Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Rapl - Krvavý revír (2016) (epizoda) (S01E07)

• „V den vraždy se u Steigerwalda (Dušan Sitek) našlo 8 tisíc liber,“ praví policista Kuneš (Hynek Čermák). Jenže nenašlo. Právě motiv zmizení peněz přiměl vyšetřovatele přiklonit se od verze nešťastné náhody k úkladné vraždě. (sator)

Rapl - Kebab Aleppo (2019) (epizoda) (S02E09)

• Nalezenou vražednou zbraň osahali tři policisté, aniž měli rukavice, a to vše před sejmutím otisků. (sator)

Rapl - Kebab Aleppo (2019) (epizoda) (S02E09)

• V epizodě vystupují dva extrémističtí autobusáci Dopravního podniku města Ústí nad Labem, ale ke konci epizody, kdy jim Kuneš (Hynek Čermák) připravuje extra pálivý kebab, je v detailnějším záběru vidět, že oba autobusáci oblekají bundu Dopravního podniku Praha (lze poznat podle loga dopravního podniku). (Daniel13185)

Rapl - Black Jack (2016) (epizoda) (S01E10)

• Když Mácha (Tomáš Jeřábek) ohledává vykradený pokoj zmizelé Veroniky, říká, že se jedná o obyčejnou vloupačku. Recepční s tím moc nesouhlasí, ale přesto zamlčí nepochopitelně zásadní informaci a totiž, že muž, který byl v jejím pokoji, se představil jako její otec. (sator)

Rapl - Tichá voda (2016) (epizoda) (S01E11)

• Koroner našel vpich na levé straně krku zavražděného zubaře v podání Igora Bareše. O několik záběrů dál sledujeme rekonstrukci vraždy, jeho milenka mu vpravila jed do těla vpichem do pravé strany krku. (klukluka)

Rapl - Ryba smrdí od hlavy (2019) (epizoda) (S02E12)

• Kriminálka z Ústi nad Labem zasahuje v Karlových Varech bez koordinace s místní kriminálkou a na území, kde nemají pravomoci. Dále se chovají jako by to bylo za rohem, za chvilku jsou u sledovaného objektu, ale to není možné, je to 140 km. (sator)

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (epizoda) (S02E02)

• Spoiler: V epizodě je údržbář na stadionu Vláďa Kříž (Jáchym Pitterman) zavražděn dýkou s dvojitým otřím při bitce ultras. Byl bodnut neonacistou Seppem (Jan Antonín Duchoslav) zezadu do pravého boku. Patolog Knecht (Cyril Drozda) pak při pitvě odhalí, že byla propíchnuta játra a slezina. Slezina je ale uložena intraperitoneálně v levé klenbě brániční, tedy úplně na opačné straně. (RadimHavl)

Rapl - Bludný kořen (2016) (epizoda) (S01E04)

• Spoiler: Na konci dílu najdou kriminalisté u sériového vraha doklady policistky Hany Wágnerové, která byla v seriálu zavražděna před dvěma lety, ale nalezený nový typ služebního odznaku se prvním policistům začal vydávat až na přelomu března a dubna 2016. (Pimburger)