Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Modrooký postrach je zpět – a bude se mstít... Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě každý. Modrooký samorost cestuje z místa na místo, vyhledává vrahy a další odsouzence k trestu smrti a pomocí speciálně upravené oprátky jim pomáhá přežít vlastní smrt. Tyto své dlužníky pak využívá k menším prácičkám jako vydírání či zastrašování; brzy je však čeká větší úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django totiž kdysi přišel o ženu, kterou nade vše miloval, a nebude mít klid, dokud její zhoubce nebude za svůj čin náležitě potrestán. Čas odplaty právě nadešel… Snímek z roku 1968 volně navazuje na slavný Corbucciho western Django, namísto Franca Nera však postavu vychytralého pistolníka hraje Terence Hill. Rolí charismatických záporáků se ujali Horst Frank a George Eastman, režisér Ferdinando Baldi ubral oproti Corbuccimu na syrovosti a přidal na humoru a dialozích. Závěrečné vyrovnání je nicméně velmi působivé a film se tak v sérii djangovských westernů řadí k těm nejpovedenějším. (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

curil 

všechny recenze uživatele

Roli Franca Nera převzal v pokračování   příběhu potulného pistolníka ve spaghetti   westernu Terence Hill a kupodivu se jí zhostil   dobře. Tady se na něho dá ještě koukat,   možná ještě v májovkách. Po vytvoření   dvojice s Karlíkem Pedersolim se pro mě v   rolích kašpárků znemožnil, takže už ho   neberu. Jak stárnu, přicházím spaghetti   westernům na chut. Co jsem dříve odsuzoval,   vzal jsem na milost. Tyto příběhy mají svou   odlišnou atmosféru od klasiky, ale to se mi   právě líbí. Platí tu trochu jiná pravidla,   hlavní hrdinové nejsou právě příkladem   ctností, a i když nakonec vždycky zvítězí   pravda a láska nad lží a nenávistí,   zůstává ve mně pocit... co kdyby se hrdina   nechoval jako vůl. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Asi žádnému filmu s Djangem prostě na chuť nepřijdu. Ani zde, kde ho hraje Terence Hill. Ten sice charisma má na rozdávání, ale jinak film za pět dekád hodně ztratil. Jen herecky se film jakš takš drží, ale jinak je už hodně pitomoučký. Kde se film snaží být drsný, už nemůže v současné době obstát a moc jiných rovin ani nenabízí. Zmiňovaný humor jsem ve filmu moc neviděl. ()

Klajnik odpad!

všechny recenze uživatele

Tenhle prequel ke Corbucciho Djangovi z roku 1966 je sice koukatelný, ale není důvod ho vidět. Jedná se naivní revenge story - a takových jsou tisíce. Terence Hill (který zde hraje ještě vážnou polohu, kterou opustil začátkem 70s) sice vypadá jako Franco Nero, ale né že by na tom záleželo, když ten film nemá význam a jenom se dojila značka. Tentokrát to zkrátka postrádá jakýkoliv přesah či výrazný styl, což by odůvodnilo, proč tomu věnovat čas. Obrazové kompozice v závěru na hřbitově jsou sice pěkné, ale příběhově to nefunguje, protože to má prostě špatnej (horkou jehlou sešitej a vyumělkovanej) scénář. Příběhy o pomstě by měli v divákovi vybudit afekt pomstychtivosti, ale to se zde naprosto nepovedlo a mně bylo jedno, jak to celé dopadne. Já se na to podíval v rámci studia westernového žánru (a také ze zvědavosti), ale vy nemusíte. Těžko říct, jestli se někdy podívám na sequel z roku 1987, kde se zase objevil Nero - ač už starý... Pravděpodobně ano, ačkoliv to bude taky sračka. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Stylová úvodní titulková a hudební znělka dává naději, že by to mohlo být i celkem povedené. Najde se pár věcí, které původního Djanga připomínají (vzhled - modré oči, strniště, hadry a cigáro a samozřejmě kulomet), ale jinak jde o úplně jinou postavu, která má společné jen to jméno. I když herecky se Terence Hill Francu Nerovi vyrovná, děj je hodně blbý a nezáživný. Nic překvapivého a téměř odpad, který nedám jen proto, že existují mnohem horší filmy. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (7)

  • Pro francouzskou verzi bylo Djangovo (Terence Hill) jméno změněno na Trinita, ale k pokusu proměnit film v komedii v tomto případě nedošlo. (henrycruel)
  • Django (Terence Hill) je fiktivní postava, která se objevuje v řadě spaghetti westernů. Původně ho hrál Franco Nero v italském filmu Django (1966), od té doby se objevil ve 31 filmech. (sator)

Reklama

Reklama