Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Smrt jednoho z policistů Špalkova oddělení odstartuje otevřený konflikt mezi Filipem a Kratěnou. Je konec předstírání, je jasné, že jedinou možností, jak se zachránit, je zmizet z tohoto světa. Ví alespoň Martin Plachý, kudy vede bezpečná cesta a jak přelstít StB? (Česká televize)

Recenze (49)

pučmeloun 

všechny recenze uživatele

Tak tento díl to roztočí ještě na více obrátek než dokáže ze sebe dostat Slávkův bakelitový dvoutakt. Filipovy halucinace překvapí docela dost vtipnými i strašidelnými momenty. "Nakresli mi ten internet" "Proč se SNB přejmenovalo na DNA?" Tak se pojďme těšit na další díl, teď jsme měli jen střelby, ale příště, příště to bude na živý terč. Držme si odznaky, jedeme z pořádnýho socialistickýho kopce. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celý seriál mě zatím hodně bavil, mj. i pro skvělou vyváženost zábavné a vážné/dramatické složky. Ani ta mysterióznost mi doposud příliš nevadila (ač toto nebývá obvykle můj šálek kávy), resp. v kontextu celého seriálu jsem tuto linku seriálu nepovažoval zatím za tu nejpodstatnější. Dnešní díl byl v tomto směru asi logicky zlomový a já si trošku kladu otázku, zda z hlediska mého vkusu a toho, co jsem na seriálu až doposud obdivoval, je to dobře či špatně. Zatím mám trošku rozporuplné dojmy... Ale uvidíme, jak se to vyvine příště. Každopádně napjatý jsem dost, což jistě svědčí o kvalitě seriálu. ()

Reklama

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechci tvrdit, že by se jednalo o nejslabší epizodu, ale přece jenom poprvé snížím hodnocení na čtyři hvězdičky. Po sérii vynikajících epizod se Mrtvý muž zdá jako krok zpět. Zábava i napětí sice přetrvává, příběhově ale epizoda docela pokulhává ... Doufám, že se finále vrátí do své původní linky, byla by velká škoda zahodit tak skvělý námět! ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To byl panečku díl! Všechna čest autorům, že se nebojí místo humoru hrát i na dramatickou, akční a psychologickou strunu. Marvan se probouzí v bytě Slávka, který je na své nové pračce nalezen zastřelen. Hned je jasné, že je to bouda od soudruhů a že brzy i šéfovi Špalkovi bude jasné, kdo je tu zrádce. Jediný Plachý zůstává na Marvanově straně a pomáhá mu s útěkem společně s Krystýnou. Soudruzi v čele s Klementem ovšem brzy Marvana dostanou a pak už nastává docela drsná část mlácení, zdrogování a výslechů. Ani to ale nestačí, protože když má Marvan mluvit pravdu o svém agentství, plácá jen pro soudruhy nesmyslné řeči o roce 2016 a o budoucnosti. Proto je převezen do psychiatrické léčebny, kde do děje ještě jednou zasáhne psychopat Skála z druhého dílu. Marvan uniká z léčebny a .... . To už bude poslední díl. Jsem zvědav, jak se to celé uzavře, namlsaný rozhodně jsem. Díl, který je výtečný a rozhodně naláká na poslední díl. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kto bude ten mŕtvy muž? Tentokrát sa prvá polovica trochu vlečie a scenárista asi tápal, ako ďalej, tak je z toho horor. Aj tá hudba z hracej skrinky znie dosť hororovo a poriadne brnká na nervy. Na nervy môže ísť aj (niektorými nepochopná ale správne začlenená) nemožnosť radikálnym zásahom zmeniť budúcnosť. Uzavretie sa v predposlednej časti nedalo čakať, takže pokračovanie nabudúce. –––– Rozštřílíme ty papírový zločince na cucky. Ať to cáká! –––– Já vím, jsem trochu svině, ale nemusím kvůli tomu zemřít. –––– Proč se SNB přejmenovalo na DNA? ()

Zajímavosti (5)

  • Kratěna (Jan Budař) říká, že samopal (v této epizodě se jedná o samopal vzor 58 s pevnou pažbou) se nosí vždycky hlavní dolů, avšak mýlí se. (sator)
  • Vojáka, který při zátahu v lese doprovází Klementa Kratěnu (Jan Budař), ztvárnil Josef Trojan, syn Ivana Trojana (Martin Plachý). V době natáčení seriálu bylo Josefu Trojanovi 15 let a tudíž by ve skutečnosti do ČSLA nemohl být odveden. (Šéfik)
  • Když Filip Marvan (Václav Neužil ml.) vypráví psychiatrovi o internetu coby o věci ze vzdálené budoucnosti z roku 2016, pravděpodobně netuší, že v roce 1982, kdy se seriál odehrává, již existoval jeho předchůdce Arpanet a s ním i celá řada protokolů, na kterých je postaven dnešní internet a které používáme každý den - např. IP (1981), TCP (1981), UDP (1980), ICMP (1981), FTP (1980) a SMTP (1982). (ryba443)

Reklama

Reklama