Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poté co Pepík s Honzíkem najdou zavřenou mateřskou školku, se oba vydají na svou první samostatnou prochazku po Praze, kde se dostanou jak do muzea, tak do kouzelné země. Jak rádi se vrací domů ke svému lvu... (oficiální text distributora)

Recenze (24)

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný film plný dětské fantazie o dvou bratrech, co mají jet na výlet s mateřskou školou, ale výlet se pro infekci nekoná, školka je zavřená, a tak bratři zažívají různá dobrodružství ve městě. Hrají: Ladiskav Očenášek (Pepík), Josef Filip (Honzík), Olga Machoninová (dívka s okarinou), Miloš Preininger (otec), Dagmar Kofroňová (matka), František Löring (muž s deštníkem, mluví O. Korbelář). Jan Brychta (malíř). Film. získal několik cen na XVI. MFF v Benátkách v r. 1964. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Film mě zcela fascinoval tím, jaký že je možno i natočit. Ano, to bylo to dobrodružství, kam se taky tento snímek vřazuje, ale jinak odpovídá době vzniku, a pokud dělíme filmy na dobré a špatné, tak zde se kloním k tomu druhému hodnocení. Roztomilé děti zažívají při svém bloudění Prahou zajímavé příhody, ale nejde o realitu, ale blouznivou fantazii. To by nevadilo, pokud by šlo o zábavnou podívanou, a to tenhle film pro mě nepředstavuje. ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Groteskní část s malířem a jeho trablemi se stojankem a pak následně hravé animované malování Karlova mostu přímo na Karlově mostě, to byly dvě pasáže jdoucí po sobě, u kterých jsem se na ten film nemohl vynadívat. Bavilo mě v tom i pár dalších scén a výtvarných i hudebních nápadů, překvapily mě dvě snad nikdy neslyšené dětské písničky nazpívané mladým Karlem Gottem(!). Ale jestli se na něco nemůžu vynadívat teď, tak od údivu, kolik zdejších fajnšmekrů a náročných cinefilů včetně uživatelů Bluntmanova kalibru šouplo této pozapomenuté infantilní raritce pro děti a mládež plných 5 hvězd!(?) Já jsem si říkal, že ty slabší 3 hvězdičky sice dám, protože zdařilé momenty to v sobě mělo častěji a jisté kouzlo jsem cítil i v závěru. Stejně tak nápad skloubit film pro ty nejmenší s tak obrovskou dávkou surrealismu se každý den vážně nevidí. (Z domácích šedesátek jsem ještě v podobném duchu viděl Automat na přání a ten se mi navzdory zdejšímu nižšímu hodnocení líbil určitě víc.) Ale spíše, než cokoliv, co by zavánělo klenotem a velkým zážitkem, beru Máte doma lva? jako nanejvýš originální kuriozitku, u níž jsem se občas nevyhl i znudění. Některé scény mi připadaly dlouhé a pár vtípků až bizarních. Celkem mě dostalo, když československý pes z roku 1963 začal kombinovat češtinu s anglickými hláškami typu very well. :o) Závěrečné auto závody jsou nasnímané dostatečně poutavě, ale nejsem si jist, kolik z nich tvoří jen koláž archivních záběrů. [55%]                                                                                                                                          * Hudební okénko: ♪ Daleká cesta, daleká  // ♫ Abyste kluci věděli ()

Stegman 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že se dočkám ... počkejte si ... ještě si počkejte... tak co, už vás to čekání štve? Asi jako mě u tohohle filmu, když jsem očekával kouzla, fantazii, ale dostavila se jen nuda. No dobře, bylo tam pár zajímavých scének (dopravní strážník, pán s deštníkem, plakát), ale natáhnout to na 80 minut byla chyba. Na rozdováděnou Zazie v metru to nemá. (A to jsou na ní kluci dva.) ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Film Máte doma lva? je jedním z těch, který není dnes moc znám. A je to myslím škoda. Tohle by se mělo pouštět dětem místo některých krávovin, na které se často dívají. Nejsem z něj u vytržení jako jeden můj vyučující, ale přesto se mi dost líbil. Kouzelný, nevinný, magický, imaginativní... Žádnou logiku nehledejte a kochejte se. Na dobu vzniku spousta inovativních nápadů, nezapomenutelné scény a hlášky, ale i zdlouhavé a nudné scény. Dva roztomilí kluci. To vše je Hoblův Lev. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Josefu Filipovi (Honzík) ve scéně, kde bylo potřeba, aby bylo „zakouřeno“, napadal spálený prášek do očí a skončilo to ošetřením v nemocnici na Bulovce a zastavením natáčení na několik dní. (sator)
  • Malé motorové dětské auto děti neřídily, volant byl zpřevodován do útrob vozu, kde seděl vklíněný dospěly řidič, který jej řídil a na cestu viděl skrze mříže chladiče. (sator)
  • Před koncem je mezi záběry závodních vozů použit mimo jiné i záznam tragické nehody Wolfganga von Tripse z Monzy 1961. Zahynul, včetně několika diváků. (Miluna11)

Reklama

Reklama