Ničitel

• Itálie Blastfighter (více)

Následující příběh je založen na skutečné události, která se odehrála v části Spojených států, kde ještě žije právo divokého západu. Jake právě vychází z New Yorské věznice. Tento životem poznačený muž byl jedním z nejlepších policistů na oddělení vražd celých dvacet let. Deset let ve vězení, možná že nespravedlivě odsezených. Skrývá nějaké tajemství, má v srdci zášť? Ne, chce se jenom vrátit domů do hor, tichých míst a jezer. Ale násilí ho doprovází i zde, následkem konfliktu s divou tlupou lovců, kteří zabíjejí zvěř jen tak z potřeby zabíjení. Začíná krutý hon na člověka v divokých horách, i rozluštění tajemství Jaka Sharpa. (diamond5)

YURAyura

5/10 Prekvapive slusny italsky trash vykradajici Deliverance a prvniho Ramba a slouzici hlavne jako dlouhy reklamni snimek pro vyrobce italske brokovnice ;]]. Odhledneme od nesmyslnych vybuchu aut, nuloveho scenare, nablblych pytlaku a specialni odstrelovaci! brokovnice ;]]] (je to obycejny spas-12 ;]]) se kterou je snad mozne zneskodnit i Terminatora nebo kohokoli z Marvelu. Dnes mozna usmevne ve sve dobe to musel byt pro nactilete opravdovy hit. Plusove body za smrt v rodine a ne nejake lacine poraneni. Nejak mi ale uslo proc tam Eastman porad kulhal... ()

Martin741

Aj ked tu riadi miestny picus a Konspiracny teoretik Karel Chrocht /odborne Karlos80/, ktory veri na stredoveku bachorku ako zidovska ritualna vrazda a tomu, ze vsetky - izmy vymysleli Zidia /aj gonochorizmus a seksualny dimorfizmus -proste Karel/, taxa mi tento film pacil. Talianska amerikanofilia je vseobecne znama, ale prostredie je na urovni, i ked chvilu trva kym sa film rozbehne. Potom - v druhej polke filmu - je to uz cirociry akcnak "se vsim vsudy". George VychodnyMuz film pekne taha, dokonca aj reziser kultovej Hruzy na Jevisti - Michele Soavi - sa tu zjavil. Dialogy na urovni, nadpriemerne, film ma tempo a nechybaju aniu vybuchy autakov, co ja moc rad : 77 % ()

majo25

Nízkorozpočtový akčný trash, ktorý sa ani náhodou nemôže rovnať podobným holywoodskym kúskom. Blbé postavy, debilné dialógy a slabšia atmosféra, ktorú by si tento akčný triler vyžadoval. Okrem sympatického hrdinu, 80-tkovej hudbe a možno pár obstojných záporákov, i keď bez rozumu, tu chýba snáď všetko. Keby aspoň nahotinky nejaké boli - ale nič, ani tú "ukaž toho svýho bobříka" nedokážu domorodí frajeri vyzliecť. Polku filmu treba čakať, kým sa ten fízel dostane k svojej superpuške a potom s ňou robí caviky. A tie dialógy - no comment. Nenudilo, ale druhýkrát by som to kvôli újme na psychickom zdraví asi nedal. ()

Zupan_

Ultimátne Talianske 80s béčko ťažiace z prvého Ramba a Deliverance. Filmovanie v štáte Georgia tak ako aj dokonca znovu obsadenie banjo hudobnika pre kameo z Bormanovho Deliverance len potvrdzujú inšpiráciu. Sopkiw ako neprávom odsúdení policajt po výkone trestu a Eastman ako zmrzačený drevorubač sú naozaj cool. Vyobrazenie šikanovania hlavného hrdinu a neskoršej stretávky skoro stovky po zuby ozbrojeních pytliackych redneckov, ktorý si bez akýchkoľvek morálnych zábran radi zalovia aj na ľudí je ako čerešnička na torte. Celé to odsýpa rychlo a baví až do konca kde sa to zvrhne na masaker končiaci spageťáckym duelom a nákladiakom plne naloženým mŕtvolami . Jedna z najväčších peciek VHS éry Lamberto Bava sa týmto filmom naozaj vytiahol. ()

Karlos80

Ke konci (tak cca. posl. 15. minut) to byl fakt hustej nářez a fanda 80's levných akčních filmů si jej musel užít, film se spoustou akce, notnou dávkou napětí a drama, speciálních efektů a výbuchů, násilí, krve, zábavy, nechyběly ani nějaké dobře natočené realistické scény (ošetření poraněné nohy atd), pozor film neobsahuje žádné scény nahoty (!!!), ale to tentokrát vůbec nevadilo, v kostce se dá tento film označit za taliánský trash jak poleno. Jednoduchý a přímý, zároveň však i trochu matoucí skript (např. neuspokojivé vysvětlení podivného vztahu mezi Tigerem a Tomem), divákovi se postupně odkrývající kousek po kousku, zhruba tak od druhé půle, ale jinak šlo především o přímý-ortodoxní akčnák, co se týká žánrového zařazení, tak i o typický "pomstychtivý" film, kde se na scénáři k filmu podílel i známý scénárista Dardano Sacchetti ("Beyond", "House by the Cemetery", "Zombi 2" atd). Trochu mi to připomínalo taliánské hixploitationy ze 70's let ("Deliverance", "Rituals" nebo "Just Before Dawn") a bylo tu i několik odkazů například na film "Evil Dead", pozorný divák si jich jistě všiml. Burani (pytláci) vs. nevinný ale osudem těžce poznamenaný muž, který se ale nedá zastrašit, a když cítí že je opravdu nejhůř, tak vytáhne z kapsy svoje tajné trumfy, jako v tomto případě zespoda verandy svou spešl zbraň Franchi SPAS (Selective Pump Autoloading Shotgun) 12 guage. Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Franchi_SPAS-12 . Dobrá B-akční klasika. ()