Retro budoucnost

(festivalový název)
  • angličtina Retro Future (více)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní
Japonsko, 2015, 7 min

Režie:

Mirai Mizue

„Svět budoucnosti, který jsem si představoval v dětství, je jiný než ten svět budoucnosti, jaký teď zažíváme." Touto větou se autor vyjádřil ke svému poslednímu dílu, v němž můžeme opět sledovat jeho propracované abstraktní kompozice v neustálém pohybu. Nyní opředené nostalgickým závojem. (Anifilm)

Dionysos

Opona se zvedá, rám se ukotvuje, plátno se rozpíná, hledisko se fixuje, divák se dívá - z neměnného úhlu na matérii, která nezná než proměnu, jako kdyby divák tohoto duševního Minecraftu současnosti viděl pochodovat digitální cigarety Muratti 30.let a při tom mohl dumat nad dilematem, zda tento tematický a do sebe se neustále ohýbající a opět se nově rýhující monismus audiovizuální matérie odkazuje k prvotnímu kódu filmového boha, jehož každý krok byl již od počátku experimentálního filmu vepsán do vší budoucnosti a každá barevná, hmotová, zvuková proměna sleduje jen geniální boží plán, anebo zda sledujeme čirou aleatoriku sebeprodukující se hmoty ztracené ve vesmíru náhody, jehož nahodilé generování nesmyslných obrazců zdvojuje dějiny filmu a lidstva jako střídání absurdity čiré dětinské radosti z hýbajících se nesmyslných audiovizuálních počitků – a nic víc. Nic míň. ()