Přicházejí v noci

• USA It Comes at Night (více)

Rodina žijící v lesích daleko od civilizace se snaží ochránit od nákazy, která se šíří po celém světě. Do jejich domu se uprostřed noci vloupá muž, který se pro svou rodinu také rozhodl udělat vše, co je v jeho silách. Oba muži se rozhodnou spojit své síly, rodiny a vzájemně si pomoci, ale strach a obavy jsou silnější a nakažený může být kdokoli. (Lucccy.N)

InJo

Řek bych, že je to přesně takové, jaké to tvůrci zamýšleli. Skličující depka, od níž téměř jistě dostanete něco jiného, než čekáte. S tím bych problém určitě neměl, ale hlavní (a v podstatě i jediná) myšlenka filmu není ani originální, ani dost nosná (popřípadě nosně podaná), aby utáhla celý (byť krátký) film. Ale nastolená temná a nepříjemná atmosféra je rozhodně působivá a herci velmi přesvědčiví. 65 % ()

ScarPoul

Psychologická hra, ktorá nie je postavená na neistote ako Carpenterová Vec a nie je taká nervy drásajúca ako by sa na prvý pohľad mohlo javiť. Má to v sebe takú zvláštnu existenčnú melanchóliu, kedy postavám nerozumieme až tak do hĺbky ale chápeme prečo robia to čo robia. Bez výrazných dramatických scén ale s výbornou atmosférou - hlavne putovanie po chatrči so svetlom má v sebe takú prazvláštnu tajomnosť až z toho zamrazí. Inak taká tá ďalšia agitka na to, čo je morálne a správne a ako veľmi sa to nedarí udržať ak začne fungovať pud sebazáchovy. Edgerton a Abbott skvelý. Taká tá artová záležitosť, ktorá zase raz dokazuje že menej je častokrát viac. ()

Tuxedo

Komorní postapo, které příliš nevysvětluje, ale ani se v něm mnoho neděje. The Survivalist, Cesta a další se taky obešli bez vysvětlování (opravdu nepotřebuju vědět, co stojí za onou nákazou, jak se projevuje a jak daleko se rozšířila), ale divák se postupně dozvídal něco o postavách a jak je nová situace změnila. Joel Edgerton přesvědčivě hraje chlápka, který je lapen mezi rolí ochránce rodiny a svou vlastní lidskostí, jenomže film po půl hodině uhne jinam a už ho zajímá pouze ta postava, které jako jediné chybí jakákoliv výraznější interakce s ostatními. Závěrečný akt chtěl zřejmě docílit pocitu, že jde o vyvrcholení postupně narůstající nedůvěry mezi zoufalými lidmi, to by ale tvůrci nesměli prostředek filmu prospat. ()

Anderton

Pokiaľ máte problém s Damonom Lindelofom a jeho obligátne nezodpovedanými otázkami na záhady, tak si pozrite It Comes at Night a možno naňho zmeníte názor. Niežeby bolo potreba všetko doslova vysvetľovať, ale mám dojem, že Shults to už trochu prestrelil a jeho film nie je až tak originálny a intelektuálne podnetný, aby to prekrylo túžbu aspoň po niektorých odpovediach. Sú tu skvelé zábery, čím nemám na mysli len tie vytvárajúce hutnú atmosféru, ale napríklad detailnejší pohľad na jeden veľmi pôsobivý obraz osvetľujúci, ako to možno vo svete vyzerá. Potešili herci, keďže si asi mysleli, že hrajú v niečom skutočne ambicióznom. ()

leila22

Minimalistické, komorné. Potenciál prostredia (les + prevedenie domu) pekne využitý. It Comes at Night je post-apo s pomalým tempom, ktorá nestavia na akcii a zombie nájazdoch, ale pracuje skôr s pocitmi izolácie, osobnými paranojami a bezhraničnosťou našich základných pudov sebazáchovy, ktoré dokážu celkom zatlačiť ľudskosť do úzadia. Trošku mi však v tomto prípade vadila až prílišná mnohostranná interpretačná otvorenosť. ()