Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek. (ČSFD)

SpaceOdyseus

Ja vul si myslel, ze ta nejnudnejsi vec ve filmech je, kdyz protagoniste civi na obrazovky monitoru. A pritom civeni na monitor bez monitoru je mnohem vetsi peklo! Skvely namet tu zabilo nudne provedeni. Mohla to byt techno-noir detektivka, misto toho jsme dostali pseudo scifko se slabym scenarem a mdlym audiovizualem. ()

oveckaoa

V budoucnosti jsou všichni na síti a díky tomu mají přehled kdo jaký zločin spáchal. Můžou se taky přepnout do pohledu vraha a zjistit jakým způsobem vraždil díky tomu má policie ulehčenou práci. Bohužel jednoho dne jeden policista narazí na ženskou co nemá žádnou identitu a nabízí vymazávání vzpomínek s tím, že , ale její klienti začínají umírat. Ze začátku dobré dal bych klidně aj 80 procent bohužel pak se z toho stane romantický film o policajtovi co píchá hackerku a potencionálně podezřelou z vražd navíc se to začíná neskutečně táhnout. O vrahovi se skoro nic nedozvíme a o ní už vůbec ne (jen to, že něco skrývá a maže za hotové peníze vzpomínky). 40 procent letos to hold netflixu nejde tohle je už 3 film co jsem od něj viděl a opět těžký průměr. ()

lamps

Jako hodinová a dražší epizoda Black Mirror by to bylo dokonalé. Niccol přichází s velmi inteligentní a aktuální látkou v dystopickém balení a první hodinu skutečně drží diváka zaháčkovaného a v napětí. Pak se ale začnou věci rozvíjet podivně urychleně a v několika bodech se zcela upouští od nastolené logiky světa, aby se vše polopatě vysvětlilo - a finále přitom nemá, co říci. Promarněný potenciál s luxusní atmosférou, správně chladným vizuálem a zajímavým přesahem, který se ale nepodařilo soudržně prodat. Owen dobrej jako vždy, Amanda sexy jako nikdy. 70% ()

iXtr3m3

Slušný nápad, slušné spracovanie, ale nič viac ani nič menej. Obsadenie potešilo, ale len to na väčší úspech nestačí. Netflix to skúša stále takou netypickou schémou a sfilmúva snímky, ktoré bežné publikum ťažšie ohodnotí a celosvetovo úspech nezaručí. Maximálne si môžu odfajknúť, že mali vo svojej réžii ďalšie väčšie mená z Hollywoodu. ()

Garson

ANON=Anonymita Není Obyčejná Neurvalost,je to dar o který běžný jedinec nebo skupina nechce jen tak přijít.Clive Owen(detektiv Sal Frieland) si může kdykoliv bez kamerového záznamu přehrát život kteréhokoliv člověka na zemi a proto je nemožné pro hříšníky porušující zákon před justicí cokoliv utajit.Jednou jde po ulici Amanda Seyfried(tajemná Anon) kterou muži zákona nedokážou identifikovat a to se jim před tím nikdy nestalo proto je to dost zaskočí.Anon za peníze vymazává bohatým klientům nechtěné úseky jejich minulosti,ale její klienti končí s prostřelenou hlavou a tak si tajemnou Anon najme sám detektiv Sal vydávající se za makléře.Dostane se k ní dost blízko až do postele.Časem Sal zjistí že Anon nezabíjí,ale střílí někdo jiný.Viník je odhalen a Anon zmizí zpět za svou zdí anonymity.Opravdu bych nikdy nechtěl aby byl jedinec technologicky čitelný jako čárový kód a všichni kolem něj jako čtečka.Otevírat dveře pokojů pouhou myšlenkou na PIN kód nebo přivolat myšlenkou výtah jako v tomto filmu.Není to už trochu moc?Víc než na průměr tento špiclovskodetektivní snímek opravdu nedosáhne. ()