Reklama

Reklama

Pevnost Boyard

(pořad)
  • Velká Británie Fort Boyard
Soutěžní / Dobrodružný
Česko, 2016, 18x72-74 min

Režie:

Michael Čech

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Libor Bouček (moderátor), Jan Rosák, Anthony Laborde, André Bouchet, Monique Angeon, Agáta Hanychová, Jakub Prachař, Leona Machálková (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Legendární a ikonická soutěžní show poprvé s českými celebritami v roli bojovníků o poklad Otce Fouras. Show plná extrémních soutěží, lidských překonání a známých osobností v situacích, které jinde jen tak neuvidíte. (TV Prima)

Recenze (109)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Co k tomu víc dodat, než to že musím souhlasit s většinou komentářů přede mnou. Na originál to nemá ani náhodou a Bouček coby moderátor byl katastrofa sám o sobě. TV Prima se sice snažila přilákat diváky na známé tváře a rádoby celebrity, ale nejvíc to pohřbila tím neskutečným množstvím reklam, které mezi jednotlivé soutěže nasrala. Vždyť ty dohromady trvaly déle, nežli samotný boj o indície a prachy. Navíc mi vadilo, že se tam vesměs pořád opakovaly ty samé soutěže, přestože tohle mělo jen deset dílů. Peníze pro charitu měl každý jisté – to je chválihodné, leč kolik jich opravdu dostaly se nikdy nedozvíme, ale jinak jsem to viděl jen jako pěknou dovolenou pro pár celebrit, z nichž některé tam nepředvedly vůbec nic – spíš se ještě více ztrapnily. Naopak někteří mile překvapili. Rosák byl spíš srandovní i ty jejich hádanky a indicie, ale tak co by jsme od Primy čekali. Za nadrženého Paklíče dám průměr, ať nežeru. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Kromě fantastické znělky mě to nikdy nějak extra nebavilo a v české verzi je to obdobné. Potěší to, že všemu rozumíte, znáte protagonisty i Otce Honzu Fourase Rosáka. Libor Bouček dělá přesně to, co musí a tak, jak ho znáte. Jako kulisa určitě slušné, ale pro pravidelné dívání to pro mně není. Hudba: Paul Koulak, ALP Music Publishing ()

Reklama

mh.mail 

všechny recenze uživatele

50% — Viděl jsem různé verze Boyardu, včetně několika originálních francouzských sérií. Na těch je vidět, jak se hra postupně vyvíjela až téměř k dokonalosti a k výborné dvouhodinové zábavě včetně soubojů se strážci apod. Pak Prima zařadila pár národních verzí — britskou a já nevím jakou další. Českou verzi nelze porovnávat s originální francouzskou, ta bude vždy čnít nad všemi ostatními jako nedostižný idol. Podle mě to není v ničem jiném než v penězích. Každá televize má takový Boyard, jaký je schopna a ochotna si zaplatit. Lze tedy srovnávat s těmi národními a tady se mi zdá Primácka verze o trochu lepší, i když celkový čas pořadu je uměle natahován jednak reklamami a jednak úseky typu „viděli jste — ještě uvidíte“. Ale to jsme zase u peněz. Myslím, že byl docela dobrý tah udělat otce Fourase z Jana Rosáka a namaskovat ho jenom mírně, ukazuje to, že tvůrci byli trochu nad věcí. Hádanky jsou tedy jak z mateřské školy a překvapuje mě, že s nimi mají soutěžící problémy. Myslím si, že v současné době natočit takovýto Boyard, byť s našimi vlastními soutěžícími, je už zbytečné, protože to nic moc nového nemůže přinést. Na druhou stranu je to uděláno obstojně a moje původní katastrofické obavy se po dvou dílech nenaplnily. Na Libora Boučka můžeme mít různé názory, ale zhostil se své role celkem sympaticky. Kdyby tento Boyard nebyl, nikdo by se kvůli tomu nevěšel, ovšem není potřeba se věšet ani z toho, že je. Rozhodně je to mnohem lepší, než když se Nova rozhodla pod názvem „Co na to češi“ reinkarnovat pořad, který před lety vysílali také na Primě pod názvem „5 proti 5“, a kde moderátor Tomáš Matonoha mluví tak, jako kdyby si nasadil zubní protézu, kterou právě našel v popelnici. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Původní Boyard jsem milovala a byla soutěží přímo fascinovaná, proto jsem se bála, co s tím Prima provede. Čekala jsem velký průšvih, ale nakonec jsem se bavila a hlasitě podporovala soutěžící. Libor Bouček jako moderátor je špatnou volbou. Třeba ale ze svého stínu ještě vystoupí. Jan Rosák má příjemný hlasový a herecký projev, protože je kultivovaný, ale do Otce Fourase mu hodně chybí. Ten původní byl mnohem víc záhadný, mystický a filosofující, asi za to mohla i ta slušivá maska. Přišlo mi pak hrozně vtipné, když za Rosákem přišli soutěžící do věže a oslovovali ho Dobrý den, Otče Foura. V souteži omezit mluvení a sestřihy, zabírají moc času. Nostalgie dělá divy. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Česká pevnost Boyard je natáčena v pevnosti Boyard jen kvůli -u diváků- pozitivně zafixované značce... Jak jinak si vysvětlit, že produkce vůbec nevyužívá atmosféru místa a do jednotlivých místností nainstalovali přiblblé, často přetechnizované, překážky, barevné jako čétéčkovské Bludiště pro děcka..? Fakt, že se soutěží pro "dobrou věc" a "soutěžící" tak mají cestu k zdárnému cíli vlastně jistou, sráží jakékoliv napětí. A kdyby aspoň pro tu "dobrou věc" soutěžili normální civilové, tak by to bylo aspoň fajn oživení, ale NÉ, ony to zase musí být ty samé pseudohvězdičky českého šoubyznysu, které už vymetly všechny druhořadé televizní show na všech televizích, všechny bulváry, všechny reklamy a tady se zase ve vší své protivnosti culí a strašně "vtipně" hláškují tak jak to asi správnej (a slušnej) českej divák miluje.. Se vší objektivitou, ani původní PB nebyl kdovíjaký zázrak, tím spíš PB z posledních let, ale tahle česká odnož je prostě zase jednou o několik levelů níže. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (6)

  • Disciplíny jsou stejné jako ve francouzské verzi. K prvním sedmi dílům se v české verzi objevilo 43 různých disciplín, včetně tří různých forem hádanek Otce Foury (Jan Rosák). Jsou jimi Věž, Telefonní budka (obě již od 1. dílu) a Mumie (poprvé v 7. epizodě). (Zdroj: Wikipedia.cz)
  • Prvních šest epizod vysílala Prima vždy v sobotu večer roku 2016, kde dosáhla sledovanosti 1 milionu diváků starších 15 let. Avšak kvůli vysílání pořadu České televize StarDance aneb když hvězdy tančí (od r. 2006) přesunula Prima poslední čtyři epizody první série na hlavní sobotní vysílací čas roku 2017, aby nesnížila sledovanost, což se ji nakonec nepodařilo (necelých 600 tis. diváků starších 15 let). První epizoda druhé série byla též vysílaná v sobotu, ale dalších sedm epizod bylo možné zhlédnout v pátek. Prima tak zase rozhodla kvůli pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (od r. 2016), který nakonec měla třikrát větší sledovanost. (Zdroj: Wikipedia.cz)

Reklama

Reklama