Autorský snímek německého režiséra Carla Junghanse zachycuje tragický příběh stárnoucí pradleny, z jejíž dřiny žije prostopášný manžel – násilník a alkoholik. Psychologické drama se sociálními motivy, jež námětově čerpá ze Zolova románu Zabiják, reprezentuje rozvinutým filmovým jazykem s progresivními montážními postupy a důrazem na symbolickou funkci detailu vrcholnou éru němé kinematografie. (NFA)

IvonaK

Alespoň se jeden němý filmový klenot dochoval na ulož.to ikdyž jsou i veselejší. Toto bylo hodně smutné a bohužel dle pravdy a ne podle filmové fantazie. Ale zkrátka je to správné drama s pochmurným dějem a tragickým koncem. ()

Prubner

Film je ze všech stran chválen a vyzdvihován jako to nejlepší z naší němé kinematografie. S ohledem na to jsem byl trochu zklamán, asi jsem měl vysoká očekávání, podle mě nic mimořádného. Nevtáhlo mě to, nedojalo. A Theodoru Pištěkovi ta role moc nesedí, i když se snaží. ()

PetraMishka

Drama chudé ženy, jejíž manžel má známost, o níž všichni vědí, a dcera má problém, o kterém zatím neví nikdo. I když jsou vedlejší postavy velmi životné a zajímavé, je to především příběh oné pradleny, jíž skvěle ztvárnila Vera Baranovská jako osobu tvrdě pracující s těžkým životem, ale s láskou k celému světu. Ta radost byla cítit v celém filmu, a i když je téma poměrně smutné, tak pocit ze shlédnutí je více než pozitivní. ()

raininface

Němý film bez titulků a bez hudby a já to bez přepínání dodíval do konce. Tím nechci říct, že jsem hrdina, ale že ten film má i po 86 letech něco do sebe. ()