Co moře pohltí

• Velká Británie Rich and Strange

Manželé, které ubíjí každodenní rutina, se rozhodnou utratit nečekaně nabyté peníze za luxusní plavbu po světových oceánech. Jeden z prvních filmů Alfreda Hitchcocka. (Netflix)

Biopler

Film nesie posolstvo, že po románikoch na oboch stranách manželia oľutujú svoje správanie a vrátia sa k sebe. Celé je to však pohltené, ako distribučný názov hovorí, v mori... v mori nudy, slabého deja a mizerného, amatérskeho strihu. Dá sa na to dívať len kvôli peknej Joan Barry. ()

_aandyy_

Tak pokud by mi někdo pustil tento film a měla bych hádat režiséra, nikdy by mě nenapadl Alfred Hitchcock. Pravda, začátky jsou krušné a jeho snahu je třeba ocenit, ale mě tohle opravdu nijak zvlášť nebavilo... Jistě, bylo tady pár zábavných a dramatických momentů, ale ztěží se mě dotkly. Nejedná se mi o to, že je film černobílý (od této doby bych jiný ani nepožadovala), jde mi o to, že příběh je už skoro kýčovitý, běžný. ()

worm14

Hodně nudný Hitchcock. Abych řekl pravdu tak scénář byl velmi slabý, celkem děj tvořili asi 4 postavy. Stejně tak byly zbytečné texty, které jakoby uváděli na scénu... Film byl prakticky poloněmý. Děj příliš nekomplikovaný a jednoduchý. Líbili se mi akorát tak záběry z Paříže nebo Hong Kongu. Takže kamera asi jedna z mála věcí, co by šli pochválit. Určitě lze doporučit alespoň všem, kteří chtějí vidět všechny filmy od Hitchcocka. ()

surprise

Jistěže jsem ovlivněn jménem režiséra, ale nehodnotím jen děj nebo zpracování adekvátní roku 1931, ale i sdělení, které chce režisér předat. V tomto smyslu oceňuji důraz na partnerskou odpovědnost, šalebnost princezen, vystižení naléhavého, přitom nenápadného svodu, mužské i ženské slabosti i síly, přítomnost smrti i naděje a zdůraznění příslušnosti ke křesťanské civilizaci. ()