The Punisher - Season 2

(série)
USA, 2019, 11 h 34 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvůrci:

Steve Lightfoot

Předloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Snaží se chránit dítě, které je obětí zlověstného spiknutí, a vypořádá se při tom se vším – i se všemi – jen aby Russoa jednou pro vždy vyřadil ze hry. (Netflix)

Phantasma

Měl to být Frank vs Billy a celé město vzhůru nohama. Nakonec je z toho nedůstojné a podprůměrné pokračování. Obličej Billyho připomíná spíše pád z kola než to, co mu udělal Frank. Tahle série mohla mít klidně jen 5 díl, pokračování už raději nééé. ()

Zolky

Po dost dobrej prvej serii je tato druha uplnym utrpenim. Od stvrtej epizody som popri pozerani scrolloval mobilom po nete, az tak som bol znudeny. Strasne sa to natahuje, katastrofalny scenar, nesympaticka hlavna postava v osobe dievcata, velke sklamanie. ()

adamix

Frank je ešte stále borec a seriál si aj pri druhej sérii udržuje svoje kvality. Choreografia a drsnosť akčných scén je prvotriedna. Žiadna z postáv nie je otravná, skôr naopak. Patrím medzi hŕstku ľudí, ktorým Ben Barnes a jeho slizký Billy Russo nijako neprekážal, akurát s jeho porezanou tvárou sa mohli maskéry trošku viac pohrať, vzhľadom k tomu, že mu ju Frank na konci prvej série ostrúhal ostrými črepinami zo zrkadla. John Pilgrim ako fanatický vrah s obľubou v kresťanstve je rovnako skvelo vykreslený zlosyn, z ktorého ide rešpekt a chlad. Frankova mladá parťáčka je príjemným prírastkom a medzi nimi dvoma funguje dobrá buddy chémia a Frank je tu v takej pozícii ochráncu - mentora. Opäť ma to bavilo, celý seriál som si obľúbil do takej miery, že skončil v mojej Top 10. Panovali tu také názory, že druhá séria sa opičí po úspechu prvej a že už nedosahuje takých kvalít, ako sa očakávalo. Bullshit. Stále je to ten dramatický príbeh o osamelom ničiacom stroji, ktorého prenasleduje vlastná minulosť a snaží sa zmieriť s jej trvalými následkami. Má to emócie, napätie a pútavý dej, ale zásadnou chybičkou krásy je to, že je to prehnané. To, koľko bodných rán, kopancov a úderov do hlavy rôznymi predmetmi tu Frank prežije, je skrátka nereálne. Áno, je to z dielne Marvelu, ale seriál sa predsa len líši tou autentickosťou, ktorá je tu braná s veľkým nadhľadom. Na môj vkus až priveľa sentimentálnych monológov/dialógov. Postavy majú čo povedať, ale niekedy je toho až moc a potom sa už iba pozeráte na hodinky. Flashbacky z minulosti ma ale trápili najviac, pretože postavy na nich vyzerajú presne rovnako, ako zo súčasnosti (!). Niektorí diváci to dokážu prekusnúť, ale v tomto prípade to bije neskutočne do očí. tu by som skončil z mínusmi. Punisher je seriálová špica a veľké prekvapenie. Užil som si ho do posledného momentu a o jeho postavy som sa skutočne zaujímal, smial som sa s nimi a bál sa o nich. Bernthal je skvelý herec a nehrá žiadnu tupú horu vraždiaceho mäsa, ale charakterného a nezastaviteľného veterána, ktorý by Willisa, Neesona, či Seagala požul v ústach a vypľul na hromadu jednotvárnych akčných hrdinov. ()

t.b.kat

Druhá série je obrovské zklamání. Zbytečně natahované, ukecané a o ničem. Byl jsem rád, že jsem se dodíval, na třetí sérii - pokud bude - se už dívat nebudu. Podle mě se už s ničím originálním nepřijde. 3* ()

Emílio

Prekúsal som sa niekde k 9. časti a asi si dám pauzu (snáď to niekedy dorazím). Prvá séria celkom ok ako rozbeh, v druhej už je na mňa toho psyché, traumatizovaných ľudí snažiacich sa tváriť zúfalo a ich akože problémov nejak moc - občasná akcia to určite nezachráni. Údajne je to posledná séria, tak chvalabohu, ak by to malo pokračovať takto. Bernthal je fajn - snaď dostane nejaky svoj film, ale ostatní (ne)herci boli otravní. ()

Brainstorm

Na druhou sérii jsem se vážně těšil, první série byla totiž opravdu pecka. Bohužel jsem byl poměrně dost zklamán. Nerozumím tomu, proč živili dvě dějové linie, které od první pohledu spolu jednoznačně nesouvisí. Mnoho dílů jsou jen zdlouhavé pasáže, kde se příběhově ani nic neděje. Chování některých postav je občas nelogické. Pochválit můžu snad jen občasné povedené rvačky a ke konci série lepší díly, kde alespoň jasně víte, co se děje a proč (hlavně oproti začátku série). Bohužel ale mám v paměti celou sérii, proto hodnotím jako průměr. ()

Vajnlich

Pane bože proč? Proč se jen dneska snaží natáhnout tyhle seriály do nekonečna. A navíc to nemá hlavu ani patu. Sice se občas střílí a řeže hlava ne hlava, ale pokud je to bez špetky rozumu nemá cenu se na to vůbec koukat a navíc to neuvěřitelně nudí. Nechápu to. A to jsem se na to tak moc těšil. ()

Rian_witcher

První série výborných 5* druhá hodně slabé 3*. Celý střed seriálu je vyloženě hluchý a nezachraňují ho ani 2-3 excelentní ruční souboje. Akce je sice stále brutální a přímočará (a naivní, kdy lehký kulomet neprostřelí ani 2mm silnou karoserii automobilu), ale hodně slabý nepřítel Scarface nedává Frankovi moc šancí se bát. Naštěstí rovnocenným partnerem se stává ke konci série Josh Stewart a jejich závěrečná přestřelka je vrcholem celé druhé série. ()

MartinReno

Druhá séria omoc lepšia, ale to neustále chrchlavé hučanie a machrovanie hlavného protagonistu niekedy poriadne liezlo na nervi. Taktiež mi tam všetci pripadali nejakí nesmrtelní. Fasovali do ksichtu kotúčmi z činiek, ocelovými trubkami, či hasiacimi prístrojmi a pokračovali v bitke akoby nič. Ten svatúškársky záporák prežil druhú polovinu seriálu s dierami v tele od všeličoho a tiež akosi popieral ludskú anatómiu. Trochen to pripomínalo v tomto aspekte tie hongkongské blbiny z 90-tych. Ešte k tomu toho vraždiaceho jehovistu na koniec Punisher nechá len tak ísť. Okrem tých všakovakých nezmyslov to bolo celkom dobre natočené...keď to porovnám s tou megakravinou Defenders. ()

vabank

Nesrovnatelné s první sérií. Dlouhá nuda. Stačí si pustit první a poslední díl, zbylých 11 je o ničem. ()

hony23

Frank Castle pokračuje ve své jízdě a drtí zločince s brutalitou sobě vlastní. Oproti první sérii má proti sobě hned 2 zdatné protivníky, takže o akční scény opravdu není nouze. Kdosi spočítal, že v druhé sérii zemře 103 postav, což dělá solidní průměr jedné mrtvoly za 8 minut. Jednu hvězdičku srážím za několik nudnějších epizod uprostřed série, stejnou výtku jsem měl i v sérii první. To ale nic nemění na tom, že budu doufat v další pokračování. ()

kishi_SO

rovnako ako predchodzia seria. Nabobtnale kecanie medzi prvou castou, ktora Vam povie ako to zacalo, az po poslednu cast, ktora ukaze ako to skonci. Medzitym .... nic. Punisher bol naozaj dobry iba ako vedlajsia postava Daredevila. ()

UncleMorty

Drsná jízda s ještě větším obsahem oproti první řadě... po ne moc slavném zrušení a velmi nejisté budoucnosti díky ostatním seriálům ze stáje Defenders si ještě víc myslím, že třetí řada je prostě must have... ()

funatick

Druhá série tohoto nekompromisního zbavence životů zatracených mi na začátku přišla celkem v klidu,ale od poloviny už to bylo holé utrpení po vzoru hlavního hrdiny. Postupem času přichází děj o racionalitu a postavy se čím dál víc chovají,jak banda trapáků z telenovel. Akce ujde,ale počet nepravděpodobných náhod tu přesahuje svou mez. Už dříve mi Bernthal dal jasně najevo,jak chce Franka hrát,ale zde to jeho věčné kymácení se s kroutící se hlavou,která neví kam s pohledem mi už je bytostně otravné až směšné. Ten 16letý fracek s atraktivními vlasy po jeho boku mi svou demencí lezl krkem podobně,jako nesmrtelný ufňukánek Russo,který se svou bandou vylízaných válečných veteránů vyvádí blbost za blbostí a který je tak v hajzlu ze své zohavené tváře,že si rovnou zašuká se svým cvokařem. Jeho románek s terapeutkou,která má sama v mozku silně nasráno je nejzbytečnější částí série. Postava jakéhosi dalšího nesmrtelného kněze,co za sebou nechává mrtvoly byla tak záživná,jak mé hovno v mém hajzlu. Přehrává se tu v jednom kuse a jedna postava za druhou tu spolu zápasí o nejubožejší existenci ze všech a já čekal kdo z nich zpoza záběru vytasí Oscara a začne děkovat akademii. Pokud jde o zmíněnou nesmrtelnost postav,tak poslední díl nemá konkurenci,protože tam dokonce jedné z nich trvá celý díl,než konečně zhebne. Čím víc se blížíte závěru série,tím víc je to nesmyslná otrava. Silně tak tápu mezi dvěmi,nebo třemi hvězdami,ale rozhodnu se být nekompromisní jako lebkoun. Zklamalo. ()