Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (215)

italka63 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to nebylo nejhorší, leč také ne nejlepší, ovšem výpravnost filmu a dobré oko kamery mnohé zachránily. Letger byl tradičně dobrý a téma války v Súdánu pro britskou korunu taktéž. A je zde dobře vidět prvopočátek důvodů imigrační vlny do Evropy, bývalé koloniální státy jsou smlouvami sešněrovány dodnes. Tak tedy tři hvězdy. ()

jatamansi 

všechny recenze uživatele

Vzepření se vojenské cti a válce nenajde právě pochopení. U nadřízeného, kolegů. Snoubenky. Všichni jej mají za zbabělce. Heath Ledger jako citlivý vnímavý poručík dostane po své rezignaci čtyři pírka, výraz pohrdání za domnělou zbabělost. Je těžké být synem generála a muset jít v jeho šlépějích. „Nechci jít kvůli někomu nebo něčemu bojovat.“ „Teď vím, že jsi zbabělec.“ „Otče, můžeme si promluvit?“ „Já už tě neznám.“ Typická hrdost, nadřazenost, tradice nad city. Válka v Súdánu. Mně ji zastiňoval pohled na Afriku. Poušť je nádherná, tajemná. Barevná, vrstevnatá. Duny mají svá tajemství, hru světel a stínů. Kdo jednou viděl Saharu musí ji milovat do konce života. Tedy jako zhýčkaný turista, to připouštím. Ale fascinuje mne stále víc a víc. Ale zpět k pírkům. Ledger v turbanu fakt k nepoznání. A já si od začátku říkala, proč je tmavovlasý – musel zapadnout mezi místní. Kamarádství má různou podobu, třeba zájem o bývalou snoubenku. Stejně tak strach má mnoho tváří. Pírka podobně jako většina válečných filmů jen ukazují zbytečné masakry, mocenské boje ve jménu něčeho, co po letech vlastně ztratilo smysl. Jen čest, poctivost, statečnost, ty zůstávají. Při největším masakru paradoxně nejromantičtější hudba. No, není divu, James Horner. Některá přátelství jsou ovšem ocelová. Nejen stará, ale i nová, a na barvě pleti přitom opravdu nezáleží. Poslední minuty v poušti bezeslovné a působivé. Poslední – či lépe první- minuty v Anglii příliš sentimentální. Ale jinak to asi být nemohlo. ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem nudný průměr, objevila jsem však krásný film o lásce, přátelství a odvaze, na který jen tak nezapomenu... Harry Favesham je mladý britský důstojník, který je až po uši zamilovaný do své dívky, kterou si má brzy brát. Když zjistí, že má spolu se svým regimentem odejít do války kamsi do Sudánu, dostane strach a odejde z armády. Jeho přátelé, otec a snoubenka však tento akt nedokáží pochopit a pošlou mu čtyři bílá pírka - znamení, které mu má připomínat jeho zbabělost. Když se Harry dozvídá o hrůzách jenž se v Sudánu odehrávají, vydává se na dlouhou cestu - jak jinak než plnou nástrah, sebeobětování, utrpení a smrti - jejímž cílem má být získání odpuštění od svých "bývalých" přátel... Dojemný příběh dokresluje překrásná hudba, poutavá kamera a dechberoucí herecké výkony - především pak Heatha Ledgera a Djimona Hounsouna. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Příběh o cti, lásce, odvaze a přátelství. Tedy o věcech, které jdou zcela mimo mě:-) Kdyby i u nás platily zvyky viktoriánské Anglie, měl bych doma nejen čtyři pírka, ale rovnou celou peřinu:-) ...Největším kladem snímku jsou překrásné pouštní scenérie, ale herecké výkony příliš nezaujmou. Hrdinského patosu je zde opět vrchovatě, i když v tomto případě nebude na vině scénárista, jako spíš mentalita britských imperialistů 19.stol.:-) ()

seale 

všechny recenze uživatele

Ajaj, ten romantický happyend!? :) A to by až tak nevadilo, ale byl to takový rychlý spád. Možná kdyby tomu tvůrci nechali trochu víc otevřený konec, bylo by to lepší. Jinak hezké, dobrodružné ;). Bavila mě ta scenerie a syrovost. Vykreslili tam hodně dobře utrpení, fyzickou slabost z války a muslimského vězení, atd. Hudba volená citlivě. Podobně jako Tosim, ta převaha negativních ohlasů je mi čudná. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (9)

  • Dva zahnuté meče, které mohou diváci vidět v některých scénách, byly na aukci filmových předmětů prodány za 100 amerických dolarů. (Jimmy15)
  • Film se ve skutečnosti nenatáčel v Súdánu, ale v Maroku. (Candice)
  • Aquol, prodanou princeznu převáděnou přes poušť, hrála súdánská top modelka Alek Wek. (Candice)

Související novinky

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

V roce 1998 si Shekhar Kapur se svojí Královnou Alžbětou odbyl svůj dosavadní vrchol. Americká filmová akademie se naučila skloňovat jeho jméno, ač v hlavních kategoriích zůstalo jenom u nominací, a… (více)

Reklama

Reklama