Reklama

Reklama

Návrat k vítězství

  • Česko Vítězství (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Zabudnem na všetky nedostatky tohoto snímku. Opomeniem niekoľko nepodarených sekvencií. Nebudem ani zapárať do technického spracovania, deravého scenára a pokrivkávajúcej réžie. V tomto prípade sa chcem sústrediť na tie, pre mňa podstatné detaily. V prvom rade je tam Sylvester Stallone. Tohto týpka som vždy považoval za sympatáka . Je to o futbale. Túto kolektívnu hru mám velice rád z viacerých dôvodou. No a je radosť vidieť vo filme hrať také futbalové legendy ako sú Pelé, Michael Caine, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Paul Van Himst, Kazimierz Deyna, Hallvar Thoresen, Co Prins, Mike Summerbee, John Wark, Soren Lindsted, Kevin O´Callaghan... čo meno, to veľká futbalová ikona. Všetci spolu v jednom tíme, všetci spolu v jednom filme. V bráne im chytá Sly Stallone a spoločne nakopú prdele mužstvu hnusných fašistov. Tomu sa hovorí "Víťazstvo". *** ()

Arius 

všechny recenze uživatele

Velmi odvazny snimok, s vynikajucim Michaelom Cainom a veteranom Maxom von Sydowom. Navyse bolo peknym s prijemnenim sledovania ucast Peleho na filme ktory film asi najviac obohatil, priemrny vytvor, aj ked musim uznat ze scenar bol sam o sebe nemyslitelny a navyse na spracovanie s 81 tiez dost optimalne. ()

Reklama

MATADOR 

všechny recenze uživatele

Hm, a máme tu další ukázku tuctového sportovního filmu. Avšak s tím rozdílem, že Vítězství je na pozadí 2. světové války, která ovšem nepůsobí ani trošku věrohodně. Ono to mohlo být fajn, kdyby alespoň šlo uvěřit válečnému období, jestli by to takhle bylo skutečně, že si vězni diktují po důstojících Wehrmachtu, co chtějí, tak by válka možná ani nezačala. Vidět Sylvestera Stallonea ve fotbalové brance je asi ten největší zážitek z tohoto jinak nudného a dlouhého filmu. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Hemží se to tady známými fotbalovými jmény. Mezi nimi se objevuje i legendární Pelé, který ukazuje, že mu herectví nedělá žádný problém. Brankáře si zahrál akční hrdina Sylvester Stallone. Musím podotknout, že měl osobitý styl na chytání míčů. Film je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály za německé okupace Ukrajiny. ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Tomuhle filmu možná účast Stalloneho spíše uškodila. Osobně si myslím, že se pro tuhle roli moc nehodil a slušela by víc určitě jinému typu herce. Nicméně film musí potěšit každé fotbalové srdce, protože je opravdu na co koukat a třeba jen účast samotného Pelého, bylo naprosto úžasné rozhodnutí, protože se naopak do filmu hodil a role mu padla jak zadek na nočník. Navíc je to snad první film z 2 světové války, kde nikoho nezabili :-) Sledovat ty zbídačené válečné zajatce, jak to i přes nepřízeň rozhodčích, nandají skopčácké jedenáctce, až Hitler pukal vzteky, to byla opravdu velká podívaná. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (9)

  • Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)
  • Pelé, Robert Moore, Osvaldo Ardiles. Ale na trávníku byli i jiní skvělí borci: Paul van Himst, Kazimierz Deyna či Hallvar Thoresen. (Robbi)
  • Hlavní děj skutečného příběhu, kterým byl snímek inspirován, se odehrál na okupované Ukrajině. Hráči Dynama a Lokomotivu Kyjev byli spojeni do týmu Start a zápas se odehrál v roce 1942. Přestože většina hráčů měla být zastřelena záhy po vyhraném utkání, oficiální vyšetřování v 80. letech prokázalo, že řada hráčů přežila nejen toto utkání a pobyt v táboře, ale i celou válku. Někteří z hráčů byli skutečně zatčeni, mučeni a usmrceni nebo „alespoň“ odvedeni a uvězněni v koncentračním táboře, nikoli ale bezprostředně po utkání. (Posheidon)

Reklama

Reklama