Sandman

• USA The Sandman
USA, (2022–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–64 min)

Předloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, David Thewlis (více)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

Recenze uživatele mirakom k tomuto seriálu (10)

Spánek spravedlivých (2022) (S01E01)

Celkem podařený, ale zatím v tom ty peníze teda moc nevidím. Jako vypadá to pěkně, ale na to, že to má byt nejdražší komiksový seriál, tak mi přijdou efekty průměrné. Seriály jako GoT, Rod Draka a Prsteny moci jsou na úplně jiné úrovni. Vizuál je tedy takový slabší pohádkový a příběh celkem taky. Obsazení zatím v klidu, až na Lucienne a herectví Sturridge mi spíš připomíná Bruce Waynea (Batmana). || 7/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Ať se ti o mně zdá (2022) (S01E03)

Tak nám nahradili Johna za homo Johannu. Prostě Netflix. Zestárnutí té její černé kamarádky bylo hodně povedený. Zatím kvalita pomaličku stoupá. || 8/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Naděje v pekle (2022) (S01E04)

Pěkný, to už je skoro na 5 hvězd. Vizuál Pekla velice povedený, jen škoda, že neudělali i nějaký bližší detailnější záběr zepředu na ten dav démonů. || 8/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Nonstop (2022) (S01E05)

Tahle epizoda mi tak trochu připoměla Tarantinovky. Bohužel co to kazí je dnešní doba a Netflix. U Netflixu je totiž už všechno naopak, a tak je zde normálnější a častější výskyt homo než hetero. Netflix hold musí dodržovat všechny pravidla, aby měl co nejvíc prachů. A o to Netflixu právě jde, jen o peníze a o nic jiného. Ten na nějakou vyšší kvalitu nikdy nehleděl a ani hledět nebude, není to HBO. || 7/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Zvuk jejích křídel (2022) (S01E06)

Není to nic přelomového, ale jak tak čtu ostatní recenze, tak je tahle epizoda velice povedená adaptace komiksu. Rozdíl mezi lety 1889 a 1989 je oproti ostatním stovkám let fakt obrovský a také mě trochu zarazil. Pro tehle rok je zde taktéž skvěle vybraná hudba. Já osobně přidávám bodík za to, že je to konečně první normální epizoda bez homo. || 8/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Domek pro panenku (2022) (S01E07)

Ne, tak tady jsem poprvé v životě musel přeskočit část epizody. Kdo se jako má k*rva dívat na zpívající, s prominutím, totální buznu. Tahle epizoda je homokládama přeplněná, je to už fakt přehnaný a kazí to dojem z celé epizody, jakkoliv povedené. V takové Hře o Trůny to udělali uplně v pohodě, jeden homo pár na 20 hetero a aspoň jsou ty postavy něčím zajímavý a sympatický. Tady je to přesně naopak, bez sympatie, totální homo a ještě k tomu snad v každém díle. Fakt čím dál větší bullshit ten Netflix, svět se v prdel obrací. Souhlas s Trevor a Martinius. :D || 2/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Hrací dům (2022) (S01E08)

Putování napříč sny jednotlivých vedlejších postav začíná být zajímavé, hlavně teda sny Lyty a Barbie. Linka s Roseiným bráchou a jeho psycho adoptivním otcem taky good. || 6/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Sběratelé (2022) (S01E09)

Linka s Lytou a jejími sny byla fakt povedená. Sraz úchyláků a vrahounů divný a dost nereálný, ale je to komiks. Ve výsledku lepší než předchozí díl. || 7/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Ztracená srdce (2022) (S01E10)

Zajímavé vyvrcholení. Ta Touha je mi fakt nesympatická. Konec je víceméně happy end s nějakým tím cliffhangerem na závěr. Nejvíc se mi líbila první půlka série. || 7/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Sen o tisíci kočkách / Kalliopé (2022) (S01E11)

Calliope byl jeden z těch lepších dílů Sandmana. Sen o tisíci kočkách mě tak nenadchnul skrz slabší animaci a absolutně postrádající mimiku. || 8/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()

Sandman se dočká druhé řady

Sandman se dočká druhé řady

03.11.2022

Tak je to konečně oficiální, a fanoušci už můžou přestat na sociálních sítích bombardovat spisovatele a scenáristu Neila Gaimana dotazy, jestli a kdy Netflix obnoví adaptaci jeho slavného komiksu… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého… (více)