Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (191)

progression 

všechny recenze uživatele

Nezapomenutelný film o osudech jedné z koňských legend Seabiscuita (výborné a velice reálné dostihové scény, není divu - zahrál si zde i Gary Stevens a to je nějaká žokejská legenda). Ale není to ani zdaleka film o dostizích, ale především o velice výrazných životních osudech lidí kolem něj (zejména tři ústřední postav), které vás do příběhu vtáhnou a až do konce nepustí. V poutavě vyprávěném příběhu o vývoji životních osudů ústředních hrdinů nechybí ani výstižné vykreslení historie, ve které se film odehrává. Podobné "osudové dostihové" filmy o skutečných koňských velikánech např. "Secretariat", "Ruffian" a samozřejmě legendární "Phar Lap" (i když ty "dostihové scény" jsou sice nezapomenutelné, ale v reálností "malinko" pokulhávají, byla ale jiná doba a v té době asi i technika). ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

O kvalitě tohoto snímku není vůbec třeba diskutovat. Jedná se o dokonalé sportovní drama, které svojí kvalitou získalo i několik nominací na Oskara, navíc se jedná o autentický příběh, natočený podle reálného základu a takové příběhy ze života bývají ty nejsilnější. Opravdu jsem si dokázal užít každou minutu z těch více než dvou hodin stopáže filmu, kdyby bylo více takových dílek, byl bych opravdu spokojený. Teď budu rád, že se ve výčtu mnou shlédnoutých filmů, objeví alespoň občas podobně kvalitní snímek, celkově mu totiž nemám vůbec co vytknout. Rozhodně mohu doporučit úplně každému fanouškovi dramatických životních příběhů. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Film, který přes nespornou Maguireho auru (a zvlášť po jeho úspěchu se Spider-manem), nedošel v našich luzích a hájích nijak zvláštní publicity, natož uznání, které by si zasloužil. Tobey je, jak to už předvedl například v Pravidlech moštárny, herec s maximálním citem pro postavu a tady v roli opuštěného kluka, který se plácá od jednoho koňáka ke druhému, až konečně najde tu "správnou stáj" a to i s koněm, který se mu v mnohém podobá, opět dokazuje, že umí. Dojde i na velmi dojemné okamžiky, které ale nejsou natočeny prvoplánově vyděračsky. Jeff Bridges tu byl taky moc dobrý a nesmím zapomenout na skvělého Williama H. Macyho v roli zuřivého reportéra. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Obvykle mne filmy "tohoto druhu" nechávají chladným. Tenhle ne. Je to silný příběh a Jeff Bridges nemá chybu. Krom něj jsou tu další postavy, které film drží vysoko nad průměrem. Mají svůj příběch, charakter a názory jako úplně obyčejní lidé. A právě to ve filmech "tohoto druhu" nebývá příliš pravidlem. To je asi to filmové umění. I outsider může občas vyhrát. A to Seabiscuit dokázal. ()

zuzinka2 

všechny recenze uživatele

Trošku zklamání, ne že by to byl špatný film, ale bohužel i přes to, že má potenciál dojmout, emocionálně se mnou vůbec nic neudělal a navíc mi přišel moc dlouhý (a to mám delší filmy ráda, tak tady první třičtvrtě hodina vůbec být nemusela). Herci odvádějí svůj průměr a jediný kdo mě více zaujal byl W. H. Macy v roli rádiového reportéra. Také jsem nepochopila ty výstřišky z dobových novin, které podle mě rušili celistvost filmu. ()

Galerie (146)

Zajímavosti (25)

  • Skutečný Seabiscuit měl jméno po svém otci, "sea biscuit" neboli "sea bread" je synonymem pro sušenky "Hardtack" podávané vojákům. Hard Tack se pak jmenoval otec skutečného Seabiscuita. (Geriel)
  • Gary Stevens, který byl jako odborný konzultant pro dostihové scény a ve filmu si je i zahrál, patřil v době vzniku filmu mezi nejlepší dostihové jezdce americké i světové historie (mnohanásobný vítěz klasických dostihů i Breeders Cupu). (progression)

Reklama

Reklama