Harry Potter a Ohnivý pohár

• Velká Británie Harry Potter and the Goblet of Fire (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Drama
Velká Británie / USA, 2005, 157 min

Navzdory zlým snům, které ho nepřestávají pronásledovat, vydá se Harry s Weasleyovými na čtyřsté dvacáté druhé famfrpálové mistrovství světa. Slavnostní zahájení je velkolepé, v noci však kemp přepadne skupina maskovaných čarodějů, kteří vyvolávají paniku a na obloze vykouzlí obrovskou lebku s hadem v ústech. Znamení Voldemortovo. Je jasné, že se blíží temná doba. Je to zřejmé i z faktu, že se tu bude konat významný Turnaj tří kouzelníků, jehož vítěz získá Ohnivý pohár. Do soutěže se smějí přihlásit pouze kouzelníci starší sedmnácti let. Do Bradavic přijíždí nejen nový učitel obrany proti černé magii Alostor Moody, ale také výpravy ze dvou dalších evropských kouzelnických škol. Zatímco se napjatě čeká na trojici, kterou pohár vybere, začíná vyučování. Moody dává od první hodiny jasně najevo, že bere obranu proti černé magii vážně. Nastává slavnostní okamžik. Pohár vybere do turnaje Cedrica, Viktora a Fleur. K úžasu všech určí ještě Harryho, i když mu ještě není sedmnáct. Podle pravidel se musí turnaje zúčastnit, protože byl pohárem vybrán. Harry zjistí, že prvním úkolem bude získat zlaté vejce, střežené drakem. Kolegiálně to prozradí Cedricovi a oběma se to v napínavém souboji podaří stejně jako Viktorovi a Fleur. Zatímco se chystají na druhý úkol, blíží se velký Vánoční ples. A to ještě netuší, že se závěrečný úkol turnaje změní v děsivou noční můru, která bude někoho stát život. (TV Nova)

Arcipes

Neblbé a krásně psychologické. I kouzelníci mají své období dlouhých vlasů a Newell si toho byl vědom - proč by ne, že ano? Mnoho silných scén, které se poněkud neobratně přelévají, ale celek funguje a baví. Český dabing je poněkud pekelný, příště už opravdu jen originál (ale to není nic nového). 3/5 ()

Nightswimmer

Pre mna ako dobrovolneho necitatela suverenne najtazsi diel, no aspon moja uchylna slabost pre Hermionu si na plese prisla na svoje a konecne som videl Woldiho, to sme sa nacakali. Vyprava je vyborna, najma na metlobalovom zaciatku, potom to pozvolne upada a na povrch vystupuje Radcliffova nemohucnost. A neprislo ani VREŠŤADLO, teda.. ()

Neuge

Po výborné trojce nastal bohužel kvalitativní propad. Newell se drží Cuaronova rázného odproštění Harryho od dětskosti a naivity let minulých, předhazuje nám po jeho vzoru pár temných scén, jež doslova srší tou správnou atmosférou a finišuje více než solidním "unhapppy" endem. Co mi však poněkud vadilo byla například "bálová" taneční pasáž - nebavila mě. A bohužel i celková plochost charakterů, které podle mě nikdy nešly příliš do hloubky, nicméně tentokrát to bylo zřejmější, než kdykoliv předtím - místy mi manipulace s nimi přišla dost násilná - alespoň pro diváka neznalého knižní předlohy. Mohlo to být lepší - ale mohlo to být i horší, podstatně. Nakonec slabší 4* ()

Megynka

Další příjemný díl, opět a zase až na reálné oblečení, kdy džíny a tričko fakt nepatří do kouzelnického světa ... ()

Falco.araea

Můj oblíbený díl, jak knížka, tak i film. V roce 2005 mi bylo 12, skoro stejně jako Harrymu a bylo to období, kdy jsem to prožívala asi nejvíc a byla na tom absolutně závislá. A minimálně krásnohůlské stejnokroje musí chytit za srdce každého. ()

Nikol10

Tak já nevím,ale tento díl je úplně jiný než předchozí,samozřejmě,že se musel držet knižní předlohy,ale jakoby to zase sklouzlo do té dětské zábavnosti s tím,že Harry a spol.už se začínají zajímat o jiné pohlaví. Finální scéna je ovšem skvělá a za pár vtipků musím dát 4 hvězdičky jo a taky za Pattinsona. :-) ()

papadoce

Nuž, kde by som začal. Nové postavy, ktoré pribudli oproti predchádzajúcim častiam sa vydarili. Oživilo to a boli vo svojej podstate sympaťáci až na jednu. Akoby nestačilo, že Redklif a Grint rastú do ohizdnosti a maximálnej nesympatie, ešte ku nim pribudol Patizón. A v tom je najväčšia slabina štvrtého dielu. všetko ostatné bolo fajn a patrilo ku tomu lepšiemu čo som doteraz v Potterovskom svete videl. Každopádne sa jedná o zaujímavý zvrat a vývoj, keďže séria namierila do temnejších vôd a to sa mi páči. Zrazu som celkom zvedavý čo bude nasledovať. Ozaj a postupne sa nám zaguľaťuje Emma a tá ženskosť jej fakt pristane. Tak uvidíme. ()

boo-boo

V prvom rade je nutno povedať, že Newell ako režisér nepohorel - on skôr neoslnil. HP4 pochovalo v prvom rade to, ako veľmi je cítiť, že predloha do filmu ani pri nie práve najstriedmejšej stopáži (ehm, ehm, 150 minút) jednoducho nešla preniesť bez kompromisov. Tie je cítiť na každom kroku - všetko sa deje ako z rýchlika, celé vzťahy vznikajú a zanikajú doslova pred očami, celý dej je len sledom viac či menej súrodých epizódiek a finále má vzhľadom na skratkovitosť všetkého pred ním nulový dopad na diváka. ()

1mArc0

Príbehovo najbohatšia časť zo všetkých z celej série. Tie postavy, zápletky. Súboj troch (štyroch) čarodejníkov FENOMENÁLNY! Z celého príbehu tento šampionát je jedna veľká udalosť. Zápletka taktiež výborná, ako v predchádzajúcom dieli. Tento diel stále zostal stále láska z detstva. Úbohý Sedrig, nevadí stal si sa upírom, v tom istom roku. ;) David Tennant fenomenálny. Veľká udalosť v sérii. /80 %/ ()

Scraffy

Mám herca Daniela Radcliffa rád a v každom filme ma dokázal zaujať, ale toto je presne tá jedna výnimka, ktorá mu akosi nesadla alebo čo. Naozaj jediný film, ktorý bol v jeho kariére zlý. Bol tu taký akýsi nemastný-neslaný. A v podstate nie len on, ale celý film. Je až moc dlhý a pritom príbeh nie je niečo extra. V podstate je celý akýsi moc hrr hrr a nič. Pokým sa vo filme nedôjde do labyrintu, tak ma to moc nebavilo. Ale potom nastala správna temná atmosféra, ktorá trvala už do skončenia celej tejto série o Harry Potterovi. Druhá najslabšia časť Harryho po jednotke. ()

PaRi

Pottermánie mne neoslovuje a to ani v knižní předloze. Byl jsem schopen se podívat jen na tento díl a to mne na něj dovlekly mé děti. Zlaté české pohádky. ()

wolverine

Tady končí temná pohádka a začíná fantasy pro dospělé. Jeden z mých nejoblibenějších filmů. Díval jsem se na film asi po 7 letech a musím říct, že sem si mnoha narážek a vtipů vůbec nevšiml. Během těch sedmi let jsem si stihnul přečíst knížku a musím říct, že se jedná o slušnou adaptaci knihy. Jediná věc, která mě mrzí, je to, že lord Voldemort nemá rudé oči jako v knížce. Myslím, že by působil strašidelněji, ale to je jen drobnost. ()

ANTYCHRYST

Další skvělé pokračování této naprosto legendární filmové série.. Podvodní svět.. Hřbitovní schůzka.. Draci.. Ples.. Skvělé :) dá se na to koukat stále a stále dokola :) 100% ()

Jan.Cada1

Harry Potter a Ohnivý pohár je dějově přechodným dílem mezi pohádkou pro děti (první 3 díly) a fantasy pro dospěláky. Newell převedl předlohu J.K. Rowling na plátno zdatně, ale zdaleka ne dokonale. Většina herců předvedla kvalitní práci, vyzdvihl bych hlavně Davida Tennanta . Hudba o trochu slabší než u ostatních dílů. Celkově tak 70 %. ()

Najt

Tohle je legendární série z neskutečně originálního a precizního světa s fantastickými postavami. Jedna z nejlepších filmových ság všech dob. Předešlé díly byly spíš rodinného typu, ale 4. dílem se série mění v drama. Začátky jsou super, pak se to zlomí a jde do tuhého. Stejně jako člověk dospívá v dospělost tak se stejně tak vyvíjí i sága Harryho Pottera. Jako dítě jsem to měl rád, ale bral to tak nějak na lehkou váhu a jako dospělý, to mám mnohem raději, protože dokážu mnohem více ocenit tu propracovanost světa a kvalitu filmů. Tahle 10 letá série poznamenala kinematografii navždy. ()

Al Majda

Od té doby,co jsem viděla jedničku ,jsem jím uchvácena a musela jsem vidět dvojku,pak trojku a teď konečně čtyřka a co myslíte,že mě napadlo na konci? Kdy bude pětka? Popravdě jsem jen načala začátek 1.dílu knížky a hned ji zahodila s tím, že to je pro děti. Ale filmy mě okouzlily.Už jsem slyšela, že kniha 4.díl je mnohem delší a že ve filmu nebyla obsažena velká část. Ano, něco tam chybělo, větší rozvinutí příběhu(víc scén),přišlo mi,jako kdyby tam byly seky. Hodina navíc by neuškodila nebo rozdělení na dva díly. Je to příběh o malém chlapci, jménem Harry, ale přece nečekáme to, že uvidíme jen Harryho-narážím tím třeba na souboj s drakem, kde jsme mohli vidět jen Harryho a o jeho protivnících jsme se dozvěděli jen,že prošli. ()

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?