Reklama

Reklama

Mr. Robot

(seriál)
  • USA Mr. Robot
Trailer 1
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(45)

Obsahy(1)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (393)

Havaj8 

všechny recenze uživatele

Pilot super, takhle nějak bych si představoval seriál o hackování. Hlavní představitel, uzavřená postava, která si dokáže zjistit o všech všechno. Rozhodně první díl nažhavil, ale bohužel další tři díly se nesly úplně v jiným duchu. Už to není ten skvěle promyšlenej seriál o detailech. Monology, který byly dřív něčim zajímavý, už nuděj. Řeší se úplně jiný problémy, šanci tomu do konce série asi ještě dám, ale kvalitativně i dějově se to propadá. ()

Tatannka 

všechny recenze uživatele

Pro levičáky v pubertě. Úvodní řeč hlavního hrdiny je sice fajn teaser, Elliotovo shrnutí stavu světa se už ale dál nikdy neprohloubí. Jakkoliv sympatický je motiv F-Society, zůstává na úrovni revolučního zvolání, po němž následuje standardní televizní vyprávění míchající motivy z thrillerů, gangsterek a Amerického psycha, často hodně otravných klišé a bezvýznamných řečí (We're all living in each other's paranoia.) Deziluze z dneška udává Robotovi styl, obsah je ale zaměnitelná koláž výpůjček z jiných dnešních seriálů. F Mr Robot. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Mr. Robot je jedna z těch nejvychvalovanějších seriálových novinek letošního léta. Pokud vás baví IT svět, tak je Mr. Robot rozhodně něco pro vás. Všichni si chválí v podstatě dokonalé zpracování hackování a celé téhle problematiky. Já se v tom moc nevyznám, ale dám na odborníky a budu věřit tomu, že je to reálné zobrazení. Pilotní epizoda mě dokázala zaujmout a to natolik, že jsem seriál zařadil mezi pravidelně sledované. Postupně však můj zájem o seriál začal uvadat a k finále jsem se dokopal až více než týden po premiéře. Po pilotu se totiž začal seriál vykrystalizovávat v něco dost temného a depresivního, kde v hlavní roli exceluje feťák s nejdivočejšími myšlenkovými pochody na světě a stíhá plánovat světový převrat. K tomu pak v závěru přišlo ještě několik překvapivých zvratů a hlavně ten nejzásadnější (ala Fight Club) jsem měl problém strávit. Samotné finále mě pak docela zklamalo, protože nenabídlo dostatek odpovědí a tak si ještě rozmyslím, jestli se ke druhé sérii vrátím. Mr. Robot je rozhodně kvalitní podívaná, se skvělým hereckým koncertem Ramiho Maleka, ale zcela určitě svou temnou a depresivní náladou nepadne do oka každému. ()

TaxiDriver 

všechny recenze uživatele

Už mě otravuje, jak je každej US seriál psanej dle stejnýho mustru, tzn: Hlavní postava postavená na protichůdnosti cílů (Dexter: masový vrah/policista, Knick: doktor/feťák). Jako kdyby se nedala napsat zajímavá postava jinak.. Nejen že zde je hlavní postava hacker a v normálním životě bezpečností IT technik, ale kromě toho to musí být social freak, feťák a na to ještě schizofrenik. Eklektický scénář nejvíc doplácí, že pořádně neví, jakým směrem se vydat. Po pilotu jsem byl nadšený a chtěl jsem víc to, v čem je Mr. Robot nejnápaditější, a to samotné hackování lidí, ale místo toho jde cestou, kdy se z Elliota stává druhej Michael Scofield či Walter White - geniální mozek, který dokáže vše jako je i hacknutí věznice a útěk věznů. Celá tahle Prison Break/Shayla linie se v kontextu jeví jako nejvíc zbytečná a nemá na kauzalitu žádnej vliv, ale i na psychologii postav. Nejúmornější je ale abstákový díl, kterej mi hodně připomněl vatovej díl Breaking Bad s mouchou. Pokud Dexter měl jako trofeje sklíčka s krví, tak Elliot má cdčka s hacklými daty, a takhle nějak funguje celý seriál, tedy koncetrát osvědčených postupů a přístupů, které už byly tolikrát viděný. Např. linie Wellicku až moc vykrádá Underwoodovi. Bohužel nepoučení diváci tenhle seriál zase budou vynášet do seriálových žebříčku podobně jako v loni True Detective, přitom se ale nejedná o nic převratného. Včetně tolik zmiňované obrazové stránky, neboť s podobnou vizuální koncepcí, kdy eyeliny jsou ve spodním kvadrantu, pracuje soustavně Tom Hooper. Nejlépe v King's Speech, kde tím ze standardního UK dramatu udělal něco mnohém víc. To nic nemění na tom, že miluji Bambul. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Nejspíš si nikdy nedokážu zcela uspokojivě odpovědět na otázku, jestli je (nebo není) Rami Malek naprosto marnou, přeceňovanou a tragickou hereckou figurkou. Sluší se ale poznamenat, že i tenhle můj vnitřní boj s jeho „hereckým“ projevem se do jisté míry podílí na celkovém zážitku z Mr. Robota. Co můžu říct naopak s jistotou, je maximálně přesvědčivý a parádní výkon Christiana Slatera, který tu má jednu ze svých nejlepších rolí vůbec. Samotný seriál by se dal v kostce charakterizovat jako takový Fight Club z hackerského prostředí, ve kterém rozhodně není nouze o velmi silné postavy „na všech stranách“. Celkově jde o poměrně radikální, konspirační a paranoidní drama, ve kterém počáteční „dexterovské“ nadšení z hackování postupně přerůstá až do nepěkného životního údělu. [S01] 90%, [S02] 85% ()

Galerie (663)

Zajímavosti (55)

  • Elliot (Rami Malek) v budově Steel Mountain instaluje za ovládání termostatu Raspberry Pi, což je levný počítač o velikosti kreditky. Termostat je připojen pouze jedním UTP kabelem, jedná se tedy o PoE (napájení po Ethernetu) termostat a v instalační krabici není dalšího napájení. Ve skutečnosti by se při úspěšném napájení Raspberry Pi rozblikaly LED diody, avšak tento kus nemá PoE modul a musel by být napájen externím 5V zdrojem s konektorem microUSB. Taktéž není ve slotu SD karta, takže zařízení ani nemůže naběhnout. Avšak způsob provedení zapojení odpovídá skutečnosti, jen rozpletením jednotlivých žil kabelu ztrácí linka na kvalitě a u delších vzdáleností pak nemusí být funkční. Žlutý stripper, nástroj na odizolování kabelu, je běžně k těmto účelům používán právě v této podobě. (Pavian)
  • V epizodě se objeví český antivirus Avast. (kiwi135)
  • Skupina fsociety je inspirována hackerskou skupinou Anonymous. (Axarus)

Související novinky

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (více)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (více)

Reklama

Reklama