Nancy shání Barb a dělá si čím dál větší starosti. Zjistí taky, co udělal Jonathan. Joyce je přesvědčená, že se s ní Will snaží komunikovat. (Netflix)

Anderton

Eepizóda, ktorá rozhodne, či vás seriál definitívne chytí, alebo dáte prednosť radšej niečomu odlišnému. Začína sa hrať už dosť na city, ale v tom dobrom zmysle slova. K slovu sa dostáva aj otázka studenej vojny, tá tu bola prítomná od začiatku, len je to vyslovené nahlas. Tvorcovia nás dávajú prvýkrát skutočne nazrieť do druhého sveta, i keď iba na pár okamihov. A konečne funguje poriadne aj gradácia v závere a vytvára napätie, čo bude ďalej. ()

Trevor

Barbara sa prebúdza v prázdnom bazéne a volá Nancy, ktorá sa však venuje svojmu priateľovi.Joyce rozvešia po celom dome vianočné svetlá a snaží sa vďaka nim komunikovať s Willom. Šerif Hooper vykoná prehliadku laboratória Dr.Brennera a v pátraní pokračuje aj v knižnici, pretože Brennera podozrieva, že záznam s kamery, ktorý im s večera keď Will zmizol je podvrh. V sonde spomienok El sa objavujú pokusy, ktoré s ňou robil doktor Brenner. Will pomocou svetiel komunikuje s mamou a varuje ju, aby utiekla pred monštrom, ktoré vystúpi zo steny. Chlapci sa spolu s El vydávajú na pátraciu akciu, počas ktorej zbadajú policajtov smerujúcich k jazeru. Keď Mike, Dustin, Lucas a El dorazia na miesto sú svedkami toho, ako z jazera vyťahujú Willove telo. Samotár Jonathan, Joyce, El či chlapci sú sympatickými postavami, avšak seriál Dark či povedzme Castle Rock ma predsa len oslovili o niečo viac. ()

waits

Obávám se, že můj zájem upadá a že chlapci jsou mi trochu nesympatičtí. Ale protože byl třetí díl mírně zajímavější než druhý, zkusím ještě čtvrtý. Retro 80 jsou vyvedený výborně, ta hammerovská hudba během a odkaz na nějakou odpovídající pecku na konci, to jsou fakt milý věci, ale spielbergovký kola s kingsovskou zápletkou ve mě ne a ne rozpálit ten správnej zápal. ()

Tobias18

Minulý díl mě nijak zvláště neoslovil...ale to co přišlo teď mě vážně dostalo! Postavy začínají dostávat charakter, a myslím že všechny jsem si už stihl oblíbit, což lze zde vidět, jelikož mají hlouvku a já jsem schopen sdílet s nimi pocity a emoce. Eleven je skvělá, a šerif Hopper taky, stejně jako Willova máma...a zkrátka spousta dalších postav. Příběh se tímto dílem začíná opravdu hýbat, a některé zvraty jsou skutečně překvapivé. Velmi napínavý konec a k tomu osvětlení pár záhad z minulých dílů. Zatím nejlepší díl, 95%. ()

darkrobyk

Asi tomu šanci dám, ale kde vzali takovou přehlídku nesympatických postav, netuším. Trio na zabití, šišla s černým by šli jako první. Šikana už je fakt klišé, krucinál to se bez toho neobejde žádný příběh s omladinou? Nejlepší bazén v úvodu a samozřejmě fantastické vložky. Hlavně úprk z domu, i když šílena Winona je taky na zabití. hudba dobrá, ale retro nepotěšilo. V předchozím slabším dílu byly alespoň The Clash. ()

• Z novinového článku v knihovně se můžeme dočíst, že doktor Brenner (Matthew Modine) pracoval na projektu MKULTRA. CIA ve skutečnosti vyvinulo stejnojmenný program zaměřený na výzkum telekineze a dalších forem ovládání mysli. (HellFire)