Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Diskuze

Free_player

a čemu se divíš je to jen pár týdnů po vypuknutí chaosu, to ještě nikdo netuší jak bude společnost vypadat dál, tak že si každý chce nahrabat co se dá. Postupně jim dojde co má cenu a co ne. Já bych si taky snažil namastit kapsu pořád jsou to peníze , to že už nemají hodnotu nikdo netuší. Však to nebude dlouho trvat a rychle jim dojde, že největší cenu má jídlo a zbraně, či benzín.

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Free_player

Tak to je pochopitelné. Prostě si chcou nahrabat co nejvíce pro případ, že by apokalypsa jednou přešla... Zatím je moc brzo na to, aby pochopili, že to bude na dlouho a pak už ani peníze nic znamenat nebudou. Ale jestli si pamatuju dobře, tak tam to bylo zlato a ne peníze, ne? To by mohla být trvalá měna....

Free_player (hodnocení, recenze)

Jsem jedinej komu příde vtipný to, že je zombie apokalypsa jako prase a skoro konec světa, kde největší cenu má jídlo a voda  ... a oni tam řešej peníze na hlavu za to, že je někdo protlačí do Mexika :D :D ...  ?

na příspěvěk reagoval BackPa, cariada

Larushka

asi musel cestou jednoho zabít, jinak nevím. Jen jsem zvědavý jestli ho tohle ochrání napořád, ale mohlo by, v TWD to taky funguje a už to bylo použité i tuším v House of the Dead 2

Larushka

Larushka (hodnocení, recenze)

cariada

Nad tou krví jsem taky přemýšlela. Protože podle mě si nemohl jen tak dovolit rozříznout mrtvýho, to by hned Celiiny sympatie ochably.

na příspěvěk reagoval cariada

cariada (hodnocení, recenze)

tak jsem to dokoukal a díky tomu, že jsem věděl na co se zaměřit a co čekat, nejsem vůbec zklamaný ba naopak dostalo to velice dobrý nový rozměr. Teď pár postřehů Travis boty neměl protože vyběhl jako ostatní díl předtím, když se Chris ocitl s nožem v ložnici u ženských a měl na nohou jen ponožky. Na boty logicky neměl čas, možná, že měl pantofle, ale to tam není vidět, které při celonočním hledáním mohl ztratit či zničit a nebo je jednoduše neměl. Chrisovi bych řekl hráblo celkem logicky, už si myslím to začalo ve asi ve 2.díle, kdy zastavili u té rodiny a ten kluk ho učil přes plot zabíjet "mrtváky" a pak s tím letadlem , kdy musel zabít toho chlápka, to muselo jeho psychiku totálně zdeptat, uvědomte si že je to ještě kluk, který náhle musí dělat věci o kterých se mu asi ani nezdálo.  A pak už dělal jednu chybu za druhou až mu hráblo.       Co se týká Daniela tak to tam bylo jasně ukázáno, dohnala ho minulost, jeho mrtvá žena a hlavně to co z něj udělali když byl ještě malý kluk. A taky jeho víra a všechno to najednou bouchlo jak zase v komíně. Jestli je mrtvý kdo ví byla tam vidět jen jeho ležící postava (já si myslím, že ho Nick vytáhne, nikdo jiný ani nemůže) necháme se překvapit, jestli tam ještě bude. Jeho dcera je tam zatím opravdu jen do počtu. Co se týká Nicka tomu nehráblo jen pochopil že musí zůstat mezi "mrtvými" že je neviditelný a má pravdu. Jen mě nešlo do hlavy kde neustále bral tu krev aby se mohl pomazat. Celia byla blázen od začátku, nechtěla pochopit, že přeměněný budou navždy "živí mrtví"a tak je udržovala "na živu", ale podobně to bylo i v TWD a několikrát. ale nechá se to chápat, přece jenom jsou to jejich blízký a rodina a v kombinaci s vírou.  Skupina se rozdělila což je jen dobře aspoň budem moct sledovat více dějových linek, však se zase spojí. za mě povedený díl .

na příspěvěk reagoval Larushka

Bellamy

Ono pořád se FTWD drží dost nad průměrem svého obvyklého počtu diváků. Jen pro srovnání takovej Breaking bad se z dvou milionů a něco zvedl na 6 až v druhé polovině 5té série.

Better Call Saul má taky sledovanost jen přes 2 miliony..

Fargo má kolem 1 milionu a 200 tisíc.A takovej Turn nedosahuje ani milionu.

Takže ta sledovanost je na AMC opravdu sakra vysoká... o to víc jsou pak zarážející čísla TWD :D , která jsou absolutně totálně jinde :D

Bellamy

to je citace ze článku, já si osobně myslím že i 4 miliony je pěkný číslo. a seriál musí být úspěšný, když už dávno odsouhlasili 3.sérii., jinak by v tom nepokračovali.  Mě se to líbí, ano je to jiné než TWD, ale to byl záměr, však se to možná časem dobere k větší podobě. Poslední díl si pustím večer, až dnes se objevila delší verze s dabingem. Postavy mě neseděli hlavně v 1.série, tady už jsem si celkem zvykl. Nejvíc se mě asi líbí Nick zajímavá postava.

na příspěvěk reagoval Bellamy

cariada

První polovinu sezony hodnotí pozitivně jak novináři tak fanoušci?Tak proč od S01E01 díl co díl sleduje seriál stále méně lidi?V milionech na statisíce prdim

10,8,7,6,6,6, první řada

6,5,4,4,4,4,4 první polovina druhé řady.

Vy co to chválite a píšete že je to mnohem lepší než TWD proč na to teda kouká 4 miliony po pár dílech a na TWD 12-15 mega po šesti seriích?Ale blbci nevysvětlíte je že blbec protože je blbec.

na příspěvěk reagoval cariada, dragon94

Bellamy

Není to tak špatný seriál. Je to hlavně úplně jiný než TWD tohle se zaměřuje více na psychiku. Atmosféru to má dobrou a příběh je více uvěřitelný než v TWD... Navíc má seriál dost originálních a zajímavých nápadů jak různé scény provést nebo natočit, ale je fakt, že negativa převládají.

Bellamy (hodnocení, recenze)

dokoukáno S02E07 a neskutečná sračka seroš,nesympatické postavy,dosud v seriálu neviděna pořádná scéna lidi vs walkers má tento seriál nějakou pozitivní věc?Jak miluju postavy z TWD tak nesnášim postavy z FTWD. těch 67% hodnocení si to nezaslouží ale tak 50%

Lyli

Lyli (hodnocení, recenze)

Chvíli jsem si myslela, že Celia Daniela něčím sjela, aby měl halušky...ale nejspíš mu jen regulérně hráblo.  Měla jsem ho ráda, tak škoda, že je nespíš fuč.

anderson

Prej že tohle je lepší než původní seriál...mě vždycky k tomuhle stačí napsat SVK POWER a nemusim ani urážet prostě tohle jsou slováci a jejich síla :DDD

Helo

Ono celkově mi přiujde dost nesmyslnej ten přerod Chrise dva dny dozadu byl naštvanej na Madddy a teď ji chce zabít.. drží malýho kluka jako rukojmý a málem zastřelil i svého tátu.

Travis si nevezme body a zničí si tak nohy naprosto nesmyslně.. Daniel celou sérii působí naprosto příčetně a najednou začne dělat takový kraviny a začne se mu zdát o manželce má vidiny atd... Prostě k tomu je nic moc nevedlo a najednou je z toho hrozný psycho.

na příspěvěk reagoval Helo

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

dragon94 , Kotuc

Epizoda jako taková nebyla vyloženě zlá a chování postav... no budiž, prostě se z toho stresu zbláznili. Ale taky se mi nelíbí, co z nich udělali v podstatě za pitomce. Hlavně z toho mexičana a že nechali pomátnout Nicka Celiou, přitom on celou dobu působil tak jako... že si nejvíc uvědomoval, co se děje, narozdíl od ostatních.

anderson

anderson (hodnocení, recenze)

Súdiac podľa tvojich primitívnych príspevkov je myslím úplne jasné kto tu fetuje.

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)