvíjí a twistuje a i graduje, ale nikam. Celou dobu čekáte, co se z toho vyvine a nakonec se vlastně nestane skoro nic a konec je zase tak otevřený, že za rok, nebo kdy má být pokračování, už si z téhle série nebudu nic pořádně pamatovat. Nic moc tam nemělo příliš co utkvět v paměti. Nejde ale nepochválit herce, protože ti jsou stále dobří. Jenže 12 dílů celkově o moc málu. Bojím se bojím, jestli autoři vůbec ví, kam to směřovat. Ne, bohužel tahle série mě ve výsledku celkově moc nenadchla. Škoda. ()

Reklama

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdařilá první řada, u níž jsem nakonci ani nepochyboval o páté hvězdě, dostala velmi komplikovaného nástupce, který prý mnoho fandů naprosto odradil s rozhodnutím, že dávají od seriálu ruce nadobro pryč. Já jsem byl naopak několikrát upozorněn, že druhou řadu musím přelouskat kvůli geniální třetí a velmi zdařilé čtvrté, tudíž jedu dál, i když tady nic jiného než průměr fakticky udělit nelze. [viděno na Netflixu] ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY: No, mám chuť s tim seknout. Twist z konce sedmého dílu mě opět překvapil, zpětně jsem si však uvědomil, že je naprosto hloupej. Polovina věcí zůstane neobjasněných a působí to tak nechutně vatově. Hackingu moc teda není, a kdyby se druhá série odehrávala mimo mříže, bylo by to pěkně civilní. Ze začátku se mi i líbila agentka Dom, ale vinou špatnýho scénáře zde přestává všechno fungovat. Darlene je nesympatická, nikdo z tý party vlastně nedělá nic zásadního, krom Elliota, což v nemocnici samotná Darlene přizná, že vše musí odsrat on. Tempo a děj neustále drhnou, protože se přeskakuje z jedný dějový linky do druhý, spousta otázek s vykřičníkem bez odpovědi, a ke konci mi to přišlo jako úplná telenovela. Jak by nakonec seriálu prospělo, kdyby Elliot nebyl schizofrenik. Nyní má v sobě možná všechny osobnosti v tomhle seriálu, ani by mě to nepřekvapilo, protože už ani nejsem schopný orientovat se v tom, co realita je a co je fikce. Protože za dalších 5 dílů se to může úplně překlopit díky rádoby úžasným twistům. Nesmysly se kupí na hromadu, Angela čumí zmateně do kamery a nijak se to nevyvijí. Zkusím pár dílů třetí série, ale tohle je kurevský propad a jsem docela naštvanej, protože jsem v tom utopil spoustu času. Každopádně, s tim klidně seknu, protože polovinu série čekat na neúplné odpovědi fakt nehodlám, když mi neustále tvůrci cpou vatu, která děj brzdí. ()

mcb 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lynchovská noční můra, která vynahrazuje nedostatek děje neustálým klamáním diváka i zcizujícím filmařským uchopením. Druhá sezóna, kompletně v kreativní režii Sama Esmaila, je ale záměrně vyprázdněnější než ta první, jelikož ukazuje, že po vytouženém podkopání základů společnosti nenásleduje lepší svět, jen další zmatení a rutina – ta se odráží zejména na psychice Elliota, jehož pokřivené vnímání světa se prolíná do samotné narativní výstavby sezóny. Umělecky pojatá quality TV. ()

Galerie (189)

Zajímavosti (8)

  • IP adresa Mobleyha telefonu, kterou můžeme vidět na jejím notebooku s terminálem, je 192.251.68.243. Když si ji otevřete v prohlížeči, otevře se vám terminál a můžete se podívat „pod pokličku“ jeho telefonu. Zkuste si například tyto příkazy: „ls“ a stiskněte enter, „cd card“ a stiskněte enter, „cd Android“ a stiskněte enter, „cat eat.txt“ a stiskněte enter. Jsou to Mobleyho (Azhar Khan) poznámky, kam chodil jíst. (Leopard105)

Reklama

Reklama