Fauda

• Izrael Fauda
všechny plakáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (více)

Fauda je arabský výraz pro „chaos“, ale jde především o kódové slovo pro evakuaci izraelských jednotek z akce. Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl vrcholného teroristu hnutí Hammás Abu Ahmada. Tohoto muže se před svým odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně. Abu Ahmad je podle posledních informací nejen naživu, ale připravuje zřejmě rozsáhlou teroristickou operaci. (Česká televize)

Recenze uživatele Zaks k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2015) (S01)

Častokrát sú náhodné udalosti nasilu pospájané dokopy a tak sledujeme pomerne veľa neuveriteľných až bizarných situácií. Na druhej strane krátka stopáž jednotlivých epizód pomáha dynamizovať dej a udržiava diváka v slušnom napätí. Technicky veľmi slabé, akcia mizerná a neustále sa opakujúce 3 či 4 rovnaké dronové zábery mi už liezli na nervy. ()

Season 2 (2017) (S02)

To snáď ani nie je možné, tá istá hnilá dodávka z prvej série je aj v druhej. Úvod a záver ešte ujdú, ale niekde v druhej tretine je celá epizóda venovaná trúchleniu. Nielen tu pomohlo jedine pretáčanie. O malý kúsok lepšie ako prvá séria. ()

Season 3 (2019) (S03)

Príbeh na blízkom východe sa pekne rozvinul, udalosti nabrali často nekontrolovateľný spád, prekvapení bolo dosť a aj akcia už pôsobila o dosť prirodzenejšie a zaujímavejšie oproti predchádzajúcim dielom. Občasný drsný humor tiež pomohol odľahčiť ťaživú atmosféru, ktorá stúpala v každej ďalšej epizóde a keď som si myslel, že v poslednej sa budú udeľovať už len metály, prišiel opäť ďalší zvrat. Tretiu sériu hodnotím vo všetkých prvkoch ako skoro dokonalú. ()

Season 4 (2022) (S04)

Oproti starším sezónam seriál dospel do kreatívnejše podoby. Stále sa však niektoré časti bez preklikávania nedali pozerať, nebolo to však až také časté. Pri iných zasa človek tajil dych a napätie bolo riadne mrazivé, nevediac sa dočkať od nervozity s okúsanými nechtami ďalšieho pokračovania. Osud hrdinov nebol ľahostajný, páčilo sa mi aj prelínanie niektorých charakterov od zlého k dobrému a naopak. Škoda občasných okatých dejových skratiek a najmä divného záveru, kde sa autori už ponáhľali ho zrejme rýchlo dokončiť, bez potrebnej kvality badateľnej predtým. ()