Reklama

Reklama

Hap & Leonard

(seriál)
  • USA Hap and Leonard
Trailer
USA, (2016–2018), 14 h 28 min (Minutáž: 42–60 min)

Předloha:

Joe R. Lansdale (kniha)

Hudba:

Jeff Grace

Hrají:

Christina Hendricks, Bill Sage, Michael Kenneth Williams, James Purefoy, Don Yesso, Florence Young, Garrett Kruithof, John L. Armijo, Pollyanna McIntosh (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(18)

Děj je zasazen do pozdních osmdesátých let. Hap and Leonard patří k žánru noir a je záplavou temné šibeniční komiky, kterou poskytují dva velmi dobří přátelé, jedna femme fatale, skupina odepsaných revolucionářů, páreček vraždících psychopatů, jistý ztracený lup a chlupy. (AMC Czech)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

flu 

všechny recenze uživatele

S01: Celá "Savage Season" je takový literární "pilot" k ostatním příběhům Hapa Collinse a Leonarda Pinea. Moc se toho neděje a řeší se hlavně minulost obou hlavních hrdinů, jejich pochroumané vztahy a pak taky šedesátá léta a jejich opožděné dozvuky v osmé dekádě minulého století. Pokud se tím ale dokážete prokousat, další "hap&leonardovky" na řadě jsou "Mucho Mojo" (respektive "Two Bear Mambo") a to už je jiná káva. Poslední záběr seriálové první sezóny pak naznačuje, že v druhé (bude?) by mělo být adaptováno právě "Mucho Mojo". Zatím za ***, ale pokud klapne další sezóna a dostane to do ruky schopný showrunner, tahle série by se časem mohla zařadit mezi žánrovou špičku. Ostatně pořádný jižanský "swamp noir" mi tady chybí od dob památné první sezóny "True Detective". S02: "Mucho Mojo" má dle očekávání o jednu hvězdu víc a těším se na další sezónu. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdinovia sú sympaťáci... a to je bohužiaľ všetko. Dej, ktorý by ledva vystačil na ako-tak zábavných 90 minút, je tu neznesiteľne natiahnutý na 6 dielov. Pritom všetko podstatné sa udeje počas desiatich minút na konci piateho dielu a počas úvodnej štvrťhodinky šiesteho. Všetko potom je zbytočnosť a všetko predtým sa dalo šikovne napratať do hutnej polhodinky. Strata času, čo vzhľadom na údajne kvalitnú predlohu od nesporne výborného autora mrzí o to viac. ()

Reklama

Nevada 

všechny recenze uživatele

Seriál je zasazený do konce 80. let 20. století do východního Texasu a atmosféra je třetí hlavní postavou. Oběma sériím by hodně prospělo, kdyby byly o jednu epizodu kratší, ale i tak stojí za to vydržet a neodpískat sledování po 1-2 dílech. Druhá série je stylem podobná prvnímu Temnému případu. Obecně, kdo rád Justified, Longmirea a jim podobné, tak si u Hapa a Leonarda své asi najde (i když prvně jmenovaný je samozřejmě nedostižný). Slabší **** ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

1. série 70% Četl jsem všechny knížky, takže je jasné, že pro Hapa s Leonardem mám slabost (a hodlám jim trochu nadržovat, když bude potřeba). Jim Mickle si s Lansdalem rozumí, jak potvrdil už v Cold in July, a nejinak je tomu tady. Casting se povedl výborně a i když by to celé mohlo být trochu svižnější a sevřenější, bavil jsem se velmi dobře. Už aby tu byla další série. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Purefoy patří mezi mé oblíbence, takže další seriál s ním jsem si nemohl nechat ujít. První série se točí kolem auta s ukradenými penězi a k tomu tu jsou dva hodně ujetí šílenci, takže je o zábavu postaráno. Hlavní duo je super, Christina Hendricks je kočka a ta šílena dvojka vrahů je drsná a opravdu hodně šílená. Akční finále bylo povedené a celý seriál jsem si užil. Druhá série je bohužel už bez Christiny. Děj se točí kolem dětí, černochů a Ku-klux-klanu. Druhá série mi už přišla slabší i když pár momentů tam bylo. Jsem zvědav o čem bude ta třetí. Asi šáhnu po knihách, protože příhody týhle dvojky mě baví. 3. série se zaměřila na rasistický městečko, přibilo pár nových postav. Hlavně policistka byla perfektní. Finále hodně silné. Chudák Hap. Třetí série mě bavila víc než ta druhá, první byla zábavnější, ale zase třetí je silnější a drsnější. 70% ()

Galerie (728)

Reklama

Reklama