Největší věžní hodiny v Mekce

• Česko Nejvyšší hodinová věž (více)
Německo, 2013, 48 min (Special Edition: 28 min)

Mekka je jednak posvátným městem vyznavačů islámu, ale zároveň i místem, kde se nacházejí nejvyšší věžní hodiny na světě, známé pod názvem Abrádž al-Bajt. Věž je na slovo vzatým mistrovským inženýrským dílem a má na svém kontě více než třicet světových rekordů. Pro představu uveďme alespoň jeden příznačný číselný údaj: tyto věžní hodiny jsou pětařicetkrát větší než londýnský Big Ben. Náš film seznámí diváky se vznikem tohoto ohromného díla -- mapuje jeho realizaci od zrodu myšlenky až po jednotlivé fáze projektantských a stavebních prací. (TV Spektrum)

CANNIBAL

Tento dokument mě trochu bavil čistě jen po technické stránce. Toho tam však mělo být odhaleno mnohem více. Jinak za mě je to pouze extrémní megalomanství muslimů, kteří (a to jenom díky ropným zdrojům) už vážně nevědí co s prachama. A aby toho nebylo málo, tak vybraná smetánka téhle sekty má na samotné špičce ''babylonské věže'' s hodinami, nejvýše postavenou modlitební místnost na světě. Zatímco spodina líbá podlahu kdesi dole. Tomu tedy říkám ''skromnost'' a ''pokora''. Říkám si, neměli by si být před Alláhem všichni mohamedáni rovni, jak král tak žebrák? Proč se musí vybraní jedinci takto nad ostatními povyšovat? Hold jiný kraj jiný mrav. ()