Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Brain-D

Velmi kvalitní psychologické drama, ve kterém exceluje Sean Penn, co by muž umírající na slabé srdce, ale co se stane, když najde dárce, a kdo je ten dárce a jak se jím stal ? -a Vvotm to je :) ()

Mihail123

Skvelé. Príbehy, ktoré o seba postupne zapadajú, skvelé herecké výkony (predovšetkým uveriteľný Del Toro) a precízna réžia už Iňarritua. Stále však čakám na jeho film, ktorý by ma dokonale presvedčil. Pri tomto ani pri Amores Perros sa mi to nestalo. ()

sheldonka.

O snímku 21 gramů jsem slyšela jen samou chválu a po shlédnutí se taky přidávám na stranu spokojených diváků. Musím se přiznat, že ze začátku jsem se v tom trochu ztrácela, protože jsem nevěděla, co byla minulost, nebo co naopak teprve bude. Ale brzy jsem to všechno pochopila. Hodně mě zaujalo jak se klíčové scény opakovaly dvakrát, to jsem u filmu asi ještě neviděla, ale rozhodně to nebylo na škodu. Já osobně mám dost ráda filmy podobného typu a tenhle je opravdu bravurní. A na závěr mě napadá jen jedna otázka : Kolik se toho musí stát aby se dva lidé potkali? ()

ivo333

Neuveriteľný filmový zážitok, ktorý mal dostať jednoznačne Oscara. Smutný skoro ako Requiem za sen, ale aj tak je až majstrovsky nádherný. Odporúčam pozrieť, aj keď začiatok bude určite mätúci. 100 percent ()

Nyck

Mám takovou neblahu předtuchu, že jsem se díval asi na jiný film. Minimálně podle zdejších komentářů. Já totiž žádný "silný, úžasný, nepřekonatelný" zážitek neprožil. Škoda, čekal jsem něco lepšího, bohužel bych řekl, že 21 gramů je těžce přečeňovaný film. Aspoň ta Naomi nezklamala. ()

Yoda sama

Extrémne nelineárna a o to komplexnejšia a brilantnejšia ukážka akýchkoľvek životných "twist and turns". To, že si tú skladačku musíte poskladať samy, pridáva na zážitku ešte viacej, nakoľko film jemne nadhodí ťažký záber a divák len dychtivo čaká na to, čo ho spôsobilo a čo nasledovalo. Silné herecké výkony, skvelý sladkokyslý scenár a záverečná bitka v hotelovej izbe so samotným zachráneným situácie od Paula (zastaviť infarkt aj bitku) jednoducho zaplakania hodné. ()

Steve_Zissou

Jeden z tech filmu, o kterych muzete vest dobre dlouhe diskuze. Rezije Gonzaleze Inarrita je uchvatna. Film o kterem budete hodne dlouho premyslet. ()

Jacob23

herecke vykony vsech zucastnenych jsou dokonale(takovych filmu moc nejni kde to tahnou 3!napada me jen Mystic River)scenar je skvely ale proste ti herci..B.D.Toro vypada jako nevyrazny herec,ale hraje skvele ve skvelych filmech(Fear atd in LA,Podfuck,Traffic,v tomhle filmu je dle me nejlepci) ()

FrajerTom

Film, emočně tak silný, že si ho znovu jen tak brzo nepustím...Je to výjmečný filmový zážitek...krutý, drsný, odporný ale krásný. Nathalie: "Bolestivá Rubikova kostka" silent cut: "Krása nalezená na dně odpadkového koše..." ()

Spock

Jakou cenu má lidský život nebo lépe, co je to lidský život a naše duše? 21 gramů na cestě do pekla nebo nebe? Zásadní otázka nebo otázky na které naráží tento film mají své kouzlo jistě pro každého diváka. Není to laciná vábička pro všechny kolem, aby si pustili tento film, je to prostá snaha odpovědět na tuto otázku. Bohužel se mi asi nepodařilo naladit se na stejnou vlnu s tímto filmem, zdál se mi příliš překombinovaný a v některých okamžicích snad i účelový pro to, aby se hrálo na větší efekt. Zřejmě bych ocenil jednoduší nebo lineárnější příběh a menší dějový záběr o to více by mohli snad jít tvůrci „do hloubky“ rozebíraného tématu. Takhle jenom oscilovali s jednotlivými postavami a jejich osudy kolem toho, co bylo hlavní, aniž by se toho ve skutečnosti doopravdy dotkli. ()

zigíš

hysterické herectvo naomi watts mi spolahlivo dokáže znechutit sebelepší film ...a 21 gramov je i bez nej len priemerná mozaika troch nezaujímavých životných depresií ()

ganz

Film je jakom skládání puzzlí. Skládáte díl za dílem a když se pochvílí rodí kompletní obraz, se skvělými herci a originálním příběhem, zůstanete sedět s otevřenou pusou. ()

Kurikmoon

Perfektné herecké výkony. Film, ktorý rozpráva o rôznych druhoch utrpenia. O tom ako zložito môže byť všetko prepojené. O druhej šanci, o osudových rozhodnutiach a zložitej mozajke života. A keď všetky časti budete mať pokope, spustí sa hudba, ktorá Vaše rozmýšlanie zahalí do tej správnej atmosféry. A Vaša myseľ beží.... Jo, život ten nemáte nalinkovaný. A možno sa tak nepravdepodobný sled udalostí stane pár ľuďom z niekoľkých biliónov. Ale..., čo ak nimi budete práve vy? -------------------------Veľmi silný film, ale niečo mi na ňom vadilo. Možno posledná scéna so zbraňou, ktorá síce povedala o živote, bolesti a rozhodnutí čo mala... Ale v spojení s koncom mi vadila a spôsobila, že moje rozpoloženie hovorí ****. Aj keď nevylučujem, že raz tu hviezdu vrátim. Pretože to posolstvo si asi 5ku* zaslúži. (a ja toto hodnotenie môžem meniť, ...a možno som tak i spravil;) ................KOMENTAR KLEOPATRY, HLAVNE POSLEDNÉ DVE VETY STOJA ZA TO... ()

Eso_pwned

První polovinu jsem vůbec nevěděl co se děje a kdo je kdo a až při druhé polovině sem se začínal trochu orientovat a nakonec to bylo dobrý. Na to, jakou to mělo myšlenku to mohlo být lepší, docela zklamání. ()

mcleod

Obyčejné, místy nepovedené lidské drama o zlomových životních situacích a sobeckosti lidského jednání. Nepřítomnost hlubší myšlenky za vyhecovaným příběhem se režisér pokusil zamaskovat formou - samoúčelným rozstříháním filmu na velmi krátké nenavazující úseky příběhu z různých časových období. To bylo nejen velmi naivní (i když podle hodnocení asi ne zcela), ale občas také rušivé. Navíc už v první čtvrthodině filmu je díky tomu naprosto jasný celý příběh, takže po zbytek filmu (necelé 2 hodiny !!!) se už pouze dolaďují některé detaily. Jediné, co mohu ocenit jsou herecké výkony hlavních tří postav, ale jinak vůbec nic. ()

Scar

Po dvoch hodinách pozerania a užívania si som mal pocit, že film a režisér nesmú chýbať v mojej top 10. Bol som nadšený. Na druhý deň som už ale necítil nič. Pýtam sa sám seba, naozaj chcem tento film zaradiť vedľa "Statočného srdca?" Veď sa mi jeho pointa vytráca, všetky emócie som už zabudol. Tak to teda určite nie, ale moje hodnotenie si určite zaslúži. ()

Puyi

Přestože jsem měl celkem výrazný problém se orientovat v ději, užíval jsem si film nadmíru! Naprostá senzace, ani jsem v něco podobného nedoufal. :) Po skončení filmu hodnotím jeho provedení maximálně kladně, ikdyž ono to provedění se mi líbilo od začátku... ale sem tam jsem nevěděl, kde že se vlastně nacházím. :)) Co se týče samotného děje, tak ten je opravdu skvělý, velmi mě zaujal a bavil. A co se týče herecké stránky je to uplná bomba! Nevím jestli se mi více zamlouval Sean Penn nebo Benicio Del Toro, ale asi o trošku více byl lepší Benicio! Takže na závěr - film naprosto skvělý, či dokonce dokonalý, o hodnocení snad tedy netřeba nějak zvlášť dlouze rozprávět. :) ()

sskrblik

Souvislost s drogami, jak by se mohlo zdát, má tento snímek nulovou (je to trochu závádějící kvůli názvu). Ostatně i samotný název 21 grams je ve filmu vysvětlen. Iñárritu mě dostal už v Amores perros a zde pouze potvrzuje své kvality. Vzájemná provázanost příběhů tří docela odlišných lidí a četné flashbacky jsou konsolidní. Na diváka nepůsobí nikterak křečovitě. Autor postupně skládá příběhové puzzle, jenž ve finále nejenom skvěle vypadá ale i emocionálně zabírá. Je to jako výstup na vrchol, kde vrchol je závěr filmu. Sean Penn, Benicio Del Toro i Naomi Watts, všichni byli skvostní a každý z nich ve své roli exceloval. Nemám snad žádných výhrad * * * * *... ()

drackula

Úvodných 10-15 minút som jemne nechápal čo sa to tam deje. Nejako mi nedávali zmysel vzťahy a celkovo som nevedel kto s kým a prečo. Neskôr sa ale ukázalo, že rozhádzaná časová os bola geniálny nápad. Jednotlivé úseky do seba postupne zapadali ako skladačka a ukazovali aké spletité dokážu byť ľudské osudy. Film hral jasne na city, ale podľa môjho názoru vôbec netlačil na pílu. Myšlienkové pochody zúčastnených sa objasňovali, ich konanie dávalo zmysel a istá forma súcitu sa vo mne vybudovala sama a nie na povel. Rozoberať herecké výkony ani nemá zmysel, keďže toto trio neskutočne šlapalo. Po záverečných titulkoch som mal zvláštny pocit z toho, aké drobnosti nám môžu život zamotať a aká je naša na hrane balansujúca existencia pominuteľná. 100 % ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)