Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Beawish

Možná je chyba ve mě... možná chci všechno moc rychle a hned, a tak jsem se chvílemi trochu nudil, místo abych si užíval to pomalejší tempo. Ale nikdo mi nevymluví, že ty skvělé nápady by nešly spojit dohromady přeci jen o něco lépe... třeba tak, jak se to povedlo v Karlíkovi. ()

trcimvkresle

Realita/minulost není to, co se děje/stalo, ale to, jak se zaznamená/převypráví. Až na výjimky je život většiny lidí hrozná nuda, zajímavé osudy má ale celkem velká spousta lidí, to je záhada….Jsem rád, že to Will pochopil a může být svým dětem stejně „dobrým“ otcem, jako byl Edward jemu. ()

Bobinov

Velká ryba, velký příběh. Překrásný, citlivý film plný poutavých příběhů. Od začátku až do konce krásný filmový zážitek. Díky mistře Burtone. ()

Teen.AGE.r

Příběhově a obsahově je to Tim Burton, ale po ostatních stránkách, je to úplně něco jiného, než na co jsme u něj zvyklý a to se mi na tom právě tak moc líbí! (trošku jsem si zaveršoval) ...85% ()

vodnarik

K tomuto snímku som sa dostal na odporučenie. Podľa tunajšieho hodnotenia som mal dosť vysoké očakávania. Výsledok? Dosť veľké sklamanie. Toto je len ďalší príklad, že vysoké hodnotenie nie je zďaleka priamo úmerné príjemnému kultúrnemu zážitku pre každého. Od zhruba druhej polovice som si začal klásť otázku, kam to celé smeruje. Dúfal som, že záver ma prekvapí. Nestalo sa. Pre mňa je to film bez pointy a prirovnal by som ho ku krásne zabalenej škatuli (vizuál), ktorej vnútro zíva prázdnotou. ()

Sakashi

Brilantní snímek, klasický Burton. Pohádkář a vypravěč Burton..snímek, který má své kouzlo. Osud Edwarda z mnoha různých uvěřitelných i neuvěřitelných úhlů. Krásně výtvarně vykreslený příběh. Poutavá hudba, která krásně koresponduje s dějem, aby ne Elfman nikdy nezklame. Vše ostatní bylo řečeno v předchozích komentářích. ()

Agnostik

Tak se mi zdá že tento film je hodně přeceněn.Pár dobrých nápadů v něm je ale působí nějak bez štávy,jen se tak mírně táhne a přitom by mohl být mnohem se svým námětem poutavější u mě 65% a to dávám spíše za nápady,než za příběh.Takže jen lepší nadprůměr.Nic víc a nic mín. ()

mentos.

Já vám nevím. Tenhle snímek mě celkem zklamal. Je to nějak neslané, nemastné. Vizuálně zpracované je to hezky, hudba se mi líbí, ale děj pro mě bohužel zajímavý moc nebyl. Tim Burton rozhodně natočil i lepší filmy, kde své originální postavy zasadil do krásnějších "burtonovských" prostředí. Slabších 70% [viděno 12.12.2012] ()

Otan

Podle mne tento film nemá ambici něco řešit,ale vypravěčsky je pojat dobře a docela dobře jsem si u něj oddechl.Burton toto prostě umí.80% ()

Raziel811

Při prvním zhlédnutí v době aktuálního data vzniku filmu jsem neznal snad nikoho, koho by tento kousek nějak nezaujal. Ale s odstupem deseti let už tento film tak světle nevidím. Snad je to tím, že člověk za tu dobu zestárnul (nebo také zastaral film) nebo to může být tím, že za těch deset let jsem viděl tuny dalších filmů a našlo by se i mnoho lepších kousků. Každopádně na zabití dvou hodin, když člověk nemá nic lepšího na práci to asi dneska stále stačí. ()

lapatata

Film, který Burtonovi nabídnul velký prostor pro jeho nepochybně mimořádnou fantazii. Je to bláznivé, originální a emotivní. Je to prostě klasický Burton, ikdyž s jemnou proměnou a právě ta je na tom velmi pozitivní. ()

lajkus

No Buřtone ty jsi zvládl natočit i vcelku normální film. Konečně v něm exceluje celá škála barev (už to neni jen černá a bílá). I ta tvá ženuška vypadá ve filmu celkem hezky. Film by byl ještě hezčí, kdyby to nebyla taková fantasmagoriscká blbost i tak ale palec nahoru pane ,,umělče".... ()

Podpovrchem

E.Bloom byl mistrným tkáčem iluzí, kolem svého života rozprostřel závoje smyšlenek, zkreslení, rozházel přibarvení, miloval lidi a příběhy tak milovaly jeho. Temná zákoutí se tajemně vytrácela, příběhy se rozplétaly a na konci došlo k pochopení. Hravé jako dětství, plné tajemství, touhy, pohádek a přitom tak troufale bezpečné. Děkuji. ()

metaverz

Velká ryba.A kdo by jí nechtěl být?Každý má své sny a každý chce něco dokázat.Někomu se to povede,někomu ne,ale to jak se to povedlo T.Burtonovi,se povede asi jen málokomu.Nechte se unášet na vlnách pohádkového vyprávění,sněte o romantické lásce,přátelství a nekonečné kráse lidského ducha.A zkuste kousek toho přenýst i sem k nám.Do skutečného života.Až přijdete domů z práce,povyprávějte příběh o zlém šéfovi čaroději,o věčném souboji s ním a jak v poslední chvíli vám přišel na pomoc váš věrný a dobrotivý přítel,který se za vás postavil a čelil náporu zla jen za pomoci kancelářské sponkovačky a měsíčního výkazu docházky.Přitom je to jen obyčejný všední den,kdy vám šéf přišel na šťastnou chvilku,kdy jste se na hodku ulili z práce a váš nejlepší kámoš pohotově docházku opravil,secvakl a statečně ji před vašimi zraky předložil rozlícenému šéfovi.Obdivuju obrovský nadhled a to jak lze vše vnímat a vidět jinýma očima.Obdivuju to vše krásné,co z filmu na mě doslova sálalo a nechci nic jiného,než jednou vyprávět svůj život,tak jak nám ho odvyprávěl Ewan McGregor a další. 5* ()

ConDoom

Nemyslím, že bych zvládl hodnotit Big Fish jinak než jako velice sympatický a milý film. Ewan McGregor je až absurdně neodolatelný a zbytek kvalitní herecké sestavy podává skvělý výkon. Podobně jako Interstate 60 je to pro mě film, kdy při jeho sledování mám stále na tváři lehký úsměv a dobrou náladu. Trochu mě mrzí, že historek s Ewanem tam není víc, protože scény z přítomnosti pro mě byly přeci jen marginální k fantasknímu vyprávění. ()

JCS

Jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl, mrzí mě, že jsem na něj nešel už před deseti lety do kina, nicméně bych na to stejně nejspíš nebyl zralý ... NÁDHERA! Upřímně nechápu 3 hvězdičky některých uživatelů, ale od toho tu nejsme ... :-) Golfista mi promluvil trošku z duše, takový Burtonovský Forrest Gump ... I u mně mezi top 10 filmy! ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney