Potom, co 18letý Tsukasa Mizugaki selže při příjimačkách na univerzitu, je přijat společnosti SAI kvůli konexím jeho otce. Společnost SAI je známá výrobou androidů s lidskými emocemi nazývané Giftia. Tsukaso pracuje na oddělení, které se stará o dosluhující androidy. Tam začíná pracovat s androidkou Islou, jejíž jedinou povinností bylo roznášet kávu. (Harroc)

divi7

Vůbec jsem neměl tušení jak tohle anime hodnotit. Pokud bych se totiž na něj měl dívat jako na sci-fi, dal bych ***. Ale já jsem se na Plastic memories díval spíše jako na romantické drama a tím také tenhle třináctidílný kousek je. Pravdou je, že se mi do tohoto anime ze začátku moc nechtělo. Hlavně vlivem nevábného hodnocení. Jenže jsem jej začal čím dál více vídat v různých žebříčkách top emotional anime. Hned od prvního dílu jsem věděl, že je to něco pro mě. Láska mezi androidem a člověkem odsouzená k zániku. Dobře jsem udělal, že jsem dal Plastic memories šanci. Příběh se točí kolem mladého Tsukasy, který je přijat do firmy, kde lidé spolu s androidy odebírají dosluhující androidy od jejich majitelů. Problémem je, že je majitelé berou spíše jako členy rodiny, a tak je velmi emotivní sledovat například loučení staré ženy s holčičkou androidem, která byla 9 let prakticky její vnučkou. Tsukasa začíná pracovat s androidkou Islou (kterou jsem si mimochodem hned v prvním díle oblíbit), do které se na první pohled zamiluje. Isla by ráda opětovala jeho city, ale POZOR SPOILER za pár týdnů také doslouží a budou jí vymazány všechny vzpomínky, nechce Tsukasu ranit, a tak se radši od něj snaží držet zpátky. I když mi v určitých pasážích připadalo, že se dívám na telenovelu, vůbec mi to nevadilo. Navíc vztah dvou zamilovaných hrdinů Tsukasy a Isly považuji za jeden z nejkrásnějších vztahů v japonských anime. Jelikož mám rád happy end, tak mne trochu mrzel smutný, ale pravda nevyhnutelný závěr tohoto jinak krásného počinu. ()

Geckucz_csfd

Hodně silné anime nevím jestli to je že jsem byl furt zničený z Angel Beats nebo jsem prostě citlivka ale jak jsem řekl u Angel Beats tohle anime dokáže rozesmát ale i rozplakat. ()

paveltommy

Ale tak jo, jestli 3 nebo 4 hvězdy je asi věc nálady. Ale mně se to líbilo - ano, od druhého dílu tak nějak tušíte jakým směrem se to bude ubírat, ale to neznamená že se nudíte. Viděl jsem mnohem slabší anime které si hráli na velkolepé Show. Tohle je jednoduché s krásnou animací, a jedinou ambicí je pobavit a zahrát si na city. Mně se to líbí, a těch 70 - 75% bych tomu klidně dal. ()