Reklama

Reklama

Génius - Einstein

(série)
Trailer 2
USA, 2017, 8 h 50 min (Minutáž: 50–75 min)

Předloha:

Walter Isaacson (kniha)

Kamera:

Mathias Herndl

Hudba:

Lorne Balfe

Hrají:

Geoffrey Rush, Johnny Flynn, Samantha Colley, Michael McElhatton, Seth Gabel, Ralph Brown, Richard Topol, Jon Fletcher, Emily Watson, Sally Dexter (více)
(další profese)

Epizody(10)

Na motivy jedné z nejprodávanějších knih Waltera Isaacsona Einstein: jeho život a vesmír vznikl seriál Génius, který vypráví o tom, jak vynalézavý a nepoddajný patentový úředník, který zápolil s komplikovaným manželstvím, a který měl problém získat učitelské místo i doktorát, odhalil svou teorií relativity tajemství atomu a vesmíru. Vedle mimořádných vědeckých výsledků zachycuje snímek jeho buřičskou povahu, politický aktivismus, rodinný život a nestálé a složité osobní vztahy. (National Geographic)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (47)

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Génius Albert Einstein si zaslouží lepší zpracování- není to úplně hrozné, ale hodně mi vadí, že ho hrají dva různí herci! (což mi vadí vždy, protože teď už jsou triky a maskování na takové úrovni, že to není potřeba, přece si stačí připomenout Podivuhodný příběh Benjamina Butona, už z roku 2008) Taky mi vadí jak pořád bádá nad obecnou teorií relativity, ale nic se v celé sérii nevysvětlí (jakoby tvůrci sami nechápali, co o čem vlastně točí - E=mc2 prostě jen ukážou a konec. Naštěští Einsteinův život byl natolik zajímavý, že se na to dá koukat...60% ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Příjemný seriál, osvěžíte si paměť o nemálu věcech a dozvíte se i další. Navíc zpracování bylo dobré a Praha potěšila :) Potíž jsme měli akorát s dabingem (viděna dabovaná verze do CZ), kdy se fakt dost šetřilo na dabérech, takže pak už dost ruší to, že více postav mluví jeden člověk. A vzhledem k tomu, kolik postav se seriálem míhá, někdy to fakt mate až ruší. Asi nejvíc mě bavila první část seriálu s mladým Einsteinem. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Životopisný televizní seriál pojednávající nejdůležitější odvětví života Alberta Einsteina od počátků studia až po jeho ‘podzim’, je napsán a natočen jako dramatické vyprávění opírající se o skutečná historická fakta dané doby nevynechávající ani další významné osobnosti. Nejedná se tedy o věrný dokument a tak je potřeba k tomu přistupovat, což mnozí diváci u historických témat stále nedělají. Jestli se nějaká scéna skutečně stala, či je to v rámci dramatizace jen vize jak autora scénáře, tak Waltera Isaacsona, coby autora knihy, podle které byl scénář napsán, ponechme historikům. Seriál je natočen skvostně a tématicky zcela vyrovnaně jak z oblasti vědy a Einsteinovi práce, která může být pro některé diváky hodně nepochopitelná, tak i z jeho soukromého života. Jasná dějová linie dokáže zaujmout. Jedná se o portrét židovského muže, manžela, otce a vědce, který žil v první světové válce jako přesvědčený pacifista. Stal se vedoucím vědcem, kterého uznávali i jeho vrstevníci. Jeho ´Teorie relativity´ budí ve světě vědy zájem do dnešních dnů. Na sklonku svého života coby hrdý americký občan odsoudil nacistické zacházení s Židy a americký postoj k černošskému americkému obyvatelstvu. Nic naplat, tento seriál bude dlouho nepřekonatelný, neboť byl natočen s ohromnou úctou. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, který dělá to, co každý jiný. Je udělaný z téměř pochybné produkce a proto nevíte, co od toho čekat. Přeci jen od seriálů zde je HBO, Netflix, AMC a bůh ví kdo ještě. Dost asi nejednoho překvapilo, když History channel přišel s Vikings, ale kupodivu to nejen vyšlo, ale vytvořil se z toho i kult částečně. Alespoň já považuju Vikings za jeden z nejvlivnějších seriálů současnosti. V každém případě nyní s tímto krokem přichází i National Geographic. Kanál, který je sice zajímavý, ale já osobně jsem na něj nikdy nekoukal a ani bych si nedokázal představit, že bych koukal. O to víc je super jak NG využili dnešní trendy a dobu ve svůj prospěch. Tím, že vytvoří seriál, tím, že seriál je zajímavý, tím, že seriál je naučný a hlavně sakra tím, že seriál je velmi dobře natočený. Nedělali to žádní amatéři, nebylo to ani dílo na rychlo. Já ve výsledku nemám co vytknout. Super práce s kamerou i se střihem, příběh je lehce chaotický v "současnosti" a s flashbacky. Trochu menší problém vidím ve scénáři. Příběh je sice odvyprávěn dobře, ale dialogy, speciálně konfrontační scény byly po dvou dílech omývání neustále toho samého dosti otravné a špatné. To chápu jakožto negativní faktor na seriálu, co může být vytýkáno. Jinak nevím, co by zde bylo špatně. Ještě možná nejeden divák může být zklamán, že hlavní hvězda Geoffrey Rush je prezentován v první díle a poté ho uvidíme až na konci. Dovolil bych si říct, že hlavními herci zde spíše byly mladé postavy. A to silně. Já nicméně nemám problém. Projel jsem za dva dny. Beze studu, bez litování. ()

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pre mňa bol seriál, resp. séria o Einsteinovi, sklamaním. Už od prvej epizódy bolo jasné, kam sa asi bude uberať, resp. na čo sa bude zameriavať a v ďalších častiach sa to bohužiaľ iba naplnilo. Zo životopisného diela sa stalo výpravné dielo s kopou romantického i iného balastu a nadbytočných tém s cielom zapáčiť sa čo najväčšiemu množstvu divákou, prehliadajúc holé fakty. Tzv. tendenčná hollywoodčina. Einsten, hoci typologicky výborne obsadený, je premúdrelý, rebelujúci až nesympatický chlapík, ktorý nepasuje do svojej doby a neformuje ho okolie, ale on sám a jeho ego. Ani chaotické skákanie z jednej etapy života do druhého nepovažujem za šťastlivé, upresnostnil by som konzervatívny, t.j. kontinuálny dej. Oceňujem aspoň hodnoverne vyzerajúce historické zasadenie, do ktorého však postavy zapadajú len veľmi obtiažne. ()

Galerie (240)

Zajímavosti (14)

  • Scéna se Synagogou v New Yorku se natáčela v Plzni. Scéna, kdy jdou ze svatby po chodech dolů, se natáčela v Plzeňském muzeu. (e_Fox)
  • První řada seriálu se natáčela 94 natáčecích dní od srpna 2016 do března 2017. Natáčelo se na více než 95 unikátních lokacích. V interiérech liberecké radnice natočili filmaři Einsteinovu pracovnu a z obřadní síně se na čas stala univerzitní aula, ve které Einstein přednášel. Exteriéry nemocnice u Apolináře v Praze si zahrály univerzitu Princeton, kde Einstein po své emigraci do USA působil. Točilo se také v Průhonicých, Jablonci nad Nisou, na zámku Sychrov, v Brně, Plzni nebo Lokti. Další prostředí vznikla v ateliérech na Barrandově.  Natáčení probíhalo i na státním zámku Hrádek u Nechanic. [Zdroj: Českátelevize.cz] (me116)

Reklama

Reklama