Reklama

Reklama

Lupin III: Cagliostrův hrad

  • Japonsko Lupin sansei: Cagliostro no širo (více)
Trailer 1

Mistr lupič Lupin III. hodlal zakončit svoji kariéru ve velkém stylu, ale tvrdě narazil. Z kasina si odnesl balíky peněz, ze kterých se ovšem vyklubaly dokonalé padělky. Společně se svým kumpánem Džigenem se proto vydává do zapadlého evropského hrabství Cagliostro – údajného ráje padělatelů. Cestou se setkávají s princeznou Clarisse, která se má proti svojí vůli vdávat za hraběte Cagliostra. Její záchrana ale nebude jednoduchá. Lupin se totiž spolu s Džigenem, svojí nevyzpytatelnou Fudžiko a šermířem Goemonem musí probojovat skrz chodby plné pastí, smrtících sklepení a armádu profesionálních zabijáků. Dokáže Lupin zachránit dívku v nesnázích, uniknout svému úhlavnímu nepříteli inspektoru Zenigatovi a získat tajemný poklad skrývající se v Cagliostrově hradu? (Piece of Magic Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (86)

forsythia 

všechny recenze uživatele

Perfektní animovaná zábava. Trošku jiný Miyazaki, než jak ho známe z pozdější tvorby, což ovšem rozhodně neznamená horší nebo lepší. Jestli u jiných jeho filmů především žasnu nad neuvěřitelnou fantazií a nádherně vykreslenými světy, tady se od začátku do konce ohromně bavím. A děti samozřejmě se mnou. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku si nechám jako rezervu. Chybí mi kontext. Tohle je jeden z 12. Lupinů (uvedených na IMDb včetně 3 seriálů) a je to něco, jako kdybych posuzoval Bonda podle jednoho dílu. Ostatně i počtem dílů a atmosférou k němu má Lupin mnohem blíže než k zde hojně přirovnávanému Indianu Jonesovi (Lupin je navíc akční hrdina z vlastní vůle, Indy je především archeolog, který je akčním hrdinou většinou proti své vůli). V tomto kontextu je i těžké posuzovat film jako Miyazakiho samostatné dílo. Vzhledem k jeho ostatním filmům by to byl takový Miyazaki s nohama na stole a cigárkem v koutku. ()

Reklama

DaUr 

všechny recenze uživatele

První celovečerní počin japonského mistra anime sice postrádá komplexnost jeho vrcholných děl (Mononoke Hime nebo Howl no Ugoku Shiro), ale zato z něj srší jakási hravá elegance, s jakou má potencionální mišmaš všech možných žánrů určitý tvar. Tvar, ve kterém dobrodružství střídá akci a humor romantiku, přičemž trošku jednoduší animaci vyrovnává báječná hudba a drobné neduhy ve scénáři zase celková dynamičnost, díky které je můžeme s klidem přehlédnout. Na svou dobu tedy velmi povedené dílko, kterým Miyazaki už tehdy naznačoval, že o něm v budoucnu ještě uslyšíme. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Ak by to bolo natočené v súčasnosti, bol by som kritickejší a išiel by som z hodnotením o hviezdu nižšie. Ale na to, že to je 34 rokov staré, pôsobí toto anime veľmi mlado a podarene. Kvalita animácie, hlavne tej neživej je vynikajúca, trochu horšie je to, podobne ako u iných japonských animákoch, s animáciou ľudí a ich sympatičnosťou. Chcel by som však pochváliť prepracovaný scenár a tempo animáku, ktoré nikdy neupadá. Samozrejme, akčné scény sú na mňa až príliš uletené, ale keby som tento animák videl ako chlapec (je to skôr pre staršie deti či teenegerov), asi by som mal otvorené ústa počas celého filmu. ()

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Zlodej džentlmen Lupin III v začínajúcich géniových rukách. Určite mi vo filme chýbali nejaké vodítka a bližšie vykreslenie charakterov postáv, keďže je to len dáka časť z mnohých. Ale ak by som hodnotil len samostatne sa odvíjajúci príbeh tak som bol viac ako len spokojný. Menšie vtípky potešili a bolo vidieť ako sa tu prejavuje isté Miyazakiho umenie ktoré naplno rozprúdil vo svojich ďalších dielach. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (6)

  • Jedná se o první film žánru anime, který byl promítán na filmovém festivalu v Cannes, byť v nesoutěžní kategorii. Dalším byl až o čtvrt století mladší Ghost in the Shell 2: Innocence (2004). (novoten)
  • Lupin sansei: Cagliostro no shiro je režijně Mijazakiho první celovečerní film. (Innuendo1987)
  • Režisér filmu Hajao Mijazaki nikdy nebyl s výslednou podobou filmu zcela spokojen. Kvůli přísnému produkčnímu rozvrhu (tvorba filmu trvala pouhé čtyři měsíce) musel několikrát i v postprodukci přepsat scénář, aby mohl výsledný snímek vůbec dodat včas. Jaká měla být původní podoba ale nikdy neupřesnil. (novoten)

Reklama

Reklama