Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Diskuze

Amon Amarth

Amon Amarth (hodnocení, recenze)

odpad

Krčská nemocnice,pivovar Braník...Chápu,že je Plzeň malinké městečko,které nemá dost exteriérů...

Až děsivě nechutné herecké výkony,příšerná atmosféra...

2 díly a dost,na třetí nemám náladu...

Nechápu jak někdo může napsat,že to nebylo až tak strašné,když to horší už být nemůže,raději koukat na Esmeraldu než na tohle :p

Nefra

Nefra (hodnocení, recenze)

s komentářem od "SimpanzJi *" zcela s manželem souhlasíme, Hřebejk a jeho točení v poslední době nestojí za nic!

mrickx

mrickx (hodnocení, recenze)

nevim co se hodnotitelum zas nelibi, kde jinde uvidej bezet Bereniku Kohoutovou po strese

Alena77

České kriminálky bývaly vždycky hodně dobré, ale byly tak trochu vyumělkované, načančané. Herci v nich občas hráli jako by se jednalo o velká dramata, s určitým moralisticky karatelským tónem. Tím je nijak nechci snižovat, já je miluju. Ale tenhle styl je trochu jiný.

Plastík

V české kriminálce to nemá úplně tradici, je to trošku nový přístup. Byla bych ráda, kdyby se nakonec Hřebejkovi podařilo diváky přesvědčit.

Plastík

Plastík (hodnocení, recenze)

helianto

Civilní podání - ano, to je to co, co se mi na tom prvním díle líbí. Asi Hřebejk chtěl tak  předložit a to je ten důvod, proč to diváci neberou.

na příspěvěk reagoval helianto, Alena77

FRANTACZ1

Aspoň nějakou. Hodnotit podobný seriál jako "odpad" po prvním dílu, když se ještě ani neměl šanci rozjet, to mi přijde nefér...

Martin_L

Martin_L (hodnocení, recenze)

Alena77

Zatím jsem se ke shlédnutí nedostal, ale kamarád mi poslal printscreen s "plzeňským" autobusem. Jestli bude všechno tak neuměle nakašírováno jako tohle, tak by asi tvůrci udělali nejlépe, kdyby se vykašlali na nucenou lokalizaci do krajských měst, pokud to nedokáží natočit v reálech...

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Tak jsem včera viděl první díl a není to žádná tragédie. Není to skvělý, ale ani mizerný. Prostě taková normální oddychovka. Těch 30% je fakt mimo realitu. Myslím, že třeba 55% by bylo adekvátní.

Alena77 (hodnocení, recenze)

Dobrá syrová detektivka.

Žádný kecy okolo, žázný ,,neuvěřitelný" výbuchy, mělo to spád.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Tak já to ještě neviděl, ale z těch upoutávek mi to tak tragický nepřišlo. Ale 32%? Si zase lidi přišli zanadávat evidentně:)) Jako plzeňák a optimista  budu doufat v dobrej výsledek:)

hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Tohle fakt dělal Hřebejk? S hvězdama počkám až na poslední díl, ale zatím je to příšerný...

helianto (hodnocení, recenze)

Ani já zatím nemůžu konstatovat nějak extra velké nadšení... Ale jsem optimistka, doufám, že se to změní :o)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Katarine

Katarine (hodnocení, recenze)

Hřebejku Hřebejku, asi si tě smažu z oblíbených režisérů. Tohle snad ani nebylo myšleno vážně.

sklennenka

sklennenka (hodnocení, recenze)

Tak nevím, po 1.díle mě napadla dvě sousloví. Uspávání hadů a česká detektivka je mrtvá.

Artigas

Artigas (hodnocení, recenze)

Labyrint, to byla pohoda. Tohle je absolutní nuda, navíc ta nechutná slepice jako policajtka... snad těch zbylých pět dílů bude o něčem.