Hodina angličtiny

(TV film)
Drama / Psychologický
Československo, 1988, 59 min

V průběhu vyučovací hodiny angličtiny se učitelka dozvídá od své malé žačky věci, které děvčátko v podstatě nechápe, ale zkušené ženě napoví, že rodina Terezky se rozpadla a její matka si právě tento den, kdy zůstala v bytě sama, zvolila k sebevraždě. (mibara)

Cesty timem

Herecky dobré, Vinklář byl prostě perfekcionista a malé role asi vyniknou v jeho případě tím více. Ale dávám jen dvě *, protože ta záchrana maminky byla tak maximálně zpomalená, že bych nevěřil a opravdu mne překvapilo, že přežila. Spíš si vzala nějaké slabé prášky. To nemohla učitelka při prvním podezření na sebevraždu maminky tam poslat policii nebo záchranku? Ano bylo to tím pádem napínavější, ale už to bylo na mne moc a každou chvíli jsem ji hypnotizoval aby vzala konečně telefon a... Ne učitelka vezme dítě a shání taxíka a jede tam osobně. Z mého a asi z dnešního pohledu až nelogické. No možná všechno bylo tenkrát pomalejší. Viz seriál Sanitka a Sanitka 2. Dnes je všechno rychlejší, ale většinou nekoukatelné. Viz opět Sanitka 2. ()

Hombre8

Hodina angličtiny nemusí mít za každou cenu hodinu. Poloviční stopáž by tomu hodně slušela. Natažené a slabě zpracované. Protivná hudba. Docela slušný námět byl dle mého pokažen. Něco málo přes 30%. ()

francouz2

Námět dobrý, ale šlo to zpracovat výrazně lépe. Kolik bylo tomu dítěti? Takhle natvrdlá nebyla moje dcera ani ve třech letech. ()