Autorský snímek německého režiséra Carla Junghanse zachycuje tragický příběh stárnoucí pradleny, z jejíž dřiny žije prostopášný manžel – násilník a alkoholik. Psychologické drama se sociálními motivy, jež námětově čerpá ze Zolova románu Zabiják, reprezentuje rozvinutým filmovým jazykem s progresivními montážními postupy a důrazem na symbolickou funkci detailu vrcholnou éru němé kinematografie. (NFA)

w_laura

Je to fajn, uznávám němou éru, ale přece jen... 60 minut na mě trochu moc. To nejlepší na filmu pro mě byl hudební doprovod ()

IvonaK

Alespoň se jeden němý filmový klenot dochoval na ulož.to ikdyž jsou i veselejší. Toto bylo hodně smutné a bohužel dle pravdy a ne podle filmové fantazie. Ale zkrátka je to správné drama s pochmurným dějem a tragickým koncem. ()

Prubner

Film je ze všech stran chválen a vyzdvihován jako to nejlepší z naší němé kinematografie. S ohledem na to jsem byl trochu zklamán, asi jsem měl vysoká očekávání, podle mě nic mimořádného. Nevtáhlo mě to, nedojalo. A Theodoru Pištěkovi ta role moc nesedí, i když se snaží. ()

raininface

Němý film bez titulků a bez hudby a já to bez přepínání dodíval do konce. Tím nechci říct, že jsem hrdina, ale že ten film má i po 86 letech něco do sebe. ()