Černá napínavá komedie Alfreda Hitchcocka o tom, co všechno se může stát, když se bohatá žena rozhodne najmout podvodníčka a falešnou spiritualistku, aby našli jejího nezvěstného synovce. Bruce Dern a Barbara Harris se zde představí jako mazaný pár švindlířů snažící se obrat starou lady o pěknou hromádku peněz tím, že najdou jejího ztraceného dědice (William Devane). Mezitím zlodějský klenotník (Devane) a jeho krásná přítelkyně (Karen Black) unesou řeckého rejdařského magnáta kvůli výkupnému. Všichni se tak ocitají v nezastavitelném kolotoči záhad, vražd a chaosu, ve kterém se střídá napětí s báječnou zábavou. (oficiální text distributora)

Chung

Rodinné spiknutí sice na první pohled vůbec nevypadá jako Hitchcock, ovšem témata, se kterými pracuje, jsou jasně hitchcockovská. Spíš než o komedii jde o odlehčený thriller s několika vtipnými scénami (což vlastně není natolik nepodobné mnohým režisérovým klasickým opusům). Možná, že by ale bylo pro tentokrát lépe, kdyby se film přiklonil více na jednu či druhou stranu. První půlka nepůsobí úplně svěže, ale to se časem jen zlepšuje a před koncem se dostaví i pěkný kus napětí a ve výsledku ty dvě hodiny utekly docela příjemně. Přesto film působí tak trochu dojmem, že má neustále podřazeno. Škoda taky toho neuzavřeného příběhu bohaté tetičky hledající ztraceného synovce. — Jeden z nejvynalézavějších režisérů všech dob svou kariéru završil filmem, který sice zdaleka nedosahuje kvalit jeho nejslavnějších hitů, ale který má (na rozdíl od staršího Topazu) pod kontrolou, a který divákovi přinese na konci alespoň částečné uspokojení. ()