Káva a cigarety

• USA Coffee and Cigarettes
Komedie / Krátkometrážní
USA, 1986, 6 min

Ital Bob a Američan Steve se seznámí v nekonvenční kavárně, aby si popovídali s "cigárkem u kafíčka" o snech, Americe a o zubaři. (oficiální text distributora)

kubilov

"It's good. Very good." Roztřesený Roberto Benigni a jeho přízvuk jsou jednoduše perfektní, na rozdíl od Stevena Wrighta, jehož kreace mě moc nebavila. Jinak je tento první díl neoddiskutovatelně významnou záležitostí i proto, že jde o začátek jedné dlouhé sedmnáctileté cesty s kávou a cigárama. ()

blondboss

Síce také zo života a niečo, čo sa môže stať asi každému, ale aký mal byť význam tohto krátkometrážneho snímku, tak to budem ešte asi dlho rozmýšľať. Trošku zbytočné podľa mňa. 45 % ()

PowPow

Je to nezávislé, je tam cool hudba, neokoukaní herci a stylové prostředí, takže to musí být dobré! Omyl. Je to jen nic zabalené do obalu atraktivního pro kritiky. Navíc bylo vidět, jak herci chvílemi neví, co by měli dál dělat, až Benigni po chvíli přemýšlení nadhodí nějakou banální otázku. Možná, že kdyby režisér namířil (skrytou) kameru na dva opravdové hosty v náhodné kavárně, bylo by to zajímavější. ()